Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
30. september 2022
0
81

Industriálny areál Dolní Vítkovice ako inšpirácia pre Medený hámor

S prezentáciou, diskusiou i komentovanou prehliadkou...
Začiatok2.10.2022
16:00
Koniec2.10.2022
18:00
MiestoHogo Fogo Jazz & Art Club
AdresaMedený Hámor ,
Banska Bystrica ,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktOZ ZA! Medený hámor
kontaktuj cez sociálne siete

Zoznámte sa s pamiatkou priemyselnej histórie Medeným hámrom, vypočujte si inšpiratívny príbeh ostravského areálu, ktorý je dnes živou a prosperujúcou časťou mesta a zistite, čo si o tejto téme myslia odborníci v diskusii.

Občianske združenie ZA! Medený hámor na najbližšiu nedeľu 2. októbra 2022 pripravilo v Banskej Bystrici skutočne výnimočný program, ktorý sa koná v rámci československého podujatia Deň architektúry a jeho témy "Nebúraj - Transformuj".

V Hogo Fogo Jazz & Art Club sa uskutoční od 18:00 prezentácia jednej z najoriginálnejších a najnavštevovanejších technických pamiatok v regióne - Dolní oblasti Vítkovice. „Tešíme sa, že naše pozvanie do Banskej Bystrice prijal jej dlhoročný riaditeľ, Petr Koudela. Bude to príležitosť spýtať sa, ako došlo ku revitalizácii pamiatky a ako funguje dnes. V ostravskom industriálnom areáli preinvestovali vyše 120 mil. Eur a pred pandémiou dosahovali návštevnosť neuveriteľných 1,6 milióna ľudí ročne. Je to rozhodne široko-ďaleko jeden z najúspešnejších prikladov revitalizácie industriálneho areálu, ktorý bol sprístupnený verejnosti,” upresňuje Juraj Havlík z OZ ZA! Medený hámor.

Nasledovať bude zaujímavá diskusia s architektom Martinom Paulínym, prevádzkovateľom klubu Atilom Bérešom, Jurajom Havlíkom a odborníčkou na svetové a európske dedičstvo z Pamiatkového úradu SR, Annou Tuhárskou, ktorá sa netají ambíciou zaradiť Medený hámor medzi Európske dedičstvo. Moderovať bude Ladislav Bíro s cieľom diskutovať o tom, čo Medenému hámru chýba, aby sa stal podobne ikonickým miestom ako industriálne pamiatky v Čechách či Nemecku.

Pred prezentáciou sa uskutoční aj spoločná prechádzka ako zoznámenie sa s areálom Medeného hámra v sprievode OZ ZA! Medený hámor. Tá začína o 16:00 pred Štátnou vedeckou knižnicou.

Program pokračuje v pondelok neverejnou časťou, nakoľko okrem Petra Koudelu Banskú Bystricu navštívi aj námestník predsedu Moravsko-sliezskeho kraja Jan Krkoška. Hostí čakajú stretnutia na mestskom úrade aj banskobystrickej župe. Ich cieľom je výmena skúseností s revitalizáciou, cestovným ruchom a regionálnym rozvojom, ktoré v týchto dvoch významných banských regiónoch máme.

Aktuálne informácie ku podujatiu FB, vstupné je dobrovoľné. Podujatie je realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica a vďaka partnerom Krajskej organizácii cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus a Oblastnej organizácii cestovného ruchu Stredné Slovensko.

Program
Program

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím