Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
27. apríl 2016
0
1115

Impact Hub Brno

Impact Hub je celosvetová sieť objektov zdieľaného pracovného prostredia. Predstavujeme brniansky HUB ako mladé a vysoko inšpiratívne prostredie nielen pre začínajúce firmy a podnikateľov.
Impact Hub Brno
Autori: Ing. arch Radek Lampa, Ing. arch Matěj Barla, Ing David Hřebačka, Ing. arch Luděk Černý, Ing. arch Michala Malánová, Ing. arch Klára Císařovská, Ing. arch Zuzana Urbancová, Ing. arch Vojta HajnýInvestor: RegioHub s.r.o.Podlažná plocha: 1.700 m² Investičný náklad: 1.36 mil. €Návrh: 2013 - 2014Realizácia: 2014 - 2015Adresa: Cyrilská 7, Brno-střed, Česká republikaPublikované: 29. apríl 2016

Vezmite pár stoviek aktívnych a otvorených ľudí, ktorí chcú robiť svoju prácu a uskutočniť svoje sny. Dajte týchto ľudí do priestoru s kompletným pracovným zázemím a kvalitným zariadením kancelárií. Pridajte akcie, podporné programy a networking . Asi takto vyzerá recept na úspešný coworkingový projekt. Prvý Impact Hub vznikol v Londýne v roku 2005 ako inkubátor pre sociálne inovácie a spoločensky prospešné podnikanie. Dnes funguje takmer 50 Hubov po celom svete, od Soulu, cez Johannesburg až po Seattle. Hub v Brne, alebo napríklad aj u nás v Bratislave je súčasťou medzinárodnej siete, ktorá združuje viac ako 7000 ľudí.

Z priemyselnej budovy bývalej Brnenskej pletiarne vzniklo za necelý rok moderné coworkingové centrum. Ľudia tu teraz nájdu dvadsaťosem uzavretých kancelárií. Záujemcovia si môžu prenajať aj jednu z piatich zasadacích miestností a k dispozícii je tiež konferenčná miestnosť. Po práci si ľudia môžu oddýchnuť na pohovkách alebo si uvariť kávu v spoločnej kuchynke. Za občerstvenie sa platí do pokladničky, všetko funguje na dobrovoľnom princípe. Príjemné pracovné prostredie dopĺňa zeleň a otvorený priestor s dostatkom denného svetla. Aj z tohto dôvodu boli zachované strešné svetlíky pôvodnej priemyselnej haly.

Na princípe mesačného nájmu si návštevníci nového zdieľaného pracoviska určia, ako často ho budú navštevovať. Podľa toho si predplatia počet hodín, ktoré tu strávia. Tí, ktorí v ​​bývalej pletárni trávia jeden deň v týždni zaplatia za mesiac niečo viac ako 10 eur. V tomto prípade pracujú v zdieľaných priestoroch. Majú aj možnosť predplatiť si kanceláriu alebo konkrétny stôl.

Brno ako vysokoškolské mesto plné absolventov sa ukázalo ako vhodné miesto pre tento typ priestorov. Šikovní absolventi tu majú vhodné prostredie na rozvíjanie svojich projektov. Hub funguje na princípe vzájomnej dôvery. Nikto nekontroluje dodržiavanie predplatených hodín. Cieľom je stretávať zaujímavých a aktívnych ľudí. V prípade úspechu si môžu mladí podnikatelia vytvoriť pobočku svojej novovznikajúcej firmy.

Budova bývalej brnenskej pletiarne pred rekonštrukciou
Budova bývalej brnenskej pletiarne pred rekonštrukciou
Pôvodná veľkopriestorová výrobná hala
Pôvodná veľkopriestorová výrobná hala

Do pôvodného objemu veľkopriestorovej priemyselnej haly boli vložené dve podlažia. Na spodnom podlaží sa nachádzajú zdieľané pracovné priestory, café a chillout zóna. Na druhom nadzemnom podlaží, ktoré je čiastočne otvorené do prízemia sa nachádzajú menšie prenajímateľné kancelárie a konferenčné miestnosti.

Pôdorys 1NP
Pôdorys 1NP
Pôdorys 2NP
Pôdorys 2NP

Centrálny priestor na prízemí má dostatočnú kapacitu aj na vačšie akcie a prednášky. Interiér je možné rýchlo a jednoduch adaptovať.

Kvalitné zariadenie a vybavenie kancelárií a dostatok denného svetla vytvára ideálne pracovné prostredie. Pracoviská sú vybavené tak, aby spĺňali náročné požiadavky každodenného užívania. Na poschodí má kanceláriu aj firma Wiesner-Hager, ktorá Hub zariaďovala. Hub preto slúži aj ako showroom firmy.

Priestory na poschodí takisto nie je problém adaptovať aj na voľnočasové aktivity.

Vložená "kocka" baru slúži počas pracovných dní aj ako zázemie pri väčších eventoch.

Video z otvorenia Impact hubu:

879
Youtube

Poloha diela

Ing. arch Radek Lampa
Ing. arch Matěj Barla
Ing David Hřebačka
Ing. arch Luděk Černý
Ing. arch Michala Malánová
Ing. arch Klára Císařovská
Ing. arch Zuzana Urbancová
Ing. arch Vojta Hajný

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím