Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
20. december 2016
0
1082

Súťaž na premenu starého cintorína v Leopoldove

Nová forma súťaženia! Mesto Leopoldov vyzýva k predloženiu ponuky vo verejnom obstarávaní s názvom „Projektová dokumentácia – Nový park v Leopoldove“ (premena starého cintorína na park s detským ihriskom).
Vyhlásenie20.12.2016
12:00
Odovzdanie návrhov14.1.2017
17:00
VyhlasovateľMesto leopoldov
AdresaHlohovská cesta ,
Leopoldov,
Slovensko
Druh podujatiaSúťaž
KontaktIng. arch. Ondrej Marko
+421 910 138 884
ondrej.marko@2021.sk

(Pozn. red.: Tešíme sa, že v tomto prípade sa vyskúša nový model súťaženia. Architektonické súťaže sú veľmi zaujímavé a efektívne riešenia, ktoré prinášajú vypisovateľom mimoriadny úžitok. V súťaži je prezentované veľké množstvo duševnej práce, častokrát za symbolické ceny a odmeny. Víťazmi sú všetci, okrem architektov, ktorí na súťaži intenzívne dlhý čas pracovali a nevyhrali. Jednoducho, ak sa súťaže zúčastní napríklad 40 kolektívov, zákazku získa iba jeden víťaz (a aj ten častokrát po ďalšom rokovacom konaní pracuje za honorár, ktorý sa ani nepribližuje štandardným honorárovým poriadkom, najmä keď pracuje pre samosprávy - ale ani veľkí investori nie sú častokrát lepší...). Ostatní pracujú zadarmo (ani druhá a tretia cena, prípadne odmeny zatiaľ nepokrývajú ani réžiu). A pri architektonických súťažíiach nejde o jednoduché ponuky, ale o reálne vysokoodborné výkony, ktoré by si za štandardných podmienok vypisovatelia ani nemohli dovoliť zaplatiť. Preto je potrebné hľadať a skúšať nové modely súťaží, ktoré by by boli efektívnejšie z hľadiska nadarmo vynaloženej práce. Zdá sa, že tu máme prvú lastovičku. Š. M.).

Vzhľadom na to, že sa jedná o zákazku neveľkého rozsahu, je proces obstarávania nastavený čo najekonomickejšie, bude sa preto konať tzv. francúzskym modelom (nejdná sa o "súťaž návrhov", ako ju definuje Zákon o verejnom obstarávaní). V prvom kole sa hodnotia iba predložené ponuky, ktoré obsahujú cenu, aspoň jednu referenciu a motivačný list. Do druhého kola budú pozvaní traja uchádzači, ktorí vypracujú koncepčné štúdie a osobne ich odprezentujú pred komisiou a zastupiteľstvom. Učasť v druhom kole je honorovaná. Jedným z vybraných sa môže stať uchádzač, ktorý nepredložil referenčný projekt v požadovanom rozsahu - cieľom tohto kroku je umožniť účasť aj začínajúcim architektom.

Zámerom mesta Leopoldov je revitalizácia verejného priestoru v centre mesta – bývalého cintorína, ktorý je dlhý cca.110m a široký 35 až 50m. Chodník, ktorý vedie jeho stredom, je obkolesený mohutnou gaštanovou alejou a ukrýva zatiaľ nenaplnený potenciál byť významnou spojnicou v rámci mestskej štruktúry. Predmetné územie dnes nie je pre obyvateľov mesta dostatočne príťažlivé na to, aby tu trávili čas. Aj to sú dôvody, prečo sa z tohto priestoru stal v súčasnosti minimálne využívaný a tým pádom trochu zanedbaný verejný park s občasnými problémami s vandalizmom.

Ceny:

Uchádzačom, ktorí v 2. kole predstavia koncepčné štúdie v požadovanom rozsahu, bude vyplatená suma 1500 eur vrátane DPH.

Termíny:

Lehota na predloženie ponúk do 1.kola: do 12.1.2017
1. hodnotiace zasadnutie komisie, vyhodnotenie 1.kola, vyrozumenie účastníkov o výsledku 1. kola: 14.1.2017
Predloženie ponúk do 2.kola spojené s 2. hodnotiacim zasadnutím komisie a vyhodnotením 2. kola: 17.2.2017
Oznámenie výsledkov: 20.2.2017

Komisia:

– M. Arch, Ing. arch. Yvette Vašourková, CCEA, MOBA
– Ing. arch. Peter Lényi, 2021 architekti
– Mgr. Terézia Kavuliaková, primátorka
– Ing. Róbert Gergič, poslanec mestského zastupiteľstva, predseda Komisie investičných činností, územného plánovania, výstavby a životného prostredia
– Ing.arch. Matej Jančár, poslanec mestského zastupiteľstva, člen Komisie investičných činností, územného plánovania, výstavby a životného prostredia

Všetky potrebné informácie nájdete na stránke súťaže.

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím