Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
1. november 2022
0
47

Medzinárodná konferencia: Prostredie priateľské k veku,

Ako zohľadniť starnutie v spoločnosti, v komunitách ale predovšetkým v architektúre a dizajne.
Začiatok3.11.2022
09:00
Koniec3.11.2022
17:00
MiestoFAD STU
AdresaNámestie Slobody 19,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktFAD STU
veronika.kontradyova@stuba.sk

O projekte:
Európa starne. Na základe výskumov Eurostatu možno predpokladať, že počet ľudí nad 65 rokov stúpne do roku 2050 o 28,5%. Podľa WHO závisí zdravie a nezávislosť ľudí vo vyššom veku na kvalite ich fyzického a sociálneho prostredia. Bývanie je preto kľúčovou podmienkou pre aktívne a zdravé starnutie. Veľká časť bytového fondu v EÚ však nie je navrhovaná ani prispôsobená potrebám starších ľudí. Situácia ponúka vynikajúcu príležitosť zapojiť sa do zmeny kvality bývania aj pre stavebný a nábytkársky priemysel a ostatné sektory priemyslu týkajúce sa bytového vybavenia. Inovatívne riešenia je však nevyhnutné presadiť už na úrovni výučby a odborného vzdelávania. Práve ony majú potenciál priniesť nové prístupy a zručnosti v tvorbe prostredia a produktov orientovaných na potreby starších ľudí. Dizajn pre všetkých (D4All) je nástrojom na zabezpečenie samostatnosti, duševnej a fyzickej pohody a zdravia starších ľudí. Metóda umožňuje analýzu potrieb a zapojenie koncových užívateľov a užívateliek v procese tvorby (dizajn orientovaný na ľudí). DESIRE projekt bude taktiež založený na princípoch posiľnujúceho a ergonomického enviromentálneho dizajnu, ktoré umožnia odhaliť vzťahy medzi ľuďmi a ich obytným prostredím. Starší ľudia , ale i budúce generácie budú môcť vďaka tomu zostať dlhšie bývať v domácom prostredí bez toho, aby sa potýkali s psychickými a sociálnymi bariérami v bývaní dostupnom pre každý vek.

Ciele projektu:
DESIRE poskytne odborníkom v stavebnom priemysle a v odvetví interiérového vybavenia nástroje a zručnosti potrebné na aplikovanie metód Design4All ako integrálnej súčasti procesu navrhovania s cieľom vytvoriť alebo prispôsobiť bývanie tak, aby starší ľudia a ich rodinní príslušníci mali pocit pohody, komfortu a samostatnosti v domácom prostredí.

Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 3. novembra 2022 od 9.00 do 17. 00 hod. na Fakulte architektury a dizajnu STU, Námestie slobody č. 19 v Bratislave, miestnosť č. 117.
Môžete sa ho po registrácii zúčastniť aj online. Podrobný program konferencie nájdete v prílohe.

Konferencia sa koná v rámci projektu Erasmus plus DESIRE.

Program:

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím