Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
20. január 2021
0
536

Staviteľ Juraj Hudec 1858 - 1920 – predstavenie publikácie

K stému výročiu úmrtia Juraja Hudeca (1858-1920) vydáva Centrum architekta Ladislava Eduarda Hudeca v poradí svoju druhú publikáciu.
Staviteľ Juraj Hudec 1858 - 1920 – predstavenie publikácie

Po Ladislavovi Eduardovi Hudecovi predstavuje C.A.L.E.H. n.o. verejnosti jeho otca Juraja Hudeca, ktorý patril medzi významné osobnosti Banskej Bystrice na prelome 19. a 20. storočia. Juraj Hudec bol predovšetkým staviteľom, ale podieľal sa aj na stavbách ako projektant a reštaurátor. Okrem toho bol členom Obchodnej a priemyselnej komory, Uhorského karpatského spolku, viacerých mestských komisii a pri magistráte zastával funkciu mestského staviteľa a hospodárskeho inšpektora. Prelom storočí jeho povolaniu prial, keďže mestá a mestečká prechádzali veľkým stavebným rozmachom a modernizáciou. Komplikovanosť obdobia na sklonku jeho života a po ňom ale spôsobila, že sa na jeho zásluhy na formovaní Banskej Bystrice a okolia zabudlo. Jeho odbornosť, všestrannosť a inovatívnosť v technológiách môžeme obdivovať dodnes – väčšina budov postavených Jurajom Hudecom stále stojí a mnohé plnia podobnú funkciu ako za jeho života.

Prebal knihy je zároveň mapou, na ktorej nájdete všetky spomínané stavby spolu s krátkym popisom v slovenskom a anglickom jazyku. Vďaka tomu môžete stavby Juraja Hudeca na Slovensku spoznávať nielen prstom na mape.

Autorkou je Kristína Mišechová a okrem jej textov obsahuje kniha aj rodokmeň Juraja Hudeca od pani Evy Furdíkovej a doslov napísala pani Klára Kubičková. 

Fotografkou architektúry je Olja Triaška Stefanović, grafický dizajn spracoval Samuel Čarnoký, publikáciu ilustroval Peter Snoha.

Kniha, ktorú z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia vyšla v slovenskom jazyku s anglickým resumé. Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

77
Youtube

Poloha na mape

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím