Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
9. november 2021
0
84

Build for Life Conference 2021

Pripojte sa k celosvetovej konferencii VELUX.
Začiatok15.11.2021
00:00
Koniec17.11.2021
00:00
MiestoOnline
Adresa ,
Online,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktVelux
conference@velux.com

Podľa nedávnych štúdií môže zastavané prostredie ovplyvniť našu pohodu rovnako ako náš životný štýl a stravovanie. Ako môžeme stavať zdravšie a inteligentnejšie budovy, ktoré zlepšujú pohodu jednotlivcov a rešpektujú životné prostredie? Aké sú hlavné výzvy v tejto oblasti? Aké sú najnovšie inovácie v architektúre, ktoré môžu zlepšiť životné podmienky komunít a jednotlivcov? Toto sú niektoré z otázok, ktoré budú zodpovedané na konferencii VELUX Build for Life zameranej na architektúru, ktorá sa koná od 15. do 17. novembra. Prezentácie a panelové diskusie s najväčšími menami v stavebníctve môžete sledovať online a zadarmo.

Spôsob, akým dnes staviame, má obrovský vplyv na budúcnosť našej planéty: ovplyvňuje ľudstvo a citlivé ekosystémy na Zemi. Naše domovy a pracoviská, budovy, v ktorých trávime väčšinu dní, ovplyvňujú naše fyzické a duševné zdravie viac ako kedykoľvek predtým a to najmä v dobe poznačenej životom po pandémii. Ak chceme znovu spojiť ľudí a planétu prostredníctvom zdravších a udržateľnejších budov, je čas položiť si niekoľko dôležitých otázok.

Sú naše budovy dostatočne flexibilné, aby sa prispôsobili zmenám? Prečo záleží na dobrom dizajne? Môžu budovy pomôcť pri obnove životného prostredia? Podporujú naše budovy naše osobné zdravie a pohodu?

Môžu budovy pomôcť vytvárať komunity? Ako môže súčasný dizajn budov podporovať miestny kultúrny kontext? Pomáhajú naše budovy sprístupniť každodenný život ľuďom?

Spoločnosť VELUX rozvíja Build for Life, priekopnícku, multidisciplinárnu iniciatívu spustenú v roku 2021 s cieľom preskúmať tieto otázky. „Ako súčasť našej stratégie udržateľnosti do roku 2030 sme sa zaviazali podniknúť merateľné kroky smerom k pozitívnej zmene, pričom sa zameriame na to, ako môžu budovy pomôcť vyriešiť globálne výzvy pomocou udržateľných riešení a praktických opatrení. Jedným zo spôsobov, ako to robíme, je Build for Life, iniciatíva ktorá bola vytvorená s cieľom pomôcť spojiť ľudí a planétu prostredníctvom lepšieho dizajnu budov,“ povedala Lone Feifer, riaditeľka pre trvalo udržateľné budovy skupiny VELUX. „Veríme, že na to, aby sme zabezpečili prosperujúcu budúcnosť pre mestá, komunity, rodiny a jednotlivcov, musíme stavať spôsobom, ktorý zlepší život ľudí aj planéty. To sa dá dosiahnuť len vtedy, ak bude stavebný priemysel spolupracovať na spoločnom cieli, ktorým je urobiť budovy zdravšie pre našu spoločnosť a našu planétu,“ dodala.

Rámec Build for Life – ktorý bude oznámený a podrobnejšie prediskutovaný na podujatí – ponúka praktické, princípmi riadené, usmernenia a stratégie pre celý proces projektovania a výstavby budov. Načrtáva vplyvné parametre a umožňuje zainteresovaným stranám v stavebnom priemysle používať spoločný jazyk na spoluprácu pri navrhovaní a výstavbe udržateľnejších budov, zdravšieho životného prostredia a silnejších komunít. Aby sme pochopili koncept Build for Life Compass, stačí sa pozrieť na jeho kľúčové slová: lokálny, cenovo dostupný, flexibilný, kvalitný, s dôrazom životné prostredie, zdravý, komunita.

Konferencia Build for Life – hybridné podujatie, ktoré sa koná v dánskom hlavnom meste – spája profesionálov z odvetvia a svetových lídrov na dvoch hlavných podujatiach: Compass Stage – kde sa bude diskutovať o siedmich najväčších výzvach a príležitostiach v dnešnom stavebnom priemysle – a Daylight Symposium Stage, ktorý skúma silu denného svetla pri vytváraní zdravých a odolných budov. Konferencia Build for Life 2021 bude obsahovať sériu kľúčových prezentácií vedúcich predstaviteľov, ako aj panelové diskusie zamerané na relevantné inovácie v oblasti dizajnu budov, technológií, udržateľnosti a zdravia.

Na konferencii vystúpi viac ako 90 rečníkov – architektov, staviteľov, inžinierov, dizajnérov, projektantov a ďalších odborníkov z odvetvia. Medzi nimi nájdeme Josepha Allena, riaditeľa programu zdravých budov Harvard Chan School; Jakob Strømann-Andersen, architekt a partner v Henning Larsen Architects, ktorý spolunavrhol The Cube pre VELUX; Eleonora Brembilla, odborníčka na (denné) osvetlenie a odborná asistentka na Fakulte architektúry TU Delft a Natalia Sokol z Gdanskej technickej univerzity, ktorá sa špecializuje na implementáciu stratégií dizajnu denného svetla v mestskom plánovaní. Medzi hosťami je aj Juri Troy, prejav rakúskeho architekta sa zameria na to, prečo je dobrý dizajn dôležitý pre udržateľnosť a dlhú životnosť. Sinus Lynge a Camilla van Deurs budú skúmať rovnako zaujímavú tému: architekti budú diskutovať o tom, ako môžeme vybudovať komunity, ktoré udržia ľudí a planétu. Každá z relácií bude vysielaná naživo z televíznych štúdií v Kodani a možno ju sledovať online.

Celý program a prihlasovanie na konferenciu nájdete tu.


Čo môžete čakať od konferencie Build for Life Conference 2021?

  • Bezplatná digitálna akcia s viac ako 90 rečníkmi z celého sveta
  • Nevšedný zážitok z virtuálnej konferencie plnej technologických noviniek
  • Dve virtuálne pódiá s prednáškami inšpiratívnych odborníkov z odboru
  • Compass Stage so zameraním na výzvy a príležitosti architektúry dneška
  • Daylight Symposium Stage so zameraním na význam denného svetla v dizajne
  • Nové poznatky a pohľady súvisiace s udržateľným stavaním
  • Úvod do inovatívnych globálnych stavebných inovácií

Jedna vízia – dve pódiá
(program)

Compass Stage
Preskúmajte sedem najväčších výziev súčasného stavebníctva, medzi ktoré patrí potreba flexibility v dizajne, silniaca rola budov v našich komunitách a nové požiadavky na zdravšie a udržateľnejšie životné priestory.

Medzi hlavnými rečníkmi na popoludňajšom Compass Stage (13:00 – 18:00) nájdete:
Joseph Allen, profesor Harvardskej univerzity // Aký je najnovší výskum a vedecký konsenzus o zdraví v budovách po CV19?

Juri Troy, zakladateľ JT Architects, Rakúsko // Prečo je dobrý dizajn dôležitý pre udržateľnosť a dlhú životnosť?
Sinus Lynge, EFFEKT // Ako môžeme vybudovať komunity, ktoré udržia ľudí a planétu pohromade?

The Daylight Symposium Stage 

Od roku 2005 skúma Daylight Symposium silu denného svetla pri stavbe zdravých budov. V tomto roku sa stretlo viac ako 40 lídrov z oblasti výskumu a praxe, aby odpovedali na základnú otázku: Ako môžeme preklenúť priepasť medzi výskumom a praxou v otázke denného svetla?

Medzi hlavných rečníkov na rannom Daylight Symposium Stage (10:30 – 12:00) patria:
Rick Joy (USA), zakladateľ a riaditeľ spoločnosti Studio Rick Joy
Louis Becker (DK), riaditeľ globálneho dizajnu v spoločnosti Henning Larsen

Súvisiace články

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.SKPrinášame Vám svetlo
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím