Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
6. marec 2020
0
1039

Vo Zvolene pribudne nová rezidenčná výstavba

Spoločnosť ARKON, a.s. spustila výstavbu ďalšieho rezidenčného projektu.
Vo Zvolene pribudne nová rezidenčná výstavba

(Zdroj: PR článok spoločnosti ARKON, a.s.) Pripravovaná etapa projektu Rezidencia Hron je v poradí druhou zo štyroch plánovaných, na ktoré má developer stavebné povolenie. Tento týždeň odovzdal stavenisko realizátorovi stavby, ktorý už začal so zemnými prácami. Projekt s celkovou výškou investície 8,6 mil. Eur bude vo svojej výstavbe pracovať s pokročilými technológiami, hrubá stavba bude realizovaná pomocou filigránových stropných dosiek a stien. Predpokladaný termín ukončenia výstavby je druhý štvrťrok 2021. 

Výstavba celkom 83 nových bytových jednotiek koncepčne aj architektonicky nadviaže na už obývanú prvú etapu. Projekt vo svojej II. etape predstaví bytový dom s výškou 6 nadzemných podlaží so spoločnou suterénnou garážou. Byty sa budú nachádzať na 1. až 6. podlaží budovy. Polyfunkcia vyplní priestor 1. nadzemného podlažia v jednej časti objektu. Developer potvrdil všestrannosť riešenia bývania v komplexe projektu Rezidencia Hron najmä tým, že aj v okolí II. etapy zachoval veľkorysé vnútrobloky, predzáhradky prízemných bytov či loggie. Novostavba tiež poskytne predprípravu pre exteriérové žalúzie s diaľkovým ovládaním, v bytoch najvyššieho poschodia aj predprípravu na klimatizáciu. Vonkajšie okolie novým rezidentom poskytne 57 parkovacích státí, v prvom podzemnom podlaží bude k dispozícií 73 garážových parkovacích miest.

Prípravu projektovej dokumentácie Rezidencie Hron zastrešila spoločnosť FVA, s.r.o. s hlavnými projektantmi, ktorými boli Ing. Mgr. art. Ľubomír FUŇA a Ing. Mgr. art. Martin VANKO. Na projekte sa architektonicky a projekčne podieľal hlavný architekt Ing. Arch. Peter Moravčík a projektant Ing. Július Žiška zo STAVING PROJECT s.r.o.

Realizáciu stavby zaistí spoločnosť BTK – bývanie, teplo, klimatizácia s.r.o., ktorá sa zaoberá výstavbou moderných nízkoenergetických objektov. Kvalifikovaní odborníci a skúsenosti s technológiou výstavby pomocou prefabrikovaných filigránových stien a stropov predurčili spoločnosť stať sa hlavným realizátorom stavby.

Dodávateľom filigránového konštrukčného systému je spoločnosť Oberndorfer,  ktorá sa zaoberá výrobou prefabrikovaných železobetónových stien a stropov. Filigránové riešenie zaistí staviteľovi efektívnu a s ohľadom na termíny spoľahlivú výstavbu. Budúcim obyvateľom zase nadštandardnú kvalitu a rovinnosť povrchov ako aj rozmerovú presnosť stien a stropov. Developer si pre nosné steny medzi bytmi zvolil 250mm hrúbku, ktorá stavbe zaistí výborné akustické vlastnosti.

 „Som rád, že na príprave projektu pracovali kvalifikovaní odborníci a na výstavbe sa budú podieľať renomovaní dodávatelia. Vždy sa snažíme pozerať dopredu a prinášať projekty dlhodobo udržateľné a pre svoje cieľové skupiny aj hodnotovo blízke. Rezidencia Hron má, rovnako ako aj ďalšie naše rezidenčné projekty, priniesť budúcim obyvateľom harmonický domov v príjemnom prostredí.“ Andrej Konkoľ, generálny riaditeľ a zakladateľ ARKON, a.s.

O spoločnosti ARKON

ARKON, a.s. má za sebou viaceré úspešné realizácie najmä v regióne stredného Slovenska, ako sú EMPORIA City Residence a Rezidencia HRON, I. etapa, vo Zvolene a projekt obchodného centra GALÉRIA v Lučenci. Aktuálne pracuje aj na projekte zásadnej premeny niekdajšieho areálu textilnej fabriky Slovenka v Banskej Bystrici na novú mestskú štvrť. V Košiciach sa sústredí na rekonštrukciu v minulom roku nadobudnutého OD Prior na Hlavnej ulici. Spoločnosť sa popri developmente zaoberá tiež akvizíciami perspektívnych výrobných a energetických spoločností, ako aj podporou vývoja špičkových priemyselných technológií. Zamestnáva približne 450 ľudí a celková hodnota ňou spravovaných aktív predstavuje 100 mil. eur.

Viac informácií na www.arkon.as

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím