Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
25. október 2021
0
535

Velux International Award 2022

Pozvanie od spoločnosti VELUX k účasti na medzinárodnej študentskej súťaži International Velux Award na tému „Svetlo zajtrajška“.
Vyhlásenie1.9.2021
08:00
Odovzdanie návrhov15.6.2022
23:59
VyhlasovateľVelux Group
AdresaÅdalsvej 99,
Hørsholm,
Dánsko
Druh podujatiaSúťaž
Kontaktiva@velux.com

 

Spoločnosť VELUX Group pozýva študentov architektúry z celého sveta na účasť v súťaži International VELUX Award na tému „Svetlo zajtrajška“. Súťaž sa organizuje po desiatykrát, do ktorej sa doposiaľ zapojili desiatky tisíc študentov so zaujímavými projektmi zameranými na denné svetlo z viac ako 800 škôl z viac ako 100 krajín sveta.

Od roku 2004, keď bola cena International VELUX Award pre študentov architektúry prvýkrát vyhlásená, sa rozrástla do pravdepodobne najväčšej súťaže pre študentov architektúry – architektov, ktorí budú projektovať stavby budúcnosti.

Cena vyzýva študentov, aby skúmali úlohu denného svetla v architektúre a inšpirovali ďalších k novým nápadom. Cieľom tejto ceny je povzbudiť študentov k hlbšiemu pochopeniu prirodzeného svetla ako stále aktuálneho zdroja energie, svetla a života.

Študenti – v tímoch alebo jednotlivo – sú vyzvaní na prácu na projektoch v jednej z dvoch kategórií: „Denné svetlo v budovách“ a „Zisťovanie možností denného svetla“.

Zvláštnosťou tejto ceny je, že oceňuje aj rolu učiteľa v projektoch - jedna cena je určená aj pre učiteľov alebo mentorov.

V každom z piatich svetových regiónov budú zvolení dvaja regionálni víťazi, ktorí budú pozvaní na Svetový festival architektúry v Lisabone v decembri 2022. Medzi víťazných študentov a učiteľov bude rozdelených až 30 000 eur.

Zaregistrujte sa

Registrácia je otvorená do 1. apríla 2022.

Záujemcovia z radov študentov sa musia registrovať individuálne – uviesť meno, e-mailovú adresu, názov školy a krajinu. Potom by mali zostaviť svoje tímy, spojiť sa so svojimi učiteľmi a začať premýšľať o svojich projektoch a rozvíjať ich.

Pre podanie projektu do 15. júna 2022 je nutná registrácia.

Dôležité termíny

1. septembra 2021 - Otvorenie registrácie
1. apríla 2022 - Ukončenie registrácie
15. apríla 2022  - Lehota pre otázky
15. apríla 2022 - Začatie podávania žiadostí
15. júna 2022 - Termín pre podávanie žiadostí; nahratie projektu
Júl 2022 - Zasadanie poroty a hodnotenie všetkých predložených projektov
August 2022 - Vyhlásenie regionálnych víťazov
December 2022 - Prezentácia a vyhlásenie víťazov na Svetovom festivale architektúry

Stručný popis a informácie o tom, ako sa zúčastniť na súťaži International VELUX Award 2022, nájdete na tejto adrese.

Sledujte cenu International VELUX Award na Instagrame a Facebooku, kde nájdete všetky novinky a aktualizácie.

Zdroj inšpirácie

Cena International VELUX Award je súčasťou komunity Daylight & Architecture, ktorú spravuje spoločnosť VELUX. Webové stránky daylightandarchitecture.com zhromažďujú jedinečný obsah vytvorený architektmi, novinármi a výskumníkmi a ponúkajú bohatú knižnicu natočených prednášok, rozhovorov a článkov o dennom svetle. Obsah je vhodný najmä pre študentov architektúry, ktorí sa zapoja do súťaže International VELUX Award, pretože môžu nachádzať inšpiráciu a rozširovať si znalosti o význame denného svetla pre náš každodenný život, pohodu a zdravie.

Sledujte Daylight & Architecture na Instagrame, aby ste získali aktuálne informácie o novinkách a udalostiach, a buďte prví, ktorí sa prihlásia na nadchádzajúce Rozhovory o dennom svetle.

Predstavenie ceny International VELUX Award

Hlavnou témou ceny International VELUX Award 2022 pre študentov architektúry je „Svetlo zajtrajška“. Táto cena, ktorá bola založená v roku 2004 a je vyhlasovaná raz za dva roky, sa snaží nachádzať budúcnosť pre denné svetlo v zastavanom prostredí tým, že inšpiruje popredných svetových architektov budúcnosti k tvorivému skúmaniu tém denného svetla v budovách a zisťovaniu možností denného svetla.

Cena je organizovaná v úzkej spolupráci s Medzinárodnou úniou architektov (UIA) a Svetovým festivalom architektúry (WAF) a je uznávaná nasledujúcimi vzdelávacími organizáciami: Európskou asociáciou pre architektonické vzdelávanie (EAAE), Americkým inštitútom študentov architektúry (AIAS), Konzorciom výskumných centier architektúry (ARCC) a Asociáciou vysokých škôl architektúry (ACSA).

Mapa podujatia

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím