Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
30. september 2022
0
39

Industriálny areál Dolní Vítkovice ako inšpirácia pre Medený hámor

S prezentáciou, diskusiou i komentovanou prehliadkou...
Začiatok2.10.2022
16:00
Koniec2.10.2022
18:00
MiestoHogo Fogo Jazz & Art Club
AdresaMedený Hámor ,
Banska Bystrica ,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktOZ ZA! Medený hámor
kontaktuj cez sociálne siete

Zoznámte sa s pamiatkou priemyselnej histórie Medeným hámrom, vypočujte si inšpiratívny príbeh ostravského areálu, ktorý je dnes živou a prosperujúcou časťou mesta a zistite, čo si o tejto téme myslia odborníci v diskusii.

Občianske združenie ZA! Medený hámor na najbližšiu nedeľu 2. októbra 2022 pripravilo v Banskej Bystrici skutočne výnimočný program, ktorý sa koná v rámci československého podujatia Deň architektúry a jeho témy "Nebúraj - Transformuj".

V Hogo Fogo Jazz & Art Club sa uskutoční od 18:00 prezentácia jednej z najoriginálnejších a najnavštevovanejších technických pamiatok v regióne - Dolní oblasti Vítkovice. „Tešíme sa, že naše pozvanie do Banskej Bystrice prijal jej dlhoročný riaditeľ, Petr Koudela. Bude to príležitosť spýtať sa, ako došlo ku revitalizácii pamiatky a ako funguje dnes. V ostravskom industriálnom areáli preinvestovali vyše 120 mil. Eur a pred pandémiou dosahovali návštevnosť neuveriteľných 1,6 milióna ľudí ročne. Je to rozhodne široko-ďaleko jeden z najúspešnejších prikladov revitalizácie industriálneho areálu, ktorý bol sprístupnený verejnosti,” upresňuje Juraj Havlík z OZ ZA! Medený hámor.

Nasledovať bude zaujímavá diskusia s architektom Martinom Paulínym, prevádzkovateľom klubu Atilom Bérešom, Jurajom Havlíkom a odborníčkou na svetové a európske dedičstvo z Pamiatkového úradu SR, Annou Tuhárskou, ktorá sa netají ambíciou zaradiť Medený hámor medzi Európske dedičstvo. Moderovať bude Ladislav Bíro s cieľom diskutovať o tom, čo Medenému hámru chýba, aby sa stal podobne ikonickým miestom ako industriálne pamiatky v Čechách či Nemecku.

Pred prezentáciou sa uskutoční aj spoločná prechádzka ako zoznámenie sa s areálom Medeného hámra v sprievode OZ ZA! Medený hámor. Tá začína o 16:00 pred Štátnou vedeckou knižnicou.

Program pokračuje v pondelok neverejnou časťou, nakoľko okrem Petra Koudelu Banskú Bystricu navštívi aj námestník predsedu Moravsko-sliezskeho kraja Jan Krkoška. Hostí čakajú stretnutia na mestskom úrade aj banskobystrickej župe. Ich cieľom je výmena skúseností s revitalizáciou, cestovným ruchom a regionálnym rozvojom, ktoré v týchto dvoch významných banských regiónoch máme.

Aktuálne informácie ku podujatiu FB, vstupné je dobrovoľné. Podujatie je realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica a vďaka partnerom Krajskej organizácii cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus a Oblastnej organizácii cestovného ruchu Stredné Slovensko.

Program
Program

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím