Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
26. júl 2022
0
68

Architektúra zážitku

Prednáška a vystavenie diela "Storytelling bio-curtain Revúca"
Začiatok28.7.2022
18:00
Koniec30.9.2022
18:00
MiestoLitterra
Adresa ,
Ravúca,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktLitterra

Terézia Grešková je v súčasnosti doktorandkou na Univerzite v Innsbrucku, na Inštitúte urbánneho dizajnu a oddelení Synthetic Landscape Lab, u profesorky Claudie Pasquero. Jej dizertačná práca „Architektúra zážitku“ prebieha formou výskumu a zakladá sa na úvahe, že naše vnímanie každodenných momentov nezávisí len od vonkajších vplyvov, ale aj od našich vnútorných procesov. Z vlastného dlhoročného záujmu, ale aj vďaka stále trvajúcej 7-ročnej spolupráci s londýnskou inovatívnou dizajnérskou firmou ecoLogicStudio si tak Terézia vytvorila vzťah k práci priamo spojenej so živými organizmami, a tak nadviazala prepojenie s riasami. Vo svojom výskume sa zaoberá fotosyntetickými membránami, vývojom nového média bio-gélu, celkovou produktívnou efektivitou, starostlivosťou a zberom biomasy pre ďalšie využitie. 

Vystavené dielo „Storytelling Bio-Curtain Revuca“ je bio-digitálnou inštaláciou, vytvárajúcou spojenie medzi ľudským a neľudským prostredníctvom technológie, ale aj návštevníkovou kognitívnou schopnosťou reakcie, v kontexte problematiky klimatickej krízy. Inštalácia tak skúma, ako fotosyntetická architektúra ovplyvňuje nielen našu skúsenosť, ale aj to, ako sa cítime, a teda aký zážitok si so sebou odnášame. Monitoruje to pomocou biometrického senzora (GSR), ktorý mapuje emočnú reakciu subjektu (návštevníka) na zvukový vnem, a zároveň premietaný príbeh pod názvom Cyber-Joga.

Cieľom bio-digitálnej konverzácie medzi foto-syntetickými membránami a ľuďmi je rozvinúť nové vrstvy informácií smerom k pochopeniu komplexných informačných sietí správania. Zároveň skúmať možnosti vývinu nášho ľudského emočného stavu, s potenciálom ustáliť v nás vzorce kolektívneho správania v rámci zdieľanej biosféry, ale aj mentálnej ekológie jednotlivca.

Dielo bude osobne predstavené autorkou 28.7.2022 o 18:00 hodine počas jej prednášky.

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím