Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
28. apríl 2020
0
97

Fond na podporu umenia

Nové výzvy a mimoriadne opatrenia v mimoriadnej situácií.
Fond na podporu umenia

Vážení prijímatelia, žiadatelia a priatelia Fondu na podporu umenia,
komplikovaná situácia si vyžiadala ďalšie nové usmernenia, prípadne spresnenia toho, o čom sme doposiaľ informovali. Nové informácie nájdete v texte vyznačené, aby ste ich vedeli ľahšie rozlíšiť, celý text nájdete tu.

S potešením informujem, že pokračujeme ďalej vo vyhlasovaní nových výziev. Dnes sme vyhlásili výzvu č. 10 (bez niektorých pôvodne plánovaných podprogramov), kde dávam do pozornosti hlavne podprogram určený pre akvizíciu knižníc, kde predbežná alokácia bola navýšená (verím, že nám Ministerstvo kultúry SR na tento účel prostriedky ešte navýši), aby sme takto pomohli vydavateľstvám a kníhkupcom. V tejto súvislosti sa chcem obrátiť na všetky knižnice, aby mysleli na svoje lokálne kníhkupectvá, ktoré momentálne nemajú zákazníkov a ak to bude možné, aby nákupy realizovali primárne prostredníctvom nich. Keďže sú knižnice rozmiestnené po celkom Slovensku, bude možné takto aspoň trochu pomôcť všetkým. Verím, že motiváciou k nákupom kníh bude aj nulové spolufinancovanie takto predložených projektov.

Vyhlasujeme zároveň mimoriadnu výzvu pre všetky oblasti umenia, kultúry a kreatívneho priemyslu na predkladanie projektov, ktoré pokladáme za realistické v tejto situácii uskutočniť. Verím, že Vás výzva osloví po obsahovej stránke a pomôže Vám v súčasnej situácii, ale aj do budúcna. Alokácia na podprogram je tiež len predbežná a budeme sa ju usilovať navýšiť podľa reálneho dopytu. Predpokladám, že bude pre Vás motivujúce tiež to, že od Vás nebudeme požadovať žiadne povinné spolufinancovanie.

Dovoľte mi, aby som Vás uistil, že sa snažíme čo najviac prostriedkov presunúť aj do iných podprogramov, aby sme každému čo najviac pomohli. V tejto súvislosti Vás chcem požiadať, aby ste nám vrátili čo najskôr prostriedky z projektov, na ktoré ste získali podporu a už teraz viete, že ich nebudete realizovať.

Ďakujem všetkým za trpezlivosť, ústretovosť a priateľskú spoluprácu, vďaka ktorým sa nám táto nepriaznivá situácia určite podarí prekonať.

Jozef Kovalčik, PhD.
Riaditeľ FPU

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím