Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
13. január 2022
0
106

Velux: Webinár Build for life 2022

Webinár predstaví víziu VELUX pre udržateľnú výstavbu budúcnosti vytvorenú v spolupráci s dánskym štúdiom EFFEK.
Začiatok1.3.2022
08:00
Koniec31.3.2022
23:59
Miestoonline
Adresa ,
online,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktVelux Slovensko
02 33 000 543
info.sk@velux.com

Webinár predstaví víziu VELUX pre udržateľnú výstavbu budúcnosti vytvorenú v spolupráci s dánskym štúdiom EFFEK. Veríme, že musíme aktívne riešiť výzvy 21. storočia súvisiace s klímou. Je potrebné to urobiť v spolupráci so stavebným priemyslom a podieľať sa na stavbe zdravých a udržateľných budov, ktoré prispievajú ku kvalite života ľudí i planéty. Stavebníctvo produkuje takmer 40 % celosvetových emisií CO2 a jednou z hlavných výziev je, ako dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2050. Jednoducho predstavíme ako stavať budovy s čo najnižšou uhlíkovou stopou.


"Všade, kde je to možné, musíme viac stavať z obnoviteľných materiálov. To je jediná možnosť, ako dosiahnuť to, že naše budovy vymažú svoju celkovú uhlíkovú stopu," vysvetlil architekt Juri Troy a poukázal napríklad na fakt, že správne využité drevo pohlcuje uhlík.

Jedným z predstavovaných projektov bude aj novo realizovaná dedinka Living Places v Kodani, ktorá pretaví víziu Build for Life na skutočnosť. Dokončenie sa plánuje na rok 2023, kedy bude Kodaň hlavným mestom festivalu architektúry.

„Living places Copenhagen. - Čo keby naše domovy mohli zlepšiť zdravie ľudí i planéty prostredníctvom starostlivého výberu materiálov, stavebných postupov, služieb a dizajnu vnútorných a vonkajších priestorov? Sem patrí aj prístup k dennému svetlu: Ako získame správny typ denného svetla a ako nadviažeme spojenie s prírodou prostredníctvom okien?“ spýtal sa a dodal, že: „s riešeniami, ktoré dnes máme k dispozícii, môžeme radikálne znížiť zaťaženie, ktorého pôvodcom sú budovy – zhruba o 70 – 75 %." Synus Linge, EFFEKT Studio

Webinár BFL nadväzuje na celosvetovú konferenciu, ktorá prebehla v závere roka 2021. Vystúpilo tu viac ako 90 rečníkov z celého sveta k diskusii o tom, ako môžu budovy prispieť k zdravému životnému prostrediu a zlepšiť kvalitu života ľudí na celej planéte.

Odkaz na záznam prebehnutej videokonferencie.

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím