Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
17. december 2018
0
657

Noc architektúry 2019 ZIMA

Pozývame na 16. edíciu Noci Architektúry. Odohrá sa, ako je už dobrým zvykom, vo štvrtok 14. februára v priestoroch Fakulty Architektúry STU.
Začiatok14.2.2019
17:00
Koniec15.2.2019
06:00
MiestoFakulta architektúry STU
AdresaNámestie slobody 19,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktFakulta architektúry STU
02/572 762 15

"Architektúra je láska"

Noc sa uskutoční na začiatku letného semestra. Tento rok dátum padol práve na deň zamilovaných.

PROGRAM

17:00 /foyer/ Otvorenie
18:00 /aula/ 15minútovky:

  • SPOLKA (KE)
  • BAM (Brnenský Architektonický Manuál)
  • Ateliérové spolupráce s praxou / CURAPROX
  • Service Design Drinks #4
  • Prečo potrebujú lepšie služby komunitu 

19:00 / 077 – Kotolňa Pechtle Mechtle - DESIGN STUBA Success Stories
20:00 /aula/ odovzdávanie študentskej Cena Cheddar
20:30 /aula/ prednáška MVRDV / Jan Knikker
22:00 / FUGA x Bukowski Bar / Clash of architects (VSA vs. gutgut), DJs Jalovec & Čičman

Noc architektúry je multižánrová platforma poskytujúca náhľad do centra diania na FA STU. Večerná udalosť, kedy sa celá budova fakulty zmení na galériu plnú vystavených ateliérových prác študentov a to s ambíciou ukázať odbornej a širokej verejnosti výsledky tvorby veľkého spektra projektov vytvorených za posledný semester.

CENA CHEDDAR

Aj tento rok budú hodnotené všetky vystavené ateliérové práce z posledného semestra. Najlepšie projekty v kategóriách - architektúra, urbanizmus a dizajn vyhodnotí nezávislá porota zložená z odborníkov zo slovenskej, ale aj zahraničnej praxe v pokračovaní už tradičnej študentskej ceny CHEDDAR.

PROGRAM

14. február je magický dátum, ktorý si všetci užijeme v znamení spoločného puta k architektúre a dizajnu. Noc sa deje vďaka tomu, že nás všetkých spája istá vášeň, či už k tvorbe, alebo vnímaniu a sprostredkovávaniu architektúry. Jednými z týchto ľudí sú aj hostia 15 minútoviek, ako napríklad SPOLKA (KE) - kolektív architektiek a sociologičiek, ktoré nám predstavia projekty ako Plán pre Košice, Mestoláska alebo iné aktivity zaoberajúce sa urbanizmom a angažovaním verejnosti do tvorby miest. Projekt Brnenský Architektonický Manuál nám zase odprezentuje interaktívny spôsob pre všetkých záujemcov spoznávania a navštevovania architektúry mesta.

DESIGN

Pre milovníkov designu Design-Stuba pripravuje 15-minútovky Ateliérové spolupráce s praxou (CURAPROX), a pravidelný formát komunitných meetupov Service Design Drinks #4 s témou Prečo potrebujú lepšie služby komunitu.

V priestoroch rekonštruovanej kotolni sa okrem výstavy dizajnérskych prác uskutoční populárna tradičná platforma Pechtle Mechtle – s témou DESIGN STUBA Success Stories, kde sa predstavia úspešní absolventi Ústavu dizajnu, ktorí sa uplatnili v automobilovom priemysle.

Na tohtoročnej Noci architektúry si budeme môcť pozrieť aj výstavu Cena Dekana, kde sa cez porotu zloženú z pedagógov Fakulty architektúry vybrali nominácie a víťaz za najlepší ateliérový projekt predošlého akademického roku 2017 / 2018.

MVRDV

Hlavným bodom programu Noci Architektúry bude prednáška holandského architektonického ateliéru MVRDV. Zastupovať ho bude Jan Knikker – jeden z partnerov hlavnej – Rotterdamskej pobočky ateliéru.

Jan Knikker sa pripojil k MVRDV v roku 2008, svojou predchádzajúcou novinárskou kariérou formoval takmer desaťročie verejný obraz svetového ateliéru OMA. Súčasne sa zameriava na vedenie v oblasti obchodného rozvoja a PR. Jednou z jeho najnovších publikácií je kniha MVRDV Buildings. Práve jeho zásluhou sa svetová architektonická kancelária s pobočkami v Rotterdame, Paríži a Shanghai rýchlo rozširuje na nové trhy a zameriava sa tak na nadčasové riešenia globálnych problémov prostredníctvom architektúry a urbanizmu.

MVRDV založili v roku 1993 Winy Maas, Jacob van Rijs a Nathalie de Vries v Rotterdame v Holandsku. Táto prax sa celosvetovo zaoberá riešením súčasných architektonických a urbanistických problémov. Vysoko spolupracujúca metóda návrhu založená na rozsiahlom výskume zahŕňa klientov, zainteresované strany a odborníkov z mnohých oblastí od začiatku tvorivého procesu. Výsledkom sú jedinečné, kontextuálne projekty, ktoré umožňujú našim mestám a krajinám rozvoj k lepšej budúcnosti.

AFTERPARTY

A ako už býva tradíciou - Noc býva pre architektov nekonečná, preto bude na fakulte sprevádzaná hudobným programom mladej dvojice Jalovec a Čičman, ktorý sa neskôr presunie na afterpárty do centra starého mesta v priestoroch Fuga x Bukowski a to v zastúpení "DJ´s battle" formátu Clash of architects v zostave VSA vs. Gutgut.

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím