Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
1. október 2020
0
77

Xella Dialóg

Konferencia odborníkov prvýkrát on-line a s novým názvom
Začiatok22.10.2020
14:00
Koniec22.10.2020
16:00
Miestoonline
Adresa ,
,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktVladislav Posekaný

Aj tento rok sa odborná verejnosť môže tešiť na konferenciu o najaktuálnejších trendoch v stavebníctve, ktorú organizuje výrobca stavebného materiálu Xella. Pôvodný názov Ytong Dialóg vystriedalo výstižnejší pomenovanie Xella Dialóg,  a úplne nový je tiež formát on-line konferencie. Reportáže predvedú priamo na stavbách Česka i Slovenska výsledky veľkoformátového stavania, atraktívnu realizáciu masívnej šikmej strechy a zoznámia s konceptom služieb Blue.sprint. Reč bude aj o praxi v projektovaní podľa aktuálnych noriem. Odborné otázky moderuje technický poradca v štúdiu a zúčastnia sa aj ďalší nezávislí hostia. Stretnutie prebehne 22. októbra od 14.00 hod.

"Zmena formátu konferencie je nielen reakciou na aktuálnu pandemickú situáciu, ale je podľa nás tiež v súlade so súčasným trendom správania sa odbornej verejnosti. Pre ňu je často náročné skĺbiť odborné vzdelávanie a časovú vyťaženosť, "vysvetľuje vedúci marketingu Luděk Suchomel. "Reportáže dokážu veľmi efektívne sprostredkovať to podstatné a v krátkom čase sa vďaka nim pozrieme na stavby do rôznych kútov Česka a Slovenska," dodáva k novej koncepcii. Tohtoročnými témami bude veľkoformátová výstavba a jej široké možnosti využitia od veľkých stavebných a developerských spoločností až po svojpomocných stavebníkov. "V reportážach zo stavieb účastníci uvidia príklady prevedení priečkových panelov Ytong i ďalších veľkoformátových prvkov. S výhodami ich použitia ich zoznámia priamo sami investori a stavbári, ktorí už teraz môžu bilancovať výsledky. Pozrieme sa tiež na stavbu individuálneho investora, ktorý sa rozhodol postaviť rodinný dom zo Silky Tempo a podelí sa o svoje skúsenosti," uvádza Ing. Lucie Šnajdrová, manažérka veľkoformátovej výstavby.

Ďalšou novinkou je koncept služieb Blue.sprint, ktorého základom je BIM plánovanie a jeho prínos vo všetkých fázach stavby, od projektu až po realizáciu. "Naše storočie prinieslo revolúciu v plánovaní, nazývanú 4.0. Táto zmena prináša nové spôsoby komunikácie a zdieľanie medzi všetkými účastníkmi výstavby. Tieto ucelené spôsoby riešenia vám predstavíme v spolupráci s expertmi v oblasti BIM, "uvádza k téme Ing. arch. Zdeněk Podlaha, ktorý za spoločnosť Xella moderuje diskusiu v štúdiu. Téme masívnej šikmej strechy a jej konštrukcie sa bude venovať reportáž zo zaujímavej realizácie, ktorou je prístavba ateliéru v historickej budove. Táto téma je aktuálna aj vzhľadom k tomu, že teraz sa v stavebníctve do popredia dostáva teplotná stabilita objektu v letnom období, ku ktorej masívne prvky, ako je práve strecha, významne prispievajú.

Medzi odborníkmi patrí naďalej k žiadaným témam projektovanie podľa aktuálnych noriem, ktorému bude venovaný blok zameraný na praktické rady a odporúčania, ako správne naprojektovať najžiadanejšie typ rodinného domu pri splnení požiadaviek normy. Xella tiež pripomenie bezkonkurenčné použitie vnútorného a vonkajšieho zateplenia Multipor u nových aj pamiatkovo chránených objektoch, napríklad kostola alebo známej pražskej Petschkovej vily.

Viac informácií nájdete na linku: https://www.xella-dialog.sk/

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím