Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Viessmann

Climate of innovation

Ivanská cesta 30/A
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
22. august 2017
0
96

Umenie pre verejný priestor

Pravidelný formát moderovaných diskusií venujúci sa súčasnému UMENIU VO VEREJNOM PRIESTORE v koncepcii Niny Šoškovej bude v letnom vydaní hostiť rezidentov a umelcov participujúcich na tohtoročnom – v poradí 6. ročníku sympózia INTERVENCIE v Trebišove.
Začiatok23.8.2017
18:00
Koniec23.8.2017
20:00
MiestoKunsthalle Bratislava
AdresaNám SNP 12,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktKunsthalle Bratislava
02/204 715 04
kunsthallebratislava@gmail.com

Tento rok si sympózium do spolupráce prizvalo MEDZICENTRUM – medzinárodný festival umenia vo verejnom priestore, ktorý so svojou viacročnou tradíciou hosťoval na rôznych miestach Slovenska.

Dávid Demjanovič (1985) je absolventom ateliéru intermédií u Prof. Antona Čierneho na VŠVU, kde ukončil aj doktorandské štúdium. V roku 2006 sa zúčastnil študijnej stáži na Akadémii výtvarných umení v Záhrebe a v roku 2008 na Newcastle University v Anglicku. Od roku 2009 tvorí autorskú dvojicu s Jarmilou Mitríkovou. Ich tvorba je známa vďaka tradičnej technike pyrografie a inšpiráciám kresťanskými tradíciami, folklorizmom, pohanskými zvykmi a mýtami.

Matej Ivan (1988) žije a pôsobí v Košiciach a Banskej Bystrici. Je intermediálny umelec, doktorand na Akadémii Umení v Banskej Bystrici, člen umeleckej skupiny DIG (Digital Intervention Group), ktorá vytvára vlastnú umeleckú /výstavnú/ edukačnú činnosť zameranú na umenie nových médií. Jedným z jej najvýraznejších projektov je už etablovaná DIG gallery v Košiciach.

Eva Činčalová (1982) v rokoch 2003-2009 vyštudovala maľbu na VŠVU. Hlavnou vizuálnou kvalitou jej tvorby je maliarska transformácia digitálneho obrazu. Charakterizuje ju originálna symbióza námetov tradičného žánrového maliarstva a aktuálneho výtvarného jazyka.
Od roku 2016 spolu so sochárkou Ninou Šoškovou vystupujú v niekoľkých dielach ako autorská dvojica, kde reagujú na rôzne podnety s citlivými zásahmi do verejného priestoru. Pre festival Intervencie v meste Trebišov umelecky spracovali tému pod názvom SVADOBNÁ CESTA.

Nina Šošková (1983) je výtvarníčka, sochárka a organizátorka public art projektov. Je absolventkou magisterského štúdia na Katedre sochárstva Akadémie Umení v Banskej Bystrici, kde úspešne obhájila titul Artis Doktor. V rámci doktorandského štúdia absolvovala pracovnú stáž v ateliéri Intermedia Art 3 – škola konceptuálního zkoumání na AVU v Prahe.
Spolu s jej manželom Richardom Augustínom navštívia mesto Trebišov v čase ich svadobnej cesty. V Čičmianskych krojoch, v ktorých sa mladomanželia pred nedávnom brali, ich bude výtvarníčka Eva Činčalová zaznamenávať vo vybraných lokalitách, ktoré si spoločne počas projektu Medzicentrum naplánujú a zmapujú. Výstupom oboch autoriek budú záznamy zo situácií a miest pretavené do média maľby.

Branislav Zurko (1983) študoval na Katedre kulturológie Filozofickej fakulty UK v Bratislave so špecializáciou na teóriu kultúry a kultúrnu antropológiu. Štúdium ukončil v roku 2008. V roku 2006 absolvoval študijný pobyt na Univerzite Karlovej v Prahe. Od roku 2010 vedie občianske združenie Kontext, ktoré sa zaoberá prienikom umenia a verejného priestoru. Je spoluzakladateľom a programovým riaditeľom galérie Koniareň – priestor pre súčasné umenie a umeleckým riaditeľom festivalu výtvarných zásahov do verejného priestoru mesta - Intervencie.

23. 8. 2017 (streda)
18:00
Kunsthalle KLUB
Vstup voľný

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím