Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
26. september 2015
0
260

Projekt "Dom Indoors" - zmena interiéru za pár minút

Robotický systém, ktorý v priebehu pár minút vytvorí interiérové konštrukcie z modulárnych prvkov. Vzhľad a usporiadanie miestnosti sa tak môže dynamicky meniť.
Projekt "Dom Indoors"  - zmena interiéru za pár minút

Projekt "Dom Indoors" je posledným výsledkom výskumu newyorskej spololčnosti asmbld

Vo veľkých mestách rastie cena nehnuteľností rýchlejšie ako príjmy obyvateľov. To vytvára tlak na ľudí i firmy, aby sa uspokojili so stále menšími priestormi. Kľúčovou sa stáva teda otázka, ako môžeme vytvoriť viac priestoru v priestore, ktorý máme k dispozícii? Odpoveďou by mohlo byť variabilné využívanie toho istého priestoru. Jeho rekonfigurácia, zmena usporiadania Pružné prispôsobenie meniacim sa požiadavkám podľa potreby.

Dá sa to urobiť prostredníctvom drobných robotov, ktoré zostavujú malé moduly do požadovaného tvaru. Predstavu o usporiadaní i pokyny k zmenám môže používateľ (podľa predstáv tvorcov) zadávať priamo na svojich mobilných telefónoch, alebo iných prenosných zariadeniach. Roboti úpravy vykonajú za niekoľko minút.

Užívatelia si môžu vytvárať vlastné návrhy, ale si môžu stiahnúť hotové riešenai z internetu. Výslednok doslova vyrastá zo zeme. Keď je to potrebné, podoba sa dá hocikedy zmeniť.

34420
Vimeo

Systém Dom Indoors môže pomôcť podnikom rýchlo regovať na meniace sa potreby. Aktuálne sa môže meniť počet konferenčných miestností, samostatných kancelárií, a podobne ... operatívne na požiadanie majiteľa. Prípadne sa úplne prestavia priestor podľa toho, aké podujatie bude v budove prebiehať.

10883
Vimeo

Systém môže byť použitý takmer v akomkoľvek otvorenom priestore. V pasívnom stave vyzerá ako typická priemyselná dvojitá podlaha.

Prácu vykonávajú malí roboti, pretože ľudská práca je pomalá a drahá. Roboti pracujú v prázdnom priestore pod podlahou. Orientujú sa pomocou svetelných čidiel a značiek na povrchu podlahy.

Drobné dieliky stavebnice sú umiestňované na svoje miesto, vrstva po vrstve.

3485
Vimeo

Modulárne prvky môžeme chápať  ako jednotlivé pixely. Vytvoriť sa dajú z rôznych materiálov a povrchov. Užívatelia si môžu navrhnúť akýkoľvek 3D tvar. Je to akoby sa Minecraft stal realitou. 

Podobný princíp úpravy priestorov funguje aj vo väčšej mierke. Jednu z rozpracovaných možností si môžete pozrieť aj na nasledujúcom videu.

2013
Vimeo

Je to ďalšia technická alternatíva, ktorá môže ovplyvniť spôsob pretvárania okolitého prostredia.

Zdroj: asmbld.

 

Poloha na mape

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím