Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
15. december 2021
0
90

ICMA AWARD

Na ICMA (International Creative Media Award) boli ocenené dva slovenské tituly.
ICMA AWARD

Dvanásty ročník medzinárodnej kreatívnej ceny ICMA AWARD priniesol ocenenie dvom našim titulom.

Do aktuálneho 12. ročníka ICMA AWARD bolo zapojených 406 kreatívnych prác z 21 krajín sveta, z ktorých vybrala odborná porota víťazné práce v niekoľkých kategóriách. Veľmi si vážime, že titulom z Vydavateľstva SLOVART sa ušlo toto prestížne ocenenie až v dvoch z nich.

 

Zlatá medaila v kategórii „scientific books“

Prvým z našich ocenených titulov je Bratislava (ne)plánované mesto/(un)planned city, ktorý získal zlatú medailu v kategórii zameranej na vedecké knihy.

Táto dvojjazyčná publikácia (do angličtiny text preložil Martin Tharp) vznikla v rámci projektu: „(NE)plánovaná Bratislava“. Sleduje plánovanie a výstavbu Bratislavy v 20. storočí. Všíma si urbanistické zámery aj architektonické intervencie, pričom sa snaží postihnúť javy a procesy, ktoré sú pre Bratislavu charakteristické a dodnes determinujú jej urbanistickú štruktúru i priestorové vzťahy. Skúma vybrané miesta v mestskej štruktúre predstavujúce určitý typ priestorového problému. Zároveň venuje pozornosť javom, ktoré sa vzťahujú k premene mestskej štruktúry. Jedinečný praktický sprievodca pre odborníkov, ako aj laickú verejnosť, ktorá chce poznať históriu plánovania Bratislavy.

Na knihe sa podieľal kolektív autorov pod vedením Henriety Moravčíkovej, významnej slovenskej teoretičky architektúry, ktorej už vo Vydavateľstve SLOVART vyšlo viacero publikácií, ako napríklad Architekt Friedrich Weinwurm.

Projekt finančne podporila Nadácia mesta Bratislavy a Fond na podporu umenia. Dizajn publikácie: David Kalata, Magdalena Scheryová, fotografie: Olja Triaška Stefanovič.

Bratislava (ne)plánované mesto
Bratislava (ne)plánované mesto

 

Strieborná medaila v kategórii „general literature“

Druhým oceneným titulom z Vydavateľstva SLOVART je Francúzsko krížom-krážom s podtitulom Alebo od Paríža po Marseille, ktorý si odniesol striebornú medailu v kategórii venovanej všeobecnej literatúre.

Mária Danthine Dopjerová je slovenská autorka, ktorá dlhodobo žije a pracuje v Paríži. Vo svojej knihe prináša výnimočný obraz Francúzska, krajiny, v ktorej má takmer každé miesto čosi, čo ho charakterizuje, čo ho robí svojim, čosi, čo mu história odovzdala ako jedinečný dar. Ľudia sa postarali, aby sa ten dar v čase prenášal – symbolom, architektonickou črtou, osobnosťou, produktom. Ak si kúsok tejto krajiny chcete odniesť so sebou, musíme ju navštíviť, aby sme ju mohli pochopiť a uchopiť jej jedinečnosť.

Autorkou vizuálu knihy, ako aj ilustrácií v nej, je talentovaná slovenská ilustrátorka Tina Minor.

Francúzsko krížom-krážom
Francúzsko krížom-krážom
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím