Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
13. marec 2023
0
109

Do Prahy sa vracia prehliadka udržateľnej architektúry z dreva

Na piazzete Národného divadla v Prahe potrvá výstava až do 17. mája 2023. Autorom návrhu tejto inštalácie je architekt Tomáš Bém
Začiatok19.4.2023
10:00
Koniec17.5.2023
17:00
MiestoCAMP Praha, Náměstí Václava Havla Praha
Adresanáměstí Václava Havla ,
Praha,
Česká republika
Druh podujatiaPodujatie
KontaktMgr. Magdalena Deverová
deverova@salondrevostaveb.cz

Už po osemnástykrát v Prahe prebehne Salon dřevostaveb, festival súčasnej drevenej architektúry, ktorý kladie dôraz na udržateľnosť, je inšpiráciou pre zodpovedný životný štýl i platformou na stretnutie architektov z celého sveta, firiem z odboru, developerov či investorov.

 

Súčasťou bude rad prednášok aj vonkajšia výstava s umelecky pojatou inštaláciou na piazzete Národného divadla.

„Salon dřevostaveb je tradiční festival a výběrová přehlídka současné dřevěné architektury v Česku a na Slovensku. Je centrem osvěty v oblasti moderní a kvalitní udržitelné architektury ze dřeva, kterou chceme díky výstavě v centru Prahy dostat blíž běžným lidem. Chceme však také propojovat architekty, developery, investory, realizační a produktové firmy, politiky a zástupce legislativy spojené s dřevostavbami,“ popisuje Pavel Horák, architekt a zakladateľ Salónu drevostavieb.

Tohtoročný Salón drevostavieb odštartuje v stredu 19. apríla slávnostným otváracím a prednáškovým večerom v Centre architektúry a mestského plánovania (CAMP). Hlavné prednášky budú patriť nórsko-dánskemu ateliéru Reiulf Ramstad Arkitekter, rakúskemu štúdiu Dietrich Untertrifaller Architekten, ale vystúpi aj mladý český architekt Matyáš Cigler, autor knihy Drevo!

Architektúra z dreva v centre Prahy

V ten istý deň sa začne aj vonkajšia výstava kurátorského výberu najzásadnejších architektonických počinov v oblasti drevostavieb v Česku a na Slovensku za obdobie posledných dvoch rokov. Prinesie tiež realizácie väčších drevených budov zo zahraničia. „Výstava je koncipovaná jako atraktivní dřevěná instalace monumentálního měřítka, která kromě toho, že představuje ty nejzajímavější dřevěné projekty, také oživuje veřejný prostor a nabízí kolemjdoucím relaxační zážitkovou zónu,“ opisuje Magdalena Deverová, koordinátorka projektu.

Na piazzete Národného divadla výstava potrvá až do 17. mája 2023.
Autorom návrhu tejto inštalácie je architekt Tomáš Bém, ktorý v nej zhmotnil ideu genézy dreva - divák prechádza koridorom zo surového materiálu drevených hranolov až k zastrešenej vyhliadke s možnosťou posedenia. Projekt, ktorý ovládne celý priestor námestia Václava Havla, si predsavzal za cieľ vniesť tému udržateľnej architektúry priamo do centra Prahy. Stane sa miestom stretávania a inšpirácie pre zodpovedný životný štýl.

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím