Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Viessmann

Climate of innovation

Ivanská cesta 30/A
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
31. október 2018
0
39

Adrian Catu - Za hranicou kšeftovania

Pred niekoľkými rokmi sa rumunský fotograf Adrian Catu stal dobrovoľníkom v neziskovej organizácii, ktorá pomáha obetiam obchodu s bielym mäsom. Táto krátka skúsenosť ho hlboko poznačila a priviedla, o mnoho rokov neskôr, k nápadu vizuálne túto tému zdokumentovať.
Začiatok31.10.2018
12:25
Koniec31.10.2018
12:25
MiestoTvorivô gallery and atelier
AdresaBezručova 1,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaVýstava
KontaktTvorivô gallery and atelier

Útulok neďaleko Bukurešti je novým domovom pre niekoľko bývalých obetí obchodovania s ľuďmi. Tí, čo skúsenosť prežili, strávia v útulku až dva roky a učia sa znova viesť normálny život. Dostanú jedlo, zažijú pocit bezpečia, zúčastnia sa psychoterapie, skúšajú si opäť budovať sebavedomie, dokončia si stredoškolské vzdelanie alebo navštevujú výučné kurzy. Dievčatá, niektoré len 14 ročné, si tu nakoniec, po tom, ako boli predané, bité, znásilňované a nútené k prostitúcii, nájdu nový domov.   

„Jednou z výziev tohto projektu bola snaha odhaliť niečo o subjektoch bez toho, aby sme ukázali ich tváre,“ vraví fotograf Adrian Catu. „Najťažšie však pre mňa bolo udržať si emocionálny odstup. K obetiam som cítil hlbokú blízkosť a empatiu, no napriek tomu som tieto pocity nemohol vyjadriť, lebo by to mohlo mať negatívny dopad na psychologickú stabilitu obetí. Pamätám si, že každý večer, po tom, čo šli dievčatá spať, som šoféroval 120 kilometrov domov do svojho mesta a niekedy som cestou plakal. Na druhý deň ráno som bol opäť v útulku ešte pred tým, než sa dievčatá zobudili, a celý deň sa snažil nedávať svoje emócie najavo. Hlboko obdivujem tie násťročné hrdinky, ktoré mali dostatok odvahy dramaticky zmeniť svoje životy, bojovať s vlastnými rodinami a okolím, a pritom navyše často riskovali vlastné životy pri konfrontácii a vypovedaní proti svojim agresorom.“ 

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím