Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
26. august 2016
0
73

FreshArt

Fakulta architektúry STU v Bratislave v spolupráci s Freshmen's Gallery a s finančnou podporou Fondu na podporu umenia pozývajú na výstavu a cyklus prednášok "FreshArt".
Začiatok29.9.2016
17:00
Koniec31.1.2016
17:00
MiestoFakulta architektúry STU
AdresaNámestie slobody 19,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktEbringerová

Prednášajúci a vystavujúci autori:
Žofia Dubová / Peter Cvik / Dominika Žáková / Zuzana Sabová / Andrea Kopecká

Výber autorov:
Paulína Ebringerová

Otvorenie:
20.9. 2016 v rámci otvorenia akademického roka
Fakulta architektúry STU, Nám. slobody 19, Bratislava

Prednášky sa uskutočnia v miestnosti č. 117 (1.poschodie v ľavo) o 17:00 hod.

Žofia Dubová / 29.9. 2016
Téma prednášky: Ohraničený priestor 
Peter Cvik + hosť architektka Silvia Brna / 13.10. 2016
Téma prednášky: Osobné možnosti
Dominika Žáková / 20.10. 2016 
Téma prednášky: Farba v archi tektonike
Zuzana Sabová / 27.10. 2016
Téma prednášky: Proces kresby 
Andrea Kopecká / 3.11. 2016 
Téma prednášky: Priestor v ploche  

Ústav výtvarnej tvorby a multimédií FA STU a Freshmen's Gallery s finančnou podporou Fondu na podporu umenia pripravili pre študentov, absolventov a širokú verejnosť cyklus prednášok o mladom umení. Cieľom projektu je spojenie voľného umenia s technicko-umeleckými odbormi, prepojenie mladých autorov, umožnenie spolupráce, rozšírenie prehľadu v tvorbe a v iných odvetviach umenia.  Inštalácia voľného umenia vo verejných priestoroch Fakulty architektúry má za cieľ vzbudiť záujem o súčasné mladé umenie v študentoch technicko-umeleckých odborov, ktoré môžu podporiť vo svojich projektoch. Cieľom projektu je podpora umenia, otvorenie novej oblasti, ktorá umenie vkladá do interiériérov, ktoré nie sú galerijnými priestormi. Otvorenie presahov v tvorbe má za cieľ oboznámiť mladých absolventov v ich práci a verejnosti v oboznámení s ich tvorbou.

Žofia Dubová (1991) je absolventkou Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Patrí medzi mladú generáciu autorov, ktorí vo svojej tvorbe objavujú svoje hranice, neboja sa samoty. Autorkina tvorba je úzko spojená s pozorovaním prírody so záujmom o sociologický potenciál prírody a krajiny, zachádza do detailov, pracuje s emocionálnosťou vlastnej mysle. 

Peter Cvik (1985) patrí k poslednej vetve absolventov, ktorí v našom prostredí rozpracovali ideu bourriaudovskej postprodukcie. Autor zachytáva pocity z miesta rovnako hodnoverne, ako akýkoľvek iný maliar v minulosti, avšak pomocou využitia súčasných expandovaných výrazových prostriedkov. Vizualitu virtuálneho prostredia apropriovaného z digitálnych databáz prenáša do priestoru orámovaného plátna, ktorý ale súčasne prekračuje. 

Zuzana Sabová (1987) je absolventkou Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Patrí medzi generáciu autorov, ktorí vo svojej tvorbe objavujú nové hranice, neboja sa nových technológií a veľkých rozmerov diel a experimentu s materiálom. Výsledkom práce Zuzany Sabovej nachádzame diela od kresieb, inštalácií vo verejnom priestore až po performance. 

Dominika Žáková (1988) počas svojho 6-ročného štúdia navštevovala ateliér Ivana Csudaia. Charakteristickou črtou autorky je farebnosť, optimizmus a geometrické tvary - aj keď sa za striktne geometrickú maliarku nepovažuje. Diela Dominiky Žákovej sa hrajú s divákom, ukazujú nový svet plný emocionálnej sily a nových možností. Patrí medzi výrazné osobnosti súčasnej výtvarnej scény na Slovensku. 

Andrea Kopecká (1989) ukazuje svojimi dielami majstrovskú prácu s témou tela. Prvotný myšlienkový impulz nachádza autorka v tetovaní, v práci s kožou, teda s povrchom, s jeho zraňovaním a jeho trvalou modi káciou. Kedže sa tetovaniu profesionálne venuje, premýšlanie o tomto médiu je pre ňu prirodzené a dostáva sa aj do maľby.

Výstava potrvá do 31.11. 2016

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím