Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
25. október 2021
0
414

Velux International Award 2022

Pozvanie od spoločnosti VELUX k účasti na medzinárodnej študentskej súťaži International Velux Award na tému „Svetlo zajtrajška“.
Vyhlásenie1.9.2021
08:00
Odovzdanie návrhov15.6.2022
23:59
VyhlasovateľVelux Group
AdresaÅdalsvej 99,
Hørsholm,
Dánsko
Druh podujatiaSúťaž
Kontaktiva@velux.com

 

Spoločnosť VELUX Group pozýva študentov architektúry z celého sveta na účasť v súťaži International VELUX Award na tému „Svetlo zajtrajška“. Súťaž sa organizuje po desiatykrát, do ktorej sa doposiaľ zapojili desiatky tisíc študentov so zaujímavými projektmi zameranými na denné svetlo z viac ako 800 škôl z viac ako 100 krajín sveta.

Od roku 2004, keď bola cena International VELUX Award pre študentov architektúry prvýkrát vyhlásená, sa rozrástla do pravdepodobne najväčšej súťaže pre študentov architektúry – architektov, ktorí budú projektovať stavby budúcnosti.

Cena vyzýva študentov, aby skúmali úlohu denného svetla v architektúre a inšpirovali ďalších k novým nápadom. Cieľom tejto ceny je povzbudiť študentov k hlbšiemu pochopeniu prirodzeného svetla ako stále aktuálneho zdroja energie, svetla a života.

Študenti – v tímoch alebo jednotlivo – sú vyzvaní na prácu na projektoch v jednej z dvoch kategórií: „Denné svetlo v budovách“ a „Zisťovanie možností denného svetla“.

Zvláštnosťou tejto ceny je, že oceňuje aj rolu učiteľa v projektoch - jedna cena je určená aj pre učiteľov alebo mentorov.

V každom z piatich svetových regiónov budú zvolení dvaja regionálni víťazi, ktorí budú pozvaní na Svetový festival architektúry v Lisabone v decembri 2022. Medzi víťazných študentov a učiteľov bude rozdelených až 30 000 eur.

Zaregistrujte sa

Registrácia je otvorená do 1. apríla 2022.

Záujemcovia z radov študentov sa musia registrovať individuálne – uviesť meno, e-mailovú adresu, názov školy a krajinu. Potom by mali zostaviť svoje tímy, spojiť sa so svojimi učiteľmi a začať premýšľať o svojich projektoch a rozvíjať ich.

Pre podanie projektu do 15. júna 2022 je nutná registrácia.

Dôležité termíny

1. septembra 2021 - Otvorenie registrácie
1. apríla 2022 - Ukončenie registrácie
15. apríla 2022  - Lehota pre otázky
15. apríla 2022 - Začatie podávania žiadostí
15. júna 2022 - Termín pre podávanie žiadostí; nahratie projektu
Júl 2022 - Zasadanie poroty a hodnotenie všetkých predložených projektov
August 2022 - Vyhlásenie regionálnych víťazov
December 2022 - Prezentácia a vyhlásenie víťazov na Svetovom festivale architektúry

Stručný popis a informácie o tom, ako sa zúčastniť na súťaži International VELUX Award 2022, nájdete na tejto adrese.

Sledujte cenu International VELUX Award na Instagrame a Facebooku, kde nájdete všetky novinky a aktualizácie.

Zdroj inšpirácie

Cena International VELUX Award je súčasťou komunity Daylight & Architecture, ktorú spravuje spoločnosť VELUX. Webové stránky daylightandarchitecture.com zhromažďujú jedinečný obsah vytvorený architektmi, novinármi a výskumníkmi a ponúkajú bohatú knižnicu natočených prednášok, rozhovorov a článkov o dennom svetle. Obsah je vhodný najmä pre študentov architektúry, ktorí sa zapoja do súťaže International VELUX Award, pretože môžu nachádzať inšpiráciu a rozširovať si znalosti o význame denného svetla pre náš každodenný život, pohodu a zdravie.

Sledujte Daylight & Architecture na Instagrame, aby ste získali aktuálne informácie o novinkách a udalostiach, a buďte prví, ktorí sa prihlásia na nadchádzajúce Rozhovory o dennom svetle.

Predstavenie ceny International VELUX Award

Hlavnou témou ceny International VELUX Award 2022 pre študentov architektúry je „Svetlo zajtrajška“. Táto cena, ktorá bola založená v roku 2004 a je vyhlasovaná raz za dva roky, sa snaží nachádzať budúcnosť pre denné svetlo v zastavanom prostredí tým, že inšpiruje popredných svetových architektov budúcnosti k tvorivému skúmaniu tém denného svetla v budovách a zisťovaniu možností denného svetla.

Cena je organizovaná v úzkej spolupráci s Medzinárodnou úniou architektov (UIA) a Svetovým festivalom architektúry (WAF) a je uznávaná nasledujúcimi vzdelávacími organizáciami: Európskou asociáciou pre architektonické vzdelávanie (EAAE), Americkým inštitútom študentov architektúry (AIAS), Konzorciom výskumných centier architektúry (ARCC) a Asociáciou vysokých škôl architektúry (ACSA).

Mapa podujatia

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím