Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
1. október 2020
0
99

Xella Dialóg

Konferencia odborníkov prvýkrát on-line a s novým názvom
Začiatok22.10.2020
14:00
Koniec22.10.2020
16:00
Miestoonline
Adresa ,
,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktVladislav Posekaný

Aj tento rok sa odborná verejnosť môže tešiť na konferenciu o najaktuálnejších trendoch v stavebníctve, ktorú organizuje výrobca stavebného materiálu Xella. Pôvodný názov Ytong Dialóg vystriedalo výstižnejší pomenovanie Xella Dialóg,  a úplne nový je tiež formát on-line konferencie. Reportáže predvedú priamo na stavbách Česka i Slovenska výsledky veľkoformátového stavania, atraktívnu realizáciu masívnej šikmej strechy a zoznámia s konceptom služieb Blue.sprint. Reč bude aj o praxi v projektovaní podľa aktuálnych noriem. Odborné otázky moderuje technický poradca v štúdiu a zúčastnia sa aj ďalší nezávislí hostia. Stretnutie prebehne 22. októbra od 14.00 hod.

"Zmena formátu konferencie je nielen reakciou na aktuálnu pandemickú situáciu, ale je podľa nás tiež v súlade so súčasným trendom správania sa odbornej verejnosti. Pre ňu je často náročné skĺbiť odborné vzdelávanie a časovú vyťaženosť, "vysvetľuje vedúci marketingu Luděk Suchomel. "Reportáže dokážu veľmi efektívne sprostredkovať to podstatné a v krátkom čase sa vďaka nim pozrieme na stavby do rôznych kútov Česka a Slovenska," dodáva k novej koncepcii. Tohtoročnými témami bude veľkoformátová výstavba a jej široké možnosti využitia od veľkých stavebných a developerských spoločností až po svojpomocných stavebníkov. "V reportážach zo stavieb účastníci uvidia príklady prevedení priečkových panelov Ytong i ďalších veľkoformátových prvkov. S výhodami ich použitia ich zoznámia priamo sami investori a stavbári, ktorí už teraz môžu bilancovať výsledky. Pozrieme sa tiež na stavbu individuálneho investora, ktorý sa rozhodol postaviť rodinný dom zo Silky Tempo a podelí sa o svoje skúsenosti," uvádza Ing. Lucie Šnajdrová, manažérka veľkoformátovej výstavby.

Ďalšou novinkou je koncept služieb Blue.sprint, ktorého základom je BIM plánovanie a jeho prínos vo všetkých fázach stavby, od projektu až po realizáciu. "Naše storočie prinieslo revolúciu v plánovaní, nazývanú 4.0. Táto zmena prináša nové spôsoby komunikácie a zdieľanie medzi všetkými účastníkmi výstavby. Tieto ucelené spôsoby riešenia vám predstavíme v spolupráci s expertmi v oblasti BIM, "uvádza k téme Ing. arch. Zdeněk Podlaha, ktorý za spoločnosť Xella moderuje diskusiu v štúdiu. Téme masívnej šikmej strechy a jej konštrukcie sa bude venovať reportáž zo zaujímavej realizácie, ktorou je prístavba ateliéru v historickej budove. Táto téma je aktuálna aj vzhľadom k tomu, že teraz sa v stavebníctve do popredia dostáva teplotná stabilita objektu v letnom období, ku ktorej masívne prvky, ako je práve strecha, významne prispievajú.

Medzi odborníkmi patrí naďalej k žiadaným témam projektovanie podľa aktuálnych noriem, ktorému bude venovaný blok zameraný na praktické rady a odporúčania, ako správne naprojektovať najžiadanejšie typ rodinného domu pri splnení požiadaviek normy. Xella tiež pripomenie bezkonkurenčné použitie vnútorného a vonkajšieho zateplenia Multipor u nových aj pamiatkovo chránených objektoch, napríklad kostola alebo známej pražskej Petschkovej vily.

Viac informácií nájdete na linku: https://www.xella-dialog.sk/

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím