Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
28. august 2015
0
201

Prevádzka indického letiska iba z vlastných solárnych zdrojov.

Indické medzinárodné letisko Cochin International Airport Limited (CIAL) je štvrtým najväčším v Indii a zároveň má svetové prvenstvo - je nezávislé od verejnej elektrickej siete.
Prevádzka indického letiska iba z vlastných solárnych zdrojov.

Už v roku 2013 sa pustilo do projektu výroby elektriny z fotovoltaických panelov pre vlastnú potrebu. Prvou bola solárna elektráreň umiestnená na streche pavilónu príletov s výkonom 100 kWp. Pozostávala zo 400 polykryštalických kremíkových modulov s jednotkovým výkonom 250 Wp (wattov fotovoltaických), ktoré nainštalovala indická spoločnosť M/s Vikram Solar.

Nasledovala ďalšia solárna farma s výkonom 1 MWp, umiestnená čiastočne na streche budovy, čiastočne na voľnom priestranstve. Firma Emvee Photovoltaic Power v rámci tohto projektu namontovala 4000 solárnych panelov po 250Wp a 33 invertorov s výkonom po 30 kW. Táto elektráreň sa stala prvou solárnou farmou s výkonom 1 MW v indickom štáte Kerala. Manažment letiska však pracoval ďalej na svojej vízii dosiahnutia energetickej sebestačnosti. Podarilo sa to 18. augusta 2015, po spustení tretej a najväčšej slnečnej elektrárne s výkonom až 12 MWp. V rámci elektrárne na ploche vyše 18 hektárov generuje 46 150 fotovoltaických panelov množstvo elektriny, ktoré by stačilo na zásobovanie 10 tisíc domácností. To je veľkosť bežného okresného mesta na Slovensku.

Počas 25 rokov plánovanej životnosti elektrárne ušetrí čistá elektrina zhruba 300 000 ton emisií oxidu uhličitého, čo je ekvivalentom výsadby 3 miliónov stromov. Letisko pritom žiadnu elektrinu neplánuje dodávať do siete za účelom zárobku, čistú elektrinu produkuje pre vlastnú potrebu. Zaujímavý precedens, čo poviete?

0
Youtube

Zdroj: partnerský web Techbox.

Poloha na mape

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím