Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
4. jún 2018
0
395

Noc Architektúry 2018 LETO

Srdečne pozývame všetkých priaznivcov architektúry na letnú Noc architektúry.
Začiatok14.6.2018
17:00
Koniec15.6.2018
06:00
MiestoFakulta architektúry STU
AdresaNámestie slobody 19,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktArchtung
archtung.sk@gmail.com

Noc Architektury je multižánrová platforma poskytujúca náhľad do centra diania na fakulte. Predstavuje večernú udalosť, kedy sa celý objekt fakulty zmení na krajinu plnú vystavených ateliérových prác študentov a to s hlavným cieľom - ukázať odbornej a širokej verejnosti výsledky tvorby širokého spektra projektov vytvorených na pôde fakulty architektúry za posledný semester.

To, ako sa najmladšia generácia architektov a dizajnérov popasovala so zadaniami vyhodnotí porota v pokračovaní študentskej Cena Cheddar, kde budú hodnotené všetky vystavené semestrálne práce. Najlepšie projekty v kategóriách - architektúra, urbanizmus a dizajn vyhodnotí nezávislá porota zložená z odborníkov z praxe. Hodnotiť bude odborná porota v troch kategóriách – architektúra, urbanizmus a dizajn. 2ka ateliér, Superateliér, Ilja Skoček a Martin Skoček, Tomáš Boroš.

Okrem samotnej výstavy prinesie Noc „smršť“ zaujímavých projektov, aktivít, iniciatív, ktoré sa dejú v architektonickom prostredí. Tradičné formáty ako 15 Min nájdete na Noci tiež. Predstaví sa projekt Živé námestia (www.zivenamestia.sk) , Boys play nice spolu s výstavou, zámery iniciatívy „Stop privatizácií mosta SNP“ či výlety Archtrip pod vedením architekta Paňáka a doktorantov Stavebnej Fakulty.

Zo špeciálnych výstav sa môžte tešiť na projekt Škoda Fit 2 NUI
Ústav dizajnu spoluprácu so Škoda Auto a koncernom Volkswagen úspešne rozvíja už 10 rokov formou nadväzujúcich výskumných projektov s označením "Fit 2" s pravidelne meniacou sa témou - k dnešnému dňu ich bolo zrealizovaných spolu 6 (Škoda Accessories, Fit 2 Age, Fit 2 Lifestyle, Fit 2 E-CAR, Fit 2 Future, Fit 2 UX). Cieľom aktuálne prebiehajúceho projektu Fit 2 NUI (Natural User Interface) je priniesť futuristické koncepty používateľských rozhraní pre autonómny automobil v roku 2030. “Prirodzené užívateľské rozhranie” charakterizuje 100% zrozumiteľnosť a hľadanie nových foriem komunikácie, prekonávajúcich dnešný štandard rozhraní založených na grafickej a textovej báze prostredníctvom integrovaných digitálnych displejov. Súčasťou projektu je skúmanie nových možností zdieľanej mobility a vytvorenie s tým súvisiaceho konceptu vývoja značky.
Vystavené budú výsledky súťaže Xella a Cena prof. Lacka.

Táto Noc bude silná! Toto leto sa pozrieme na architektúru aj vo forme SILNÉ REČI stand-up comedy show o architektúry predvedú Michael Szatmáry a Jakub Gulík.
A ako už býva tradíciou – Noc býva pre architektov nekonečná, preto bude na fakulte architektúry sprevádzaná hudobným programom mladej dvojice Vysoký Jalovec a ChichMan, neskôr sa presunie na afterpárty do centra starého mesta v priestoroch FUGA a to v zastúpení "DJ´s battle" formátu Clash of architects.
Noc Architektury organizuje tím Archtung s podporou Fakulty architektúry STU.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Projekt finančne podporila spoločnosť Penta Real Estate. Mediálnymi partnermi podujatia sú Archinfo portál - architektúra, architekti, diela, magazín Atrium, stránka Bratislava YIMBY, časopis ERA21a Radio_FM.

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím