Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
10. august 2022
0
65

Nedeľa v Medenomv Hámri

Medený hámor ožije koncertami a víziami revitalizácie.
Začiatok14.8.2022
17:00
Koniec14.8.2022
20:00
MiestoMedený Hámor Banská Bystrica
Adresa ,
Banská Bystrica,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktOZ ZA! Medený hámor
havlik.juraj@gmail.com

Koncert židovskej hudby, zvuky z Brazílie či Švajčiarska i výstava doteraz nezverejnených vízií revitalizácie areálu vás čakajú už túto nedeľu v Medenom hámri. Príďte si pozrieť unikátny historický areál, kde sa písali dejiny Banskej Bystrice.

Občianske združenie ZA! Medený hámor v spolupráci s Mestom Banská Bystrica, Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave a občianskym združením Severná Vás pozývajú zažiť atmosféru Medeného hámra. V nedeľu 14.08.2022 sa od 17:00 do 20:00 v centre areálu uskutoční ďalšie zo série podujatí Nedeľa v Medenom hámri.

Návštevníci sa môžu tešiť na Mojše band - autentickú kapelu reprezentujúcu židovskú hudobnú tradíciu zo Slovenska, ktorá má dnes už jasné postavenie na európskej scéne vďaka inovatívnemu pohľadu na židovské dedičstvo najmä z regiónov bývalého Uhorska. Kapela je finalistom Celosvetovej súťaže židovskej hudby v Amsterdame v roku 2017 a držiteľom prestížnej Youtube Award tejto súťaže na roky 2018 – 2019.

Svetový rozmer navráti do Medeného hámra aj improvizátor a skladateľ Thomas Rohrer, ktorý žije striedavo v São Paule a švajčiarskych Alpách a hrá na tradičný brazílsky strunný nástroj (rabeca) a soprán saxofón vo voľno-improvizovanom dialógu so slovenským gitaristom a improvizátorom Štefanom Szabóom. 

Program:
17:00 Koncert Mojše band
18:00 Výstava Vízie revitalizácie
18:30 Improvizácia Rohrer/Szabó

Počas podujatia sa uskutoční aj výstava “Vízie revitalizácie” z návrhov študentov Fakulty architektúry a dizajnu STU v Bratislave. Doc. Ing. Eva Kráľová, PhD. predstaví Medený hámor – jeho najstaršiu časť – ako dosiaľ nevyužitý potenciál na obohatenie mesta o priestory s neopakovateľnou atmosférou. “Zanedbaný stav pamiatky – nedôstojný významu a prínosu tohto areálu pre dobré meno mesta – bol a dosiaľ je výzvou pre všetkých súčasníkov (nielen majiteľov či obyvateľov mesta). Výstava predstavuje súbor vízií o tom, ako by sa objekty mohli využívať a ako by mohli vyzerať. Nie sú reakciou na žiadnu objednávku ani príkaz, lež odrážajú predstavy budúcich architektov o zmysluplnej, atraktívnej a aj udržateľnej perspektíve nielen tohto areálu, ale aj jeho návštevníkov a užívateľov,“ upresňuje doc. Kráľová.

“Som presvedčený, že Medený hámor je top téma i príležitosť na rozvoj mesta a regiónu. S OZ ZA! Medený hámor sa snažíme verejnosti sprostredkovať hodnoty a genius loci tohto areálu cez príklady jeho oživenia či revitalizácie. Zároveň verím, že najvhodnejšími nástrojmi na záchranu týchto unikátnych pamiatok je v prvom rade spolupráca a vzájomná dôvera a otvorenosť všetkých zainteresovaných strán,” dodáva Juraj Havlík za OZ ZA! Medený hámor.

Aktuálne informácie ku podujatiu na FB, v prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presunie do Hogo Fogo Jazz & Art Club na Námestí Štefana Moysesa 7. Vstupné je dobrovolné, podujatie je realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica, cez Výbor mestskej časti č.1.

Foto: Martin Dubovský
Foto: Martin Dubovský

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím