Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
8. október 2019
0
204

Adam Štěch - Clubovka

Clubovka s kurátorom, žurnalistom a teoretikom architektúry a dizajnu Adamom Štěchom z Prahy.
Začiatok23.10.2019
18:00
Koniec23.10.2019
20:00
MiestoPistoriho palác
AdresaŠtefánikova 25,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktTatiana Kollarová
+421(0)907 129 160
tana@clubovka.sk

Adam Štěch (nar. 1986 v Děčíne) sa dlhodobo zaoberá dizajnom, architektúrou, a výtvarným umením ako teoretik, novinár a kurátor. Je absolventom magisterského štúdia Dějiny Umění na Karlově univerzitě v Prahe a medzi rokmi 2009 a 2017 pôsobil ako redaktor v časopise Dolce Vita. Dnes je redaktorom časopisu Architect+. Je spoluzakladateľom kreativnej skupiny OKOLO, s ktorou už od roku 2009 pripravil desiatky publikačných a výstavných projektov v Českej republike i v zahraničí. Tiež je autorom celej rady textov o dizajne a architektúre, ktoré vychádzajú v domácej a zahraničnej tlači.

Jeho články sa objavily v magazínoch ako sú Wallpaper, Icon Design, Modernism, Damn, Cool Hunting, Domus, Architonic, Mark, Frame, A10 alebo SightUnseen. Ďalej spolupracoval so značkami, či inštitúciami ako sú Phillips de Pury, Casa Mollino, Gubi, Designblok Tolix, Verreum, Form, Design Museum Holon, Depot Basel, Bratislava Design Week, Vienna Design Week, Ziba, Dox, Qubus, Maharam či vydavateľstvami Phaidon a Gestalten. Dnes prednáša dejiny dizajnu a architektúry na Scholastike v Prahe a na Fakulte umenia a dizajnu v Ústí nad Labem.

Najväčšou jeho vášňou je cestovanie a objavovanie modernistickej architektúry minulého storočia. Jeho cesty ho zaviedli do viac ako 30 krajín z celého sveta. Svoj archív teraz spracováva do podoby veľkej knihy o globálnom modernizme, ktorá vyjde v budúcom roku.
www.okolo.cz

T I E P O L O
Colour Collection Giulio Cappellini

Architekt Giulio Cappellini vytvoril pre OIKOS výskumnú prácu o majstrovi talianskej výzdoby. Umenie maliara a grafika Giovanni Battistu Tiepola, majstra benátskej farby osemnásteho storočia sa stalo zdrojom inšpirácie pre Giulia Cappelliniho, aby vytvoril novú kolekciu Tiepolo, ktorá inovuje a chráni veľkú tradiciu talianskej dokonalosti.

25 BIS
réžia: Ila Bêka, Louise Lemoine
krajina: Francúzsko / Taliansko
dĺžka: 46 min.
rok: 2014
dokument

Historickú budovu na ulici 25 Bis Rue Franklin v Paríži navrhol a postavil architekt Auguste Perret v roku 1903. Slávny bytový dom na tejto adrese bol námetom k spracovaniu filmového dokumentu 25 Bis na požiadavku Fondazione Prada a OMA. Snímok je natočený z niekoľkých uhlov pohľadu a jeho snahou je nájsť subjektívny, nehmatateľný prvok z jeho histórie. Ústrednou postavou filmu je správca, ktorý pozná nielen dom, ale aj jeho obyvateľov. Z intímnej povahy príbehov, s ktorými sa divák prostredníctvom jeho postavy zoznamuje, a vďaka mnohým, náhodným a vtipným okamžikom, ktoré se pred divákmi priamo odohrávajú, film tak vykresľuje podstatu tohto miesta – jeho genius loci. www.bekalemoine.com

1163
Youtube

Mapa podujatia

Súvisiace články

CLUBOVKA
Kalendárium16. október 2018Red 4900+0-0
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím