Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
23. júl 2016
0
444

Google Arts & Culture

V tento prázdninový čas bude možno trochu viac času na kultúru. Ak si chcete pozrieť múzeá, či pamiatky v štýle Street View z pohodlia domova, ale si vyberáte tipy na návštevu Google bude tá správna adresa
Google Arts & Culture

Kultúrny inštitút Google sa významnou mierou podieľa na uchovávaní kultúrneho dedičstva. Pre milovníkov umenia spustil inovovaný pôvodný webový Art Projekt a sprístupnil mobilnú aplikáciu pod spoločným názvom Google Arts & Culture. Aplikácia umožní preskúmať široké spektrum tém. Dajú sa takto online prezerať historické a umelecké pamiatky z viac ako tísicky múzeí zo 70 krajín sveta. Projekt i aplikáciu predtavuje bližšie nasledovné video:

807205
Youtube

Ako webová stránka i aplikácia ponúka rozdelenie podľa viacerých kategórií. Okrem hlavných Partneri a Projekty si môžete vyberať zo zoradení podľa Umelcov, Médií, Umeleckých smerov, Miest ... a ďalších.

Takisto sa dá vyhľadávať podľa mena konkrétneho umelca, alebo hľadaného objektu. Bonusom je možnosť prehliadok prostredníctvom virtuálnej reality cez Google Cardboard a podobné zariadenia.

Samotná stránka umožňuje aj prezeranie videí vo vybraných sekciách, čím oživuje statické prezeranie stránok s dielami. Môžete sa tiež prihlásiť na odber videí z nového YouTube kanála Google Arts & Culture.

86949
Youtube

Mobilná aplikácia Google Arts & Culture je dostupná pre oba majoritné operačné systémy, či už pre Android alebo iOS, pod príslušnými odkazmi. Želáme vám príjemné, podnetné a obohacujúce kultúrne zážitky.

Zdroj: Techbox a Google

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím