Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
7. október 2021
0
122

BLUE LECTURE SERIES - Thomas Burlon

Zaujímavá séria prednášok s výraznými menami (nielen) slovenskej a českej architektonickej scény, ktoré môžete sledovať online.
Začiatok12.10.2021
17:00
Koniec12.10.2021
18:30
MiestoOnline
Adresa ,
Online,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktMatúš Bišťan

Prednáškovú sériu BLUE LECTURE SERIES, pripravila katedra architektúry VŠVU v ateliéri Jána Studeného. Live stream bude možné sledovať na facebookovej stránke podujatia.

Témou prednáškového cyklu BLUE LECTURE SERIES sú domy-koncepty. (konfigurácie - procesy - skladby - polohy - premeny - okraje - figúry - utajenia - architektúra - modely)

Modely sú koncepčné návrhy a riešenia, kde cez jeden projekt ako príklad riešime širší záber, často priamo neobsiahnutý v zadaní. Odkrývajú nové polohy architektúry, ktorá síce vzniká na objednávku, ale nie je určená výhradne pre ňu samotnú.

Model je objekt, ktorý nám sprostredkúva pochopenie komplexných fenoménov cez ich zjednodušenie. Je v jednej polohe abstraktný aj konkrétny, ideou, aj objektom. Zastupuje realitu nepriamou cestou. Isté situácie môžeme chápať ako modelové, prejavujú výsek reality a stávajú sa príležitosťou pre vznik precedensu.

Prednáškový cyklus BLUE LECTURE SERIES pokračuje prednáškou architekta a pedagóga Thomasa Burlona. Témou prednášky bude PRACTICING REALITY.

Live stream na facebooku podujatia prebehne v utorok 12.10.2021 o 17:00.

Thomas Burlon študoval architektúru na Technickej univerzite v Drážďanoch a RWTH Aachen. V rokoch 2011 až 2021 spolupracoval s BeL Architects v Kolíne nad Rýnom a bol partnerom kancelárie Brandlhuber+ Emde, Burlon v Berlíne. Teraz vedie vlastnú architektonickú kanceláriu schneideroelsen, ktorú založil už v roku 2013. Thomas Burlon bol hosťujúcim kritikom a prednášajúcim na rôznych univerzitách a inštitúciách. V roku 2020 bol hosťujúcim profesorom na FH Erfurt. Od zimného semestra 2020/2021 pôsobí na Hochschule München ako zastupujúci profesor pre dizajn a výstavbu v existujúcom kontexte. V roku 2019 viedol na KAT VŠVU workshop Curated Decay.

Thomas Burlon
Thomas Burlon

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím