Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
16. marec 2023
0
905

Sudolabs office, Košice

Nové priestory pre Košickú softwarovú firmu.
Sudolabs office, Košice
Ateliér: RANAutori: Ing.arch. Zoran TrpčevskiInvestor: Sudolabs.ioPodlažná plocha: 500 m2Návrh: 2021 - 2021Realizácia: 2021 - 2021Adresa: Námestie osloboditeľov 3/A, Košice, SlovenskoPublikované: 17. marec 2023

Rýchlo rastúci slovenský startup sa z pracoviska, s tromi líniami pracovných stolov (ktoré sme predstavili pred dvomi rokmi), posunul o úroveň vyššie. Doslova. V súčasnosti kompletne využíva jedno z najvyšších podlaží v rovnakej kancelárskej budove.

Autorom architektonického riešenia nových priestorov je opäť architekt Zoran Trpčevski. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade sa zameral na prehľadnosť a ergonómiu pracovného prostredia, ktoré sprevádza tlmená farebnosť a poctivá materialita. 

Foto: Tomáš Lazorik

Viac slovami autora:

Nové priestory pre Košickú softwarovú firmu Sudolabs zaberajú celé poschodie kancelárskej veže DUETT. Pracovisko s výmerou  500m² a maximálnou kapacitou 70 zamestnancov sa nachádza na jednom z najvyšších podlaží. Každá s miestností má výhľady na mesto, ktoré presahujú až do okolitej krajiny.

Priestor je rozdelený na vonkajší prstenec a vnútorné jadro. 

Jadro s obkladom z brezovej dyhy integruje vstupy do hygienického zázemia, šatníky a kuchyňu. Individuálne callroomy vo vnútornom jadre sú vystlané akustickým obkladom. K pocitu vzdušnosti prispieva svetlá výška, ktorá nebola znížená podhľadom.

Vonkajší prstenec tvoria kancelárie a úplne odhlučnené zasadacie miestnosti, ktoré sa striedajú a vytvárajú tak prirodzenú akustickú bariéru. Kancelárie sú od chodby oddelené len ľahkým lamelovým systémom zo surových lát. Cieľom bolo vytvoriť priestor, ktorý je aktívny a otvorený interakciám a zároveň sa vyhnúť úplne otvorenému open space.

Samostatnú časť tvorí otvorený priestor s rôznym využitím. Nachádza sa v ňom pracovný open space s rôznymi úrovňami sedenia pre zamestnancov, ktorým vyhovuje pracovný ruch. Hneď vedľa sa nachádza kuchyňa s jedálenskou a kaviarenskou časťou. Na opačnej strane leží oddychová zóna s modulárnym sedením, ktorá sa podľa potreby vie zmeniť na celofiremnú meetingovku, kino, alebo tanečný parket.

Axonometrtia
Axonometrtia Autor: Zoran Trpčevski
Pôdorys
PôdorysAutor: Zoran Trpčevski

Dominantným a predovšetkým zjednocujúcim prvkom interiéru je biela farba. Vytvára minimalistické a neutrálne pozadie. Materialita interiéru sa mení vo vertikálnom smere. Obvodové steny sú omietané hrubou exteriérovou omietkou, ktorá naväzuje na prestriekaný betónový strop. Vnútorné niky okien sú obložené pigmentovanou MDF doskou, v ktorej sú skryté tieniace systémy a osvetlenie. Vnútorné jadro, obložené brezovou dyhou, presvetľuje a humanizuje chodbu a všetky priestory, ktoré spája. Brezové drevo našlo využitie aj na mobiliári. Všetko technické vybavenie umiestnené pod stropom je priznané a farebne zjednotené.

Podlaha celého firemného priestoru je z jednotného hladkého samonivelizačného poteru.

Foto: Tomáš Lazorik
Foto: Tomáš Lazorik
Foto: Tomáš Lazorik
Foto: Tomáš Lazorik
Foto: Tomáš Lazorik

Autor: RAN

Ateliér

Poloha diela

Ing.arch. Zoran Trpčevski
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím