Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
3. január 2017
0
555

Okuliare Meta 2 - nádejný nástroj pre rozšírenú realitu

Ďalšia možnosť, ako sa interaktívne priblížiť k 3D modelovaniu, alebo názornejšej prezentácii našich návrhov investorovi.
Okuliare Meta 2 - nádejný nástroj pre rozšírenú realitu

O novom produkte informoval partnerský PC Revue: Spoločnosť Meta začala v týchto dňoch predávať svoj vývojársky kit Meta 2. Ide o headset na rozšírenú realitu, ktorý umožňuje ľuďom používať svoje ruky na interakciu s hologramami, takže sa ich môžu dotknúť, uchopiť ich, vytvárať a zdieľať digitálny obsah. Vývojári teraz môžu tvoriť aplikácie na množstvo prípadov použitia siahajúcich od stavebníctva cez vzdelávanie až po automobilové dizajnérstvo a medicínu. Uplatnenie môže nájsť aj v kinematografii, virtuálnej realite či prieskume vesmíru.

Meta 2 má 90-stupňové zorné pole, čo je najväčšie spomedzi všetkých podobných výrobkov na trhu, a displej s vysokým rozlíšením (2550 × 1440 px). Umožňuje 3D modelovanie a viacmonitorový pohľad – používateľ môže okolo seba vytvoriť rozšírený pracovný priestor bez potreby ďalšieho hardvéru. Dokáže vraj sprostredkovať napríklad aj pohľad dovnútra trojrozmerného hologramu automobilu, umožní rozhliadnuť sa po interiéri a vidieť aj Google Maps na displeji z pohľadu vodiča.

Podľa tvorcov Meta 2 ponúka dvakrát väčšie zorné pole na tritisícdolárový HoloLens od Microsoftu, a to za tretinu ceny. Je teda určený pre komunitu „cenovo citlivých“ vývojárov.

Súprava obsahuje aj 720p kameru, zvukový systém so štyrmi reproduktormi, ovládač jasu a hlasitosti a množstvo senzorov na ručnú interakciu a sledovanie polohy. K dispozícii je aj kábel HDMI 1.4b na video.

1821204
Youtube

Headset je kombinovaný s SDK na báze populárneho 3D enginu Unity. Meta 2 ponúka podporu pre mnoho aplikácií Windows vrátane Microsoft Office. Dá sa spojiť s počítačom s operačným systémom Windows 8.1 a novším.

Súpravu Meta 2 si možno do konca roka predobjednať za 949 dolárov, neskôr cena pravdepodobne stúpne nad 1000 dolárov.

Spoločnosť chce svoj headset predviesť budúci mesiac na veľtrhu CES 2017 v Las Vegas.

Zdroj: https://www.fastcompany.com, PC Revue

http://finance.yahoo.com

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím