Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
22. apríl 2020
0
77

DESIGN IS NOW!

Slovenské centrum dizajnu zakladá platformu DESIGN IS NOW!
DESIGN IS NOW!

VÝZVA DESIGN IS NOW!

(zdroj: SCD) Dizajn vždy spájal ľudí z najrôznejších profesií, aby spoločne hľadali riešenia problémov. V dnešnej náročnej dobe aj dizajn a kreatívny sektor významnou mierou prispieva k zvládaniu pandémie choroby Covid-19, ktorej dôsledky sú pre samotných dizajnérov, dizajnérske štúdiá, firmy a výrobcov mimoriadne toxické. Aj oni teraz potrebujú našu pomoc ako nikdy predtým!

V súčasnosti pracujeme v Slovenskom centre dizajnu ešte intenzívnejšie, bez ohľadu na pracovný čas, a všetky svoje dokumentačné, informačné, edičné a výskumné kapacity využívame pre čo najlepšie nastavenie procesu pomoci dizajnérom a výrobcom.
Vieme, že základom pre úspešné riešenie vzniknutých, častokrát existenčných, problémov dizajnérov a výrobcov je spájanie síl s inštitúciami a iniciatívami, ktoré sú blízke hospodárstvu, školstvu, vede, výrobnej sfére, marketingu a regiónom. Naším spoločným menovateľom je kultúra, ktorá v nás udržuje ľudskosť a vytvára pre spoločnosť hodnotový systém.
Naším cieľom je zmierniť dôsledky krízy na oblasť dizajnu a zároveň hľadať cesty, ako môže dizajn pomôcť ostatným dôležitým súčastiam našej spoločnosti. Preto Slovenské centrum dizajnu zakladá platformu DESIGN IS NOW!, ktorá bude dočasným nástrojom pohotovej reakcie na aktuálnu situáciu a prípravu adresných a efektívnych návrhov opatrení.

– Vyzývame všetky relevantné inštitúcie a iniciatívy pridať sa k nám, aby sme spojili všetky svoje kapacity a možnosti v záujme vytvorenia podpornej siete pre dizajn!
– Vyzývame dizajnérky a dizajnérov, zástupcov firiem a výrobných podnikov, aby nám pomohli pomôcť im! Budeme vás kontaktovať, pýtať sa, prezentovať vašu prácu a zverejňovať vaše názory.
– Vyzývame všetkých, ktorí dizajn potrebujú a chcú mu pomôcť, aby nás kontaktovali, ak majú možnosti a návrhy, ako pomôcť firmám a ľuďom.

Ukážme, že kreatívny sektor je silný, životaschopný a empatický, lebo ak to neukážeme teraz, tak možno naša práca nebude po návrate do nového chodu sveta rešpektovaná tak, ako by sme si želali. 

Výzva na stiahnutie.

Dotazník o negatívnych vplyvoch pandémie na dizajn

Kontakt:
platforma.din@scd.sk
www.scd.sk

Napíšte nám, prosím, či máte záujem spolupracovať aktívne ako PARTNERI (inštitúcie, platformy, združenia dizajnérov) alebo nás PODPORUJETE (dizajnéri, výrobcovia, zástupcovia firiem, klienti, sympatizanti a ďalší).

 

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím