Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
10. august 2022
0
98

Nedeľa v Medenomv Hámri

Medený hámor ožije koncertami a víziami revitalizácie.
Začiatok14.8.2022
17:00
Koniec14.8.2022
20:00
MiestoMedený Hámor Banská Bystrica
Adresa ,
Banská Bystrica,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktOZ ZA! Medený hámor
havlik.juraj@gmail.com

Koncert židovskej hudby, zvuky z Brazílie či Švajčiarska i výstava doteraz nezverejnených vízií revitalizácie areálu vás čakajú už túto nedeľu v Medenom hámri. Príďte si pozrieť unikátny historický areál, kde sa písali dejiny Banskej Bystrice.

Občianske združenie ZA! Medený hámor v spolupráci s Mestom Banská Bystrica, Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave a občianskym združením Severná Vás pozývajú zažiť atmosféru Medeného hámra. V nedeľu 14.08.2022 sa od 17:00 do 20:00 v centre areálu uskutoční ďalšie zo série podujatí Nedeľa v Medenom hámri.

Návštevníci sa môžu tešiť na Mojše band - autentickú kapelu reprezentujúcu židovskú hudobnú tradíciu zo Slovenska, ktorá má dnes už jasné postavenie na európskej scéne vďaka inovatívnemu pohľadu na židovské dedičstvo najmä z regiónov bývalého Uhorska. Kapela je finalistom Celosvetovej súťaže židovskej hudby v Amsterdame v roku 2017 a držiteľom prestížnej Youtube Award tejto súťaže na roky 2018 – 2019.

Svetový rozmer navráti do Medeného hámra aj improvizátor a skladateľ Thomas Rohrer, ktorý žije striedavo v São Paule a švajčiarskych Alpách a hrá na tradičný brazílsky strunný nástroj (rabeca) a soprán saxofón vo voľno-improvizovanom dialógu so slovenským gitaristom a improvizátorom Štefanom Szabóom. 

Program:
17:00 Koncert Mojše band
18:00 Výstava Vízie revitalizácie
18:30 Improvizácia Rohrer/Szabó

Počas podujatia sa uskutoční aj výstava “Vízie revitalizácie” z návrhov študentov Fakulty architektúry a dizajnu STU v Bratislave. Doc. Ing. Eva Kráľová, PhD. predstaví Medený hámor – jeho najstaršiu časť – ako dosiaľ nevyužitý potenciál na obohatenie mesta o priestory s neopakovateľnou atmosférou. “Zanedbaný stav pamiatky – nedôstojný významu a prínosu tohto areálu pre dobré meno mesta – bol a dosiaľ je výzvou pre všetkých súčasníkov (nielen majiteľov či obyvateľov mesta). Výstava predstavuje súbor vízií o tom, ako by sa objekty mohli využívať a ako by mohli vyzerať. Nie sú reakciou na žiadnu objednávku ani príkaz, lež odrážajú predstavy budúcich architektov o zmysluplnej, atraktívnej a aj udržateľnej perspektíve nielen tohto areálu, ale aj jeho návštevníkov a užívateľov,“ upresňuje doc. Kráľová.

“Som presvedčený, že Medený hámor je top téma i príležitosť na rozvoj mesta a regiónu. S OZ ZA! Medený hámor sa snažíme verejnosti sprostredkovať hodnoty a genius loci tohto areálu cez príklady jeho oživenia či revitalizácie. Zároveň verím, že najvhodnejšími nástrojmi na záchranu týchto unikátnych pamiatok je v prvom rade spolupráca a vzájomná dôvera a otvorenosť všetkých zainteresovaných strán,” dodáva Juraj Havlík za OZ ZA! Medený hámor.

Aktuálne informácie ku podujatiu na FB, v prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presunie do Hogo Fogo Jazz & Art Club na Námestí Štefana Moysesa 7. Vstupné je dobrovolné, podujatie je realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica, cez Výbor mestskej časti č.1.

Foto: Martin Dubovský
Foto: Martin Dubovský

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím