Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
7. január 2020
0
439

Česká cena za architektúru 2020 vyhlásená

Česká komora architektov vyhlásila už piaty ročník súťažnej prehliadky. V porote bude zasadať aj Štefan Polakovič.
Česká cena za architektúru 2020 vyhlásená

Cena za architektúru je otvorená architektonickým realizáciám postaveným na území Českej republiky za posledných päť rokov. Architekti môžu v aktuálnom ročníku svoje diela prihlasovať do 1. apríla 2020. Kredit Českej ceny za architektúru už tradične podporuje sedemčlenná medzinárodná porota, aj so slovenským zastúpením. O tohtoročnom víťazovi bude rozhodovať aj Štefan Polakovič z ateliéru gutgut. Význam Českej ceny za architektúru je, podobne ako pri našom CE.ZA.AR-e, aj v celoročnej a regionálnej propagácií architektúry. Prihlasovanie opäť prebehne formou on-line formulára a nie je spojené so žiadnymi nákladmi zo strany súťažiacich architektov. Výsledky budú vyhlásené na slávnostnom galavečere, ktorý sa uskutoční v novembri 2020. 

O výsledkoch bude rozhodovať medzinárodná odborná porota, ktorá do konca mája 2020 posunie do užšieho okruhu až 50 nominovaných diel. Z tohto počtu porota následne vyberie približne 5 až 10 prác, ktorým bude udelené čestné označenie Finalista ČCA. Spomedzi nich nakoniec hodnotiaca komisia zvolí držiteľa hlavnej ceny. Udelená bude aj cena za výnimočný počin, ktorej výber vykonáva Akadémia a Grémium ČCA a ceny partnerov.

Medzinárodná odborná porota

Prácu českých architektov bude tradične hodnotiť sedem erudovaných zahraničných expertov. Sú to krajinný architekt, urbanista a akademik Henri Bava (Francúzsko):

 

Architektka Alessandra Cianchetta (Veľká Británia):

 

Architektka Jeanne Dekkers (Holandsko):

 

Architektka a teoretička Gillian Horn (Veľká Británia):

 

Architekt Csaba Nagy (Maďarsko):

 

Architekt Štefan Polakovič (Slovensko):

 

a architekt Jeroen van Schooten (Holandsko):

Kto sa môže do Českej ceny za architektúru prihlásiť?

Do súťažnej prehliadky, ktorá zámerne nemá stanovené žiadne kategórie, môžu v roku 2020 autori prihlásiť svoje diela realizované na území Českej republiky za posledných päť rokov. Spadajú sem stavby dokončené od januára 2015 do decembra 2019. Zo súťaže sú pritom vylúčené tie diela, ktoré sa v minulom i predminulom ročníku dostali do užšieho okruhu nominácií. Architekti môžu svoje realizácie vložiť do jednoduchého on-line formulára. Na rok 2020 Česká komora architektov chystá rovnako ako v predchádzajúcich ročníkoch regionálne akcie spojené s prezentáciou finalistov ročníka 2019 aj s budúcimi nominovanými dielami pre rok 2020.

Akadémia Českej ceny za architektúru

Okrem diel, ktoré prihlásia autori sami, môže iniciovať prihlásenie pozoruhodných stavieb tiež Akadémie Českej ceny za architektúru. V jej gescii tiež nominácie na výnimočný počin v oblasti architektúry.

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím