Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Gerhardt Braun Slovakia k.s.

Pivničné kobky

Drobného 27
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

VELUX

Tepelnoizolačné parametre vyhovujú...

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (výrobca)
VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (distribútor)

MINIMAL / MAXIMAL – kovanie v minimalistickom dizajne

Material & Technology s.r.o. – M&T (výrobca)
Material & Technology s.r.o. – M&T (distribútor)

ISOVER STOPVAP 90

Parozábrana pre difúzne uzatvorené konštrukcie...

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (výrobca)
Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (distribútor)

POSUVNÉ DVERE HI-FINITY

Ultra tenký design posuvných dverí HI-FINITY...

Reynaers systems spol. s r.o. (výrobca)
Reynaers systems spol. s r.o. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

Povrchové temperovanie betónového jadra

Princíp temperovania betónového jadra spočíva...

REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
16. jún 2015
0
1155

Nikola House

Hlavným výrazovým kritériom je architektonicko-výtvarné vyjadrenie súčasnosti, solídnosti a kontextuálneho naviazania na jestvujúcu a novovznikajúcu zástavbu.
Nikola House
Autori: Ing. arch. Juraj ZÁVODNÝ, Ing. arch. Tamara Závodná, Ing. arch. Juraj Murín, Ing. arch. Miriam Tallová, MSc. Ev a ZávodnáInvestor: NICOLA INVEST s.r.o.Plocha pozemku: 1645,00 m2Zastavaná plocha: 460,50 m2Podlažná plocha: 2.880,40 m2Obostavaný objem: 10.552 m3Investičný náklad: 3.200.000,- €Návrh: 2013 - 2014Realizácia: 2014 - 2015Adresa: Teslova , Bratislava, SlovenskoPublikované: 16. jún 2015

V relatívne rôznorodom prostredí objemov a hmôt, zväčša s plochými strechami sme sa rozhodli pre nasledujúce riešenie. Jasné členenie dvoch základných funkčných náplní obytného domu do čitateľných hmôt – uličný front v pozdĺžnej lineárnej hmote, ktorá horizontálne odráža logiku funkčných celkov a prevádzok obytného charakteru a parteru s vybavenosťou a odbytovými strediskami.

Z tektonického hľadiska má objekt dve mierne odlišné charakteristiky. Obytná časť vyvoláva dojem lineárneho objemu s výraznou balkónovou dvojplášťovou fasádou s perforáciou okenných otvorov v druhom pláne, a výrazne farebnými veľkoplošnými tieniacimi prvkami z ťahokovu a zábradlím v prvom pláne. Hmota parteru- prízemia sa otvára do vnútrobloku uvoľnením časti pôdorysu a posadením obytnej nadzemnej hmoty na stĺpy, vytvárajúci obytnú exteriérovú terasu a záhradu.

Objekt je riešený ako uličný blok pozdĺžneho charakteru dispozičného dvojtraktu a kompaktnou hmotou smerom do kľudovej strany vnútrobloku, spojené nezávislým komunikačným jadrom. Podzemie v objekte je využité na garážovanie s dvomi priamymi pol- rampami pre vjazd a výjazd v jednej úrovni. Objekt je štvorpodlažný s ustúpeným strešným podlažím. V parteri sú vytvorené spoločenské priestory, prevádzky služieb, resp. odbytové strediská. V horných podlažiach sú navrhnuté byty v niekoľkých veľkostných kategóriách.

Akcent na kvalitu architektonického výrazu je kladený na priečelie zo strany Teslovej ulice. Architektonický výraz objektu zo strany vnútrobloku je prispôsobený charakteru okolitej zástavby. Fasáda je koncipovaná ako dvojplášť tvorený hmotou balkónov, ktorý eliminuje dôsledky prípadného hluku a nepriaznivých účinkov južnej orientácie. Celkovo objekt bude výrazovo pôsobiť sceľujúco s jemnými špecifickými odlišnosťami jednotlivých funkcií a prevádzok. Výrazové prostriedky na budove budú rôznorodé: biela a šedá omietka, obklad, čiastočné veľkoplošné sklenené okná v parteri, keramické obklady, zasklené plochy akcentované s kombináciou tieniacich farebných žalúzií.

V dispozičnom riešení sme vychádzali zo stavebného programu, ktorý sme aplikovali na architektonicko-urbanistický koncept. Dispozičná koncepcia rešpektuje tvar stavebného pozemku a reálne možnosti jeho zastavania. Parter navrhovaného bloku po celom obvode obsahuje priestory drobných služieb. Vo svojej dlhšej línii z uličnej strany je objekt prepojený komunikáciou s garážou s možnosťou vjazdu a výjazdu na Teslovu ulicu. Zásobovanie obchodných prevádzok, odvoz odpadkov a prístup k technickému zázemiu je zabezpečený z predpriestoru na Teslovej ulici, kde je umiestnené odpadové hospodárstvo i parkovanie pre návštevníkov. Samotný objekt je tvorený ako moderná budova vybavená súčasnými technológiami. Objekt má 1 podzemné, 1 prízemné, 3 nadzemné podlažia a 1 ustúpené strešné podlažie. V podzemnom podlaží sa nachádza garáž pre 42 áut, a sklady, na prízemí sa nachádza vstup do obytnej časti objektu a v nadzemných podlažiach byty v rôznych veľkostných kategóriách.

Poloha diela

Ing. arch. Juraj ZÁVODNÝ
Ing. arch. Tamara Závodná
Ing. arch. Juraj Murín
Ing. arch. Miriam Tallová
MSc. Ev a Závodná
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím