Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
1. december 2020
0
98

Outdoorová výstava víťazných návrhov na obnovu kúpeľov Grössling v centre mesta

Výstava zobrazuje na 31 veľkorozmerných banneroch piatich najúspešnejších návrhov ateliérov zapojených do architektonickej súťaže na rekonštrukciu kúpeľov Grössling.
Začiatok1.12.2020
17:00
Koniec1.12.2020
18:00
MiestoKomenského námestie Bratislava
Adresa ,
,
Slovensko
Druh podujatiaVýstava
KontaktMIB

Ako navrhli architekti z florentského ateliéru nový Grössling si môžu ľudia pozrieť na veľkoformátovej outdoorovej výstave od utorka 1. decembra 2020. Výstava ukazuje návrhy nielen víťazného tímu, ale všetkých piatich tímov, ktoré na návrhoch pracovali v druhom kole súťaže.

Výsledky súťaže na obnovu mestských historických kúpeľov Grössling sú v poradí druhou výstavou, ktorú Metropolitný inštitút Bratislavy prináša na Komenského námestie.

Komenského námestie je pritom jedným z projektov, ktoré MIB obnovuje. Kým prebehne komplexná obnova tohto námestia, na námestí vznikol výstavný priestor, kde MIB a hlavné mesto postupne ľuďom ukazujú mestské projekty.  

Výstava zobrazuje na 31 veľkorozmerných banneroch piatich najúspešnejších návrhov ateliérov zapojených do architektonickej súťaže na rekonštrukciu kúpeľov Grössling. Na banneroch okrem vizualizácií návštevníkom  jednotlivé návrhy “okomentuje” porota  súťaže.  

Na víťaznom návrhu od architektonického tímu z Florencie OPPS Architettura (Antonio  Salvi, Francesco  Polci, Filippo  Pecorai, Paola  Chiriatti) si môžu návštevníci pozrieť, ako bude vyriešený vstup do budovy z Medenej ulice cez netypickú rampu, ktorá slúži zároveň aj ako lavička. Lavička tohto typu odkazuje na taliansky štýl pouličných lavičiek “panca di via“.

Na druhom mieste v medzinárodnej súťaži skončil tím z Bratislavy - TVAR A ROAR ARCHITEKTI, ktorí na rozdiel od víťazného návrhu pracovali s výraznejším zapojením priestoru na Kúpeľnej ulici a využívaním exteriérových terás vo vnútri bloku.

Pražský tím MAR.S ARCHITECTS zaujímavo vyriešila verejný priestor a križovatku Medenej a Kúpeľnej ulice.

Všetky návrhy postupujúce do 2. kola si môžu návštevníci pozrieť od 1. decembra 2020 do konca januára 2021.  

Do architektonickej súťaže na rekonštrukciu mestských kúpeľov Grössling sa zapojilo 77 súťažných tímov zo 17 krajín z celého sveta. Porota zložená z odborníkov  a odborníčok na architektúru a kúpeľníctvo z predložených súťažných návrhov vybrala 3 najlepšie návrhy a 2 návrhy, ktoré získali odmenu. 

Prosíme, aby ste aj pri návšteve Komenského námestia dodržiavali všetky platné hygienické opatrenia súvisiace s opatreniami proti šíreniu koronavírusu.   

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím