Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
28. január 2022
0
1061

Výtvarno-architektonická ideová súťaž: Čerpacia stanica budúcnosti

Spoločnosť SHELL Slovakia, s.r.o., spúšťa jednokolovú súťaž pre mladých architektov, absolventov a študentov architektúry. Témou je ideový návrh čerpacej stanice z roku 2052.
Vyhlásenie4.2.2022
09:00
Odovzdanie návrhov15.3.2022
23:59
VyhlasovateľSHELL Slovakia, s.r.o.
AdresaEinsteinova 23,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaSúťaž
KontaktKamila Márföldy
marfoldy@seesame.com

Spoločnosť Shell pozýva všetkých študentov a absolventov architektúry na účasť v súťaži „Čerpacia stanica budúcnosti“, ktorú organizuje pri príležitosti 30. výročia svojho pôsobenia na česko-slovenskom trhu.

Predmetom výtvarno-architektonickej súťaže je získať pohľad študentov a absolventov architektúry na mobilitu a dizajn čerpacích staníc v roku 2052.

Súťažiaci budú musieť do grafického návrhu zhmotniť svoje predstavy o vzhľade a funkciách čerpacej stanice z roku 2052. Návrhy môžu účastníci zasielať najneskôr do  15. 3. 2022 do 23.59.
Členmi poroty budú zamestnanci manažmentu spoločnosti Shell a architekt Ing. arch. Jakub Moravčík (Archinfo).

Porota o súťaži:

"Za 30 rokov pôsobenia spoločnosti Shell na území Slovenska sa zmenila doprava, nároky vodičov aj portfólio služieb na čerpacích staniciach. Na cestách výrazným spôsobom pribúdajú vozidlá s alternatívnymi pohonmi, ako sú LPG, CNG a elektrický pohon. Okrem e-mobility sa vo svete rozvíja aj sieť LNG a vodíkových staníc. Týmto všetkým faktorom sa snaží prispôsobiť nielen infraštruktúra, ale aj služby na čerpacích staniciach. Napríklad také nabitie elektromobilu zaberie v priemere 20 minút. Tento čas chcú vodiči efektívne využiť či už nákupom v predajni, občerstvením sa alebo prácou pri lahodnej káve. Evidujeme tiež nárast zákazníkov, ktorých hlavným účelom návštevy nie sú pohonné hmoty, ale samotný nákup základných potravín či občerstvenia.
Pri stanovovaní firemných stratégií, samozrejme, prihliadame na analýzy odborníkov, ako bude vyzerať mobilita a cieľový zákazník v budúcnosti. Budeme ešte vôbec o 30 rokov jazdiť na autách so spaľovacím motorom? A bude rásť počet návštevníkov, pre ktorých bude čerpacia stanica plniť skôr funkciu kaviarne na cestách? V rámci týchto interných diskusií nás zaujíma, ako na túto tému nahliadajú študenti a absolventi architektúry,“ hovorí predsedníčka poroty Jana Voštinárová, ktorá je v spoločnosti Shell manažérkou externej komunikácie pre Slovensko a Českú republiku.

Riadni členovia poroty:

Jana Voštinárová
Jana Bujnová
Milan Černický
Ing. arch. Jakub Moravčík

Porota môže v priebehu súťaže požiadať vyhlasovateľa o prizvanie ďalších odborníkov.

Víťazi súťaže budú ocenení finančnými odmenami v hodnote:

1. miesto: 600 €
2. miesto: 500 €
3. miesto: 400 €

Forma a rozsah:

Forma návrhu bude mať podobu grafických výstupov (obrázkov) predstáv súťažiacich na vypísanú tému: Čerpacia stanica budúcnosti. Zaslaný elaborát bude elektronický. Bude mať formu panelu (panelov) 700 x 1000 mm, orientovaných na výšku alebo šírku podľa uváženia súťažiaceho, vo formáte PDF. Veľkosť súboru by nemala presiahnuť 10 MB.

Tieto súťažné panely, ktoré môžu obsahovať grafickú aj textovú časť, môžu byť v prípade potreby doplnené aj o stručnú sprievodnú textovú časť, vysvetľujúcu súvislosti, ktoré nebolo možné uviesť na paneli.

Termín:

Návrhy môžu účastníci zasielať najneskôr do 15. 3. 2022 do 23.59 hod. na e-mailovú adresu marfoldy@seesame.com.

Každý súťažiaci svojím zapojením sa do súťaže súhlasí, aby spoločnosť SHELL použila jeho návrh pre potreby svojich marketingových výstupov.

Podmienky a pravidlá Výtvarno-architektonickej ideovej súťaže "Čerpacia stanica budúcnosti" nájdete na tomto odkaze, alebo v prílohách nižšie:

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím