Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
27. apríl 2016
0
695

Navrhovanie kuchyne ako hra pomocou virtuálnej reality

Zatiaľ v obmedzenej funkčnosti, ale pokrok sa nedá zastaviť. Virtuálna realita spája prvky hier, zábavy, aj so svetom praktického využitia nových možností pre tvorbu prostredia okolo seba.
Navrhovanie kuchyne ako hra pomocou virtuálnej reality

IKEA predstavila novú hru, alebo to môžeme nazvať aj  interaktívny nástroj pre virtuálnu realitu s názvom IKEA VR Experience. Hra (aplikácia) je dostupná v obchode Steam a umožňuje majiteľom headsetu HTC Vive pohybovať sa vo virtuálnej kuchyni. Namodelovať si ju podľa vlastných predstáv a vyskúšať, ako bude celá miestnosť vyzerať.

Funkcie aplikácie sú zatiaľ pomerne obmedzené. Používatelia majú na výber niekoľko farieb pre skrinky a zásuvky troch rozličných druhov kuchýň. Pozerať na ne sa budú môcť z pozície dospelého človeka alebo dieťaťa. IKEA už teraz ponúka vlastné nástroje na vytvorenie a vyskúšanie dizajnu v niektorých miestnostiach, no nový nástroj pre HTC Vive všetky tieto možnosti ešte nemá. Postupom času by sa to ale mohlo zmeniť. Naznačuje to aj samotná švédska spoločnosť, ktorá predpokladá, že virtuálna realita bude v budúcnosti zohrávať kľúčovú úlohu pri kúpe nových produktov. Nástroj IKEA VR Experience si môžete zdarma stiahnuť z obchodu Steam a používať na okuliaroch HTC Vive. Aplikácia bude priebežne aktualizovaná, pričom ukončenie testovacej fázy by malo nastať na konci augusta.

Táto prvá, verejne dostupná aplikácia pre VR má poslúžiť na získanie spätnej väzby. „Virtuálna realita sa rýchlo rozvíja a v priebehu piatich až desiatich rokov bude neoddeliteľnou súčasťou života ľudí,“ povedal Jesper Brodin, generálny riaditeľ švédskej spoločnosti IKEA. „Nazdávame sa, že v budúcnosti bude hrať hlavnú úlohu u našich zákazníkov. Napríklad jedného dňa by sa dala použiť na to, aby si zákazníci mohli vyskúšať ešte pred nákupom rôzne riešenia nábytku.“

Zdroj: theverge.com

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím