Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
15. máj 2024
0
72

Intebold Awards: V. ročník s dôrazom na udržateľnosť v interiéroch

Prihlasovanie do V. ročníka súťaže o ocenenia pre najlepšie slovenské interiéry Intebold Awards 2024 a ich autorov je otvorené.
Vyhlásenie15.5.2024
12:48
Odovzdanie návrhov10.6.2024
23:00
VyhlasovateľSlovenská asociácia interiérových dizajnérov a architektov (SAID).
AdresaZuzany Chalupovej 16,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaSúťaž
KontaktMartinka Uhrínová

Intebold Awards,  súťaž pre  tvorcov interiérových diel na Slovensku, ohlasuje svoj V. ročník, s odhodlaním zvýrazniť najnovšie trendy a inovatívne prístupy v oblasti interiérového dizajnu a architektúry. Vyhlasovateľkou je Slovenská asociácia interiérových dizajnérov a architektov (SAID).

Cieľom tohto ročníka je nielen odhaliť talentovaných tvorcov profesionálov, ale tiež podporiť študentské práce a zároveň sledovať úsilie o nové prístupy. Organizátori súťaže pripravujú druhýkrát 1,5-dňový Intebold festival, ktorému bude dominovať téma "Udržateľnosť v interiéroch". Tento festival bude sláviť ekologické a inovatívne prístupy k dizajnu interiérov, ktoré pomáhajú budovať lepšie prostredie pre nás všetkých a tiež sebarozvoj účastníkov festivalu.

Prvý deň sa začne vedeným networkingom a pokračuje prednáškami a diskusiami s medzinárodnou účasťou v angličtine. Slávnostným vyvrcholením bude ceremoniál odovzdávania cien Intebold Awards pre najlepšie slovenské interiéry a ich autorov. Druhý deň sa uskutočnia obľúbené komentované obhliadky ikonických interiérov, ktoré poskytnú účastníkom zaujímavý pohľad na kvalitu a jedinečnosť interiérov.

Novinkou v tomto ročníku súťaže sú hodnotiace kritéria pre verejné interiéry, ktoré sa organizátori zo SAID www.said.sk rozhodli zakomponovať na základe skúseností z minulých ročníkov. Okrem tradičných kritérií ako estetika, funkčnosť a inovácie, budú teraz hodnotené aj akustická a svetelná pohoda, udržateľnosť a inklúzia. Tieto kritéria reflektujú dôležitosť faktorov ovplyvňujúcich komfort a efektívnosť verejných interiérov. Zároveň podporujú zdravie, bezpečnosť a well-being užívateľov interiérov.

"Sme presvedčení, že Intebold Awards rozšírením na festivalový formát nie je už iba o oslave tvorcov interiérov, ale aj o platforme pre odborný dialóg, inšpirácie a zdieľanie inovatívnych myšlienok v oblasti interiérového dizajnu a architektúry," povedala predsedníčka Slovenskej asociácie interiérových dizajnérov a architektov Martina Uhrinova. "Kvalitné interiéry formujú naše prostredie a ovplyvňujú náš každodenný život v mnohých aspektoch. Naše úsilie sa sústredí na posilnenie povedomia o hodnote kvalitného dizajnu a jeho pozitívnom dopade na našu spoločnosť."

Výberová porota, zložená z renomovaných odborníkov z Európy aj Slovenska, garantuje kvalitu a objektivitu hodnotenia. Na Slovensko sa vracia Mauro Brigham (BE) z multi-disciplinárnej kreatívnej agentúry, ktorý bude nielen súčasťou poroty, ale aj festivalu. Annette Brunner (DE), predsedníčka bavorskej asociácie interiérových architektov BDIA, garantuje kvalitnú prednášku o udržateľnosti, na čo si ako porotkyňa posvieti aj na obhliadkach nominovaných interiérov. Porotca Alistair Neil Harkess (AT), dekan Fakulty dizajnu a zakladateľ New Design University (NDU) v St. Pölten, bude prednášať o výsledkoch z NDU analógového a výskumného klastra a mapovania jestvujúcich stavieb. Súčasťou poroty sú aj Nora Vranová (SK), architektka a predsedníčka SKA, Robert Farrugia (MT), interiérový dizajnér a predseda maltskej asociácie interiérového dizajnu MIDA, a Broňa Tarnócy (SK), architektka a redaktorka časopisu ASB.

Podporu a dôveru v prácu organizátorov prejavuje viacero štátnych a mestských partnerských inštitúcií a ďalších významných partnerov. Prihlásenie do súťaže je otvorené do 10. júna 2024. Slávnostné vyhlásenie víťazov prebehne 26. septembra 2024 v Bratislave na festivale interiérov Intebold. Pre viac informácií navštívte našu webovú stránku www.intebold.sk.

 

Porota 2023
Porota 2023
FAAD raut
FAAD raut

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím