Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Sto Slovensko, s.r.o.

Stavať zodpovedne

Pribylinská 2
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

KOMA Modular s.r.o.

Říčanská 1191
Vizovice

BMI SLOVENSKO

Šikmé a ploché strech

Mojmírovská 9
Ivanka pri Nitre

Inteligentné inštalačné systémy

ABB i-bus® EIB / KNX je inteligentný...

ABB (výrobca)
ABB (distribútor)

umývadlo od SAPHIRKERAMIK

Dizajnéri kúpeľní často snívajú o možnosti...

Phoenix Design (autor)
LAUFEN Bathrooms AG (výrobca)
LAUFEN SK s.r.o. (distribútor)

CITY moduly

Designový mestský mobiliár v merítku drobnej...

KOMA Modular s.r.o. (výrobca)
KOMA Modular s.r.o. (distribútor)

ISOVER EPS GREYWALL

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (výrobca)
Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

Multizóny

Chýba vám uzavretý priestor, kde môžete...

TECHO, s.r.o. (výrobca)
TECHO, s.r.o. (distribútor)

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
4. apríl 2019
0
17

Aaron Betsky v CAMPe

Do CAMPu mieria svetovo uznávaní architekti a môžu byť inšpiráciou pre novú koncertnú sieň v Prahe
Začiatok15.5.2019
19:00
Koniec15.5.2019
19:00
MiestoCAMP
AdresaVyšehradská 51,
Praha,
Česká republika
Druh podujatiaPodujatie
KontaktCAMP
+420 770 141 547
camp@ipr.praha.eu

Aaron Betsky je kritik architektúry a autor veľkého množstva publikácií o architektúre. Vyštudoval architektúru na Yale, prednášal na niekoľko univerzitách a teraz je dekanom School of Architecture at Taliesin. Pracoval pre Franka Gehryho, spoluautora Tancujúceho domu, a v roku 2008 riadil Bienále architektúry v Benátkách. Najskôr viedol Holandský inštitút architektúry a Cincinnati Art Museum, jedno z najstarších múzeí umenia v USA. Napísal monografie mnoho moderných architektov, medzi nimi aj Zahy Hadid, a vo svojich knihách sa okrem iného zaoberá estetikou, psychológiou a sexualitou v architektúre. V CAMPu Aaron Betsky vystúpi 15. mája.

Urban Talks je cyklus prednášok, ktorý predstavuje architektov a architektonické štúdiá z celého sveta. V minulosti boli hosťami napríklad španielsky architekt a umelec Santiago Calatrava alebo architekti dánskych štúdií Thomas Krarup z COBE Architects a Jacob Kurek z Henning Larsen. Všetky prednášky Urban Talks v následujúcích mesiacoch môžu byť inšpiráciou pre plánované výberové konanie na kultúrne a spoločenské centrum, ktorého jadrom bude moderná koncertná sála. Ten má za ciel vedľa Rudolfina a Obecného domu rozšíriť ponuku hlavného mesta o sálu s minimálnou kapacitou 1800 miest a špičkovou akustikou odpovedajúcou požiadavkám 21. storočia. „Nová budova s koncertnou sálou by mala stáť v zanedbanej oblasti blízko metra Vltavská. Dúfame, že by jej vybudovanie viedlo ku kultivácií a rozvoju celého problematického územia. Napríklad Opera v Oslu, za ktorou stojí jedno z prichádzajúcich štúdií, bola podnetom pre oživenie celej najskôr zabudnutej lokality,“ vysvetľuje Petr Hlaváček, prvý námestník primátora pre oblasť územného rozvoja a územného plánu. Architekti, ktorí sa v CAMPu stretnú s verejnosťou, spojuje práve skúsenosť s realizáciou budov kultúrnych a verejných inštitúcií, často priamo koncertných siení alebo galérií.

Vstupenky zdarma na všetky akcie Urban Talks je nutné si rezervovať v sieti GoOut. Živý prenos zo všetkých prednášok Urban Talks je možné sledovať na Facebooku CAMPu alebo neskôr zo záznamu na Youtube kanáli CAMPu.

CAMP je nové Centrum architektúry a mestského plánovania, ktorého hlavným poslaním je zlepšiť verejnú diskusiu o rozvoji Prahy. Je základným zdrojom prehľadných a dostupných informácií o prítomnosti a budúcnosti hlavného mesta a funguje ako otvorená platforma, „základný tábor” pre každého, kto má záujem na spoločnom plánovaní a rozvíjaní Prahy. Okrem svojej základnej funkcie informačného centra je súčasťou CAMPu taktiež výstavná sála s unikátnou veľkoplošnou projekciou, študovňa, kaviareň, vonkajšia terasa a moderná prednášková sála s bohatým programom pozostávajúcim z verejných diskusií, vystúpení tuzemských aj zahraničných odborníkov, workshopov, projekcií a ďalších aktivít.

Urban Talks prebiehajú v spolupráci s: Združením pre architektúru a rozvoj, Galéria Jaroslava Fragnera, Zdeněk Fránek Foundation, ARCHIP. Mediálnym partnerom cyklu prednášok je časopis Architekt+.

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím