Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
31. máj 2021
0
150

BLUE LECTURE SERIES - Daniel Tudor Munteanu

Zaujímavá jarná séria prednášok s výraznými menami (nielen) slovenskej a českej architektonickej scény.
Začiatok1.6.2021
17:00
Koniec1.6.2021
18:30
Miestoonline
Adresa ,
,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktMatúš Bišťan

Prednáškovú sériu BLUE LECTURE SERIES, pripravila katedra architektúry VŠVU v ateliéri Jána Studeného. Live stream bude možné sledovať na facebookovej stránke podujatia.

Témou prednáškového cyklu BLUE LECTURE SERIES sú domy-koncepty. (konfigurácie - procesy - skladby - polohy - premeny - okraje - figúry - utajenia - anarchitektúra - modely)

Modely sú koncepčné návrhy a riešenia, kde cez jeden projekt ako príklad riešime širší záber, často priamo neobsiahnutý v zadaní. Odkrývajú nové polohy architektúry, ktorá síce vzniká na objednávku, ale nie je určená výhradne pre ňu samotnú.

Model je objekt, ktorý nám sprostredkúva pochopenie komplexných fenoménov cez ich zjednodušenie. Je v jednej polohe abstraktný aj konkrény, ideou, aj objektom. Zastupuje realitu nepriamou cestou. Isté situácie môžeme chápať ako modelové, prejavujú výsek reality a stávajú sa príležitosťou pre vznik precedensu.

Prednáškový cyklus BLUE LECTURE SERIES pokračuje prednáškou rumunského architekta Daniela Tudora Munteanu. Témou prednášky bude UNFOLDING PAVILION - kurátorský projekt, ktorého tretie pokračovanie je súčasťou aktuálneho Bienále architektúry v Benátkach.

Live stream na facebooku podujatia prebehne v utorok 1.6.2021 o 17:00

Daniel Tudor Munteanu (1980) je architekt a urbanista pôsobiaci v meste Suceava v Rumunsku. Vyštudoval v Rumunsku a Holandsku, vystavoval na 5. ročníku „Urbanism/Architecture Bi-city Biennale“ v Shenzhene a podieľal sa na „OfficeUS“ - pavilóne USA na 14. bienále architektúry v Benátkach. Jeho texty a grafické eseje boli publikované v časopisoch San Rocco, Log, ARQ a Oase. V roku 2015 kurátorsky pripravoval kapitolu „Aformal Academy / Pedagogical Infrastructure“ pre 6. ročník „Urbanism /Architecture Bi-city Biennale“ v Shenzhene a prispel do projektu „The State of the Art of Architecture“ pre bienále architektúry v Chicagu. V roku 2020 inicioval a spoluorganizoval digitálnu výstavu „Rituals of Solitude“. V rokoch 2016, 2018 a 2021 bol jedným z kurátorov projektu „Unfolding Pavilion“ na 15., 16. a 17. bienále architektúry v Benátkach. Daniel je zakladateľom a editorom výskumného projektu „OfHouses (https://ofhouses.com/)- kolekcie starých zabudnutých domov“.

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím