Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Sto Slovensko, s.r.o.

Stavať zodpovedne

Pribylinská 2
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

KOMA Modular s.r.o.

Říčanská 1191
Vizovice

BMI SLOVENSKO

Šikmé a ploché strech

Mojmírovská 9
Ivanka pri Nitre

ISOVER EPS GREYWALL

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (výrobca)
Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (distribútor)

VELUX INTEGRA

Elektrické panoramatické strešné okno s...

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (výrobca)
VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (distribútor)

CITY moduly

Designový mestský mobiliár v merítku drobnej...

KOMA Modular s.r.o. (výrobca)
KOMA Modular s.r.o. (distribútor)

2N® Indoor Compact

2N® Indoor Compact je vnútorná odpovedacia...

2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (výrobca)
2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

Multizóny

Chýba vám uzavretý priestor, kde môžete...

TECHO, s.r.o. (výrobca)
TECHO, s.r.o. (distribútor)

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
11. júl 2019
0
22

Lucia Horvátová: BOOOM!

V rámci novovzniknutého projektu BOOOM! v Platform House Gallery, ktorý bude v co-working priestore Platform House prezentovať mladú generáciu študentov a absolventov maľby sa ako prvá predstavuje mladá výtvarníčka a nedávna absolventka VŠVU Lucia Horvátová.
Začiatok10.7.2019
18:00
Koniec31.8.2019
17:00
MiestoPlatform House – Platform House Gallery
AdresaSliačska 1E,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaVýstava
KontaktPlatform House
+421 25788 0344
info@platformhouse.sk

Maliarka Lucia Horvátová prostredníctvom umeleckej tvorby skúma formálne možnosti a interpretačné roviny abstraktnej maľby. Zameriava sa prevažne na klasický závesný obraz, v ktorom pracuje s mierne expresívnymi fragmentmi, geometricky precíznymi ťahmi, plochami a vzormi. Jej obrazy vznikajú v maliarskych cykloch, napriek tomu je každý z nich výrazným svojbytným solitérom. Horvátová v maľbách kombinuje rôznorodé prístupy a formy ako geometrické abstrahovanie, prekrývanie vrstiev, prelínanie plochy s objemom, výrazná farebnosť, realistické fragmenty a osobná symbolika. Výsledný efekt obrazov dosahuje súčasnými postupmi – skicuje v počítači, využíva princíp koláže, fragmentácie a dekonštrukcie. Tieto postupy typické pre súčasný stav umenia nazývaného ako postinternetového aj priznáva. V maľbách sa tak objavujú odkazy na funkcie softvérov a ich nástrojov, ktoré sprostredkúvajú napätie medzi digitálnym, strojovým a analógovým, ručným a maliarskym princípom.

Maľby Lucie Horvátovej môžeme interpretovať ako akési abstraktné mentálne mapy personifikujúce aktuálne prežívanie a osobnú mytológiu. Prostredia zachytené na jej maľbách vizualizujú autorkine pocity vo vzťahu k vonkajšiemu svetu a jeho reáliám. Sú paralelnými dimenziami a únikmi z reality. Horvátová ich prostredníctvom skúma princípy organického a anorganického sveta, v ktorých vládnu podobné zákonitosti. Tieto „svety“ neustále pulzujú, vznikajú a zanikajú alebo menia svoju štruktúru na iné skupenstvo a formu. Sú tekutými... Nie náhodne sa tak neprehliadnuteľným atribútom autorkiných malieb stáva motív anorganického, no zároveň „rastúceho“ kryštálu. Ten stotožňuje s personifikáciou osobného rastu. Fragmenty kryštalickej hmoty sa v jej maľbách skvapalňujú a preskupujú do rozličných podôb, v ktorých opäť kryštalizujú a tuhnú. Symbolizujú pnutie, dynamiku, silu a nestálosť nášho sveta.

Lucia Horvátová (*1991, Zlaté Moravce) je absolventkou magisterského štúdia v 4. ateliéri maľby pod vedením prof. Ivana Csudaia, akad. mal. na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V rokoch 2010 až 2014 študovala na Fakulte výtvarných umení AU v Banskej Bystrici v Ateliéri kresby (pod vedením doc. Štefana Balázsa, ArtD). Počas štúdia absolvovala študijnú stáž na Escola Superior de Disseny de Les Illes Balears, Palma de Mallorca v Španielsku a neskôr rezidenčný pobyt GLO – Art v Lanaken v Belgicku. Autorka má za sebou zopár skupinových i samostatných výstav na Slovensku i v zahraničí. V roku 2015 a 2018 sa stala finalistkou súťaže Maľba – cena Nadácie VÚB. Žije a tvorí v Bratislave.

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím