Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
30. marec 2021
0
90

Podpora dobrých projektov, ktoré skvalitnia verejný priestor v Bratislave

Cieľom projektu je, aby si ľudia dokázali kvalitne zútulniť svoje okolie, ktoré je počas pandémie akousi exteriérovou obývačkou.
Začiatok30.3.2021
11:40
Koniec30.4.2021
16:00
MiestoBratislava
Adresa ,
,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktMIB

Metropolitný inštitút Bratislavy a Nadácia mesta Bratislavy chcú spolu s komunitami zlepšiť verejné priestory v miestnych susedstvách. Do konca apríla je vyhlásená grantová výzva Funkčnejšie verejné priestory, z ktorej bude rozdelených 100 000 eur pre udržateľne, inkluzívne a ekologicky zamerané projekty regenerácie a revitalizácie verejných priestranstiev.    

Grantová výzva vznikla ako reakcia na pandémiu, počas ktorej ľudia trávia vo svojich okoliach oveľa viac času ako kedykoľvek predtým a mať funkčné priestory vo vnútroblokoch, v miestnych parkoch alebo kvalitný mobiliár v okolí bytoviek je o to dôležitejšie.  

Výzva je vyhlásená v rámci grantového programu Komunity. Komunity totiž najlepšie poznajú svoje okolie a jeho potreby. 

Aby sa podarilo zlepšiť verejné priestory vo všetkých lokalitách hlavného mesta, budú peniaze na projekty rozdelené rovnomerne do všetkých okresov mesta.  

Čo pomôže, aby bol verejný priestor funkčný?  

MIB postupne tvorí lepšie verejné priestory zásahmi v rôznych mestských častiach v celej Bratislave. Vlani tiež vznikol koncepčný dokument Manifest verejných priestorov, ktorý predstavuje a vysvetľuje hodnoty, na akých chce mesto tvoriť a obnovovať verejné priestory. S pomocou grantovej výzvy chce spolu s obyvateľmi tieto hodnoty a zásahy ešte rozšíriť.  

Čo je funkčný mobiliár pre priestor medzi bytovkami, kde v lete intenzívne svieti slnko? Aké rastliny zadržia viac vlahy aj pre ostatné v predzáhradke?  

Cieľom projektu je, aby si ľudia dokázali kvalitne zútulniť svoje okolie, ktoré je počas pandémie akousi exteriérovou obývačkou. Z grantu môžu záujemcovia vytvoriť priestor na sedenie tam, kde dnes chýba – v predzáhradke, na ihrisku, na opustenom trávniku pri dome, vo voľne prístupnom vnútrobloku. Projekt môžu záujemci nasmerovať na doplnenie či úpravy povrchov pri svojich domoch a bytovkách, kde napríklad vhodným spádovaním povrchu dokážu usmerniť zrážkovú vodu na vhodné miesto a vyrobiť si pred domom dažďovú záhradu. 

Súčasťou výzvy sú odborné konzultácie a koncepčné materiály MIB. Záujemci o grant môžu využiť konzultácie priamo so zamestnancami a zamestnankyňami MIB-u pri tvorbe svojich projektov. Rovnako koordináciu pri vybavovaní potrebnej administratívy a povolení s mestskými časťami, pokiaľ sa projekt bude realizovať mimo mestského pozemku.  

Projekty budú podporené sumami 2 000 eur, 5 000 eur alebo 10 000 eur, pričom pri najvyššej čiastke 10 000 eur budú projekty posudzované prísnejšími kritériami a povinne konzultované s MIB-om.

Grantová výzva je otvorená do 30. apríla 2021. 

Jej znenie nájdete na webe vyhlasovateľa výzvy Nadácie mesta Bratislavy, ďalšie užitočné a praktické informácie na stránkach partnera výzvy Metropolitného inštitútu Bratislavy

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím