Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
21. január 2020
0
416

SUPERSTUDIO 2020 - vyhlásenie študentskej súťaže

Zadanie jubilejného desiateho ročníka SUPERSTUDIA vytvorí londýnsky ateliér OMMX.
Vyhlásenie27.1.2020
08:00
Odovzdanie návrhov29.2.2020
15:00
VyhlasovateľSUPERSTUDIO
AdresaVyšehradská 51,
Praha,
Česká republika
Druh podujatiaSúťaž
KontaktMatěj Beránek
+420 721 685 029
beranek@superstudio.cz

Architektonicko-urbanistická súťaž pre študentov vysokých škôl SUPERSTUDIO aktuálne oslavuje 10 rokov od svojho založenia. Na jubilejnom ročníku bude spolupracovať ateliér OMMX z Londýna, ktorý vytvorí súťažné zadanie. Vo finálovej porote zasadnú zakladatelia súťaže, ktorí uvedú finálový večer 7. marca v pražškom CAMPe prednáškou. SUPERSTUDIO tento rok opäť prebehne vo všetkých mestách s výučbou architektúry v Čechách a na Slovensku.

Prvý ročník netradičnej "ateliérovej" formy súťaženia prebehol už v roku 2011. Dvoj a trojčlenné tímy pracujú súčasne na jednotnom zadaní a majú 24 hodín na jeho spracovanie. Od svojho založenia architektmi Davidom Neuhäuslom a Matějom Hunalom prechádza Superstudio neustálym vývojom, základný koncept sa ale nezmenil.

Na podobe jubilejného 10. ročníka sa výrazne podpíšu mladí architekti Jon Lopez a Hikaru Nissanke (na slovensku sa už predstavil ako prednášajúci v rámci zimnej Noci Architektúry 2017) z oceňovaného londýnskeho ateliéru OMMX. Tvorivé zoskupenie získalo minulý rok nomináciu v rámci národného kola Ceny Európskej únie za súčasnú architektúru - Mies van der Rohe Award. Architekti vytvoria tohtoročné zadanie a zároveň zasadnú vo finálovej porote. Svojou úvodnou prednáškou následne zahája finálový večer 7. marca v pražskom CAMP-e, na ktorý naviaže výstava víťazných projektov.

Pražskému finále budú s týždenným predstihom predchádzať verejne prístupné lokálne kolá, a to už po tretíkrát vo všetkých mestách s výučbou architektúry v Čechách a na Slovensku. Tie prebehnú na školách v Prahe, Bratislave, Liberci, Brne, Košiciach a Ostrave. Do súťaže sa môžu prihlásiť dvoj až troj členné týmy zložené zo študentov vysokých škôl bez ohľadu na odbor a ročník štúdia. Registrácia bude spustená 27. januára na superstudio.cz, víťazi si medzi sebou rozdelia prize money vo výške 50 000 Kč.

Aktuálna edícia súťaže má potenciál nadviazať na zaujímavé zadania z predchádzajúcich ročníkov. Riešila sa napríklad aktuálna otázka finančne dostupného bývania v centre mesta (najlepšie práce si môžete pozrieť tu), alebo ideálny dom pre Sivka - psa významného slovinského architekta Jože Plečnika (víťazov a ocenených sme predstavili v tomto článku).

 

Víťazmi SUPERSTUDIA 2018 sa stali študenti z Technickej univerzity v Košiciach, ktorí navrhli využitie odstavených vlakov na lukratívnych miestach v centre mesta pre bývanie a spoločenský život:

 

Minulý rok zvíťazili študenti Adam Šustek a Vojtěch Tecl (Vysoká škola umeleckopriemyselná v Prahe). Sivko´s Column je na pomedzí domu a vzpomienky, búdy a stĺpu. Je prepojený s Plečnikovým domom a záhradou. Pán a pes bývajú vedľa seba:

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím