Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
15. máj 2015
0
352

Dni architektúry a dizajnu

Zámerom projektu je vytvorit formát pre posilnenie pozitívneho vnímania architektúry a dizajnu na Slovensku. Festival v prezentáciách, prednáškach, výstavách, seminároch, workshopoch a diskusiách rieši klúčové otázky z hľadiska architektúry a dizajnu. Veľké mená tvorcov na tomto poli a ich inšpiratívne myslenie razi cestu vpred a ich predstavenia a prezentácie napádajú všetky predsudky na poli myslenia.
Začiatok26.5.2015
10:00
Koniec31.5.2015
19:00
MiestoRôzne po Bratislave, viď. program
AdresaUl. 29. augusta 2281/28,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktTatiana Kollárová, Števo Polakovič
+421 907 129 160
kollarova@daad.sk

DAAD 2015 _ Dni architektúry a dizajnu 2015 alebo Bratislava v znamení dobrej architektúry a dizajnu

Exkluzívna ochutnávka architektúry a dizajnu je opäť tu!
V dňoch 26 - 31. mája 2015 v Bratislave sa uskutoční už šiesty ročník festivalu Dni architektúry a dizajnu.
Tím organizátorov /architekti Tatiana Kollarová a Štefan Polakovič/ pripravili program tohto ročníka festivalu, počas ktorého prebehne množstvo podujatí súvisiacich s architektúrou a dizajnom.

DAAD 2015 sa koná pod záštitou Ministra kultúry SR Mareka Maďariča, Primátora mesta Bratislavy Iva Nesrovnala , starostu Starého Mesta Bratislava Radoslava Števčíka a v spolupráci so Slovenským centrom dizajnu /SCD/, Slovenskou komorou architektov /SKA/, Spolkom architektov Slovenska /SAS/ a školami VŠVU, FA STU.

Festival DNI ARCHITEKTÚRY A DIZAJNU / DAAD, bol založený v roku 2010 ako každoročný, niekoľkodňový festival oslavujúci architektúru, dizajn a umenie, tvorivé bohatstvo, sociálne dôsledky a silu na zmenu. DAAD je slávnostnou prehliadkou toho najlepšieho z tvorby domácich a zahraničných architektov a dizajnérov prostredníctvom prednášok, diskusii, prezentácii, výstav, seminárov, workshopov, ocenení,...
Atmosféru týchto podujatí obohacujú aj zaujímave architektonické priestory, v ktorých sa festival koná v historickom centre Bratislavy.

Hlavným podujatím DAAD bude PRVÁ LIGA, v rámci ktorej predstavia svoju tvorbu významní zahraniční architekti a dizajnéri.
V Primaciálnom paláci sa predstavia inšpiratívne architektonické a dizajnérske zoskupenia z USA, Belgicka, Švédska a Veľkej Británie, laureáti mnohých ocenení na západnej scéne.

Najnovšie trendy v oblasti architektúry a dizajnu predstavia v hlavnom programe DAAD 2015 títo hostia:

26. mája 2015 – EAMES DEMETRIOS / USA – vnuk legendárnej dizajnérskej dvojice Charles & Ray Eames _ www.eamesdemetrios.com,
27. mája 2015 – JOHAN ANRYS - 51N4E / Belgicko _ www.51n4e.com,
28. mája 2015 – THAM & VIDEGÅRD arkitekter / Švédsko _ www.tvark.se,
29. mája 2015 – DOSHI LEVIEN / Veľká Británia _ www.doshilevien.com,
v rámci podujatia CLUBOVKA _ www.clubovka.sk

Primaciálny palác, ktorý patrí k najkrajším klasicistickým stavbám Bratislavy, jeho reprezentačné a galerijné priestory budú hostiteľom špeciálnej expozície venovanej téme dizajnu v ramci Superdesignstudia.
V roku 2015 vo výnimočných sálach predstavíme výstavu „EAMES BY VITRA „ - medzinárodnú výberovú prehliadku dizajnových produktov legendárnej dizajnovej dvojice Charles & Ray Eames.
Charles & Ray Eames sú jedni z najvýznamnejších amerických dizajnérov 20-teho storočia. Ich sláva spočíva predovšetkým v ich novátorských prístupoch a odvahe experimentovať s novými a netradičnými materiálmi a to ako v nábytkárstve a architektúre tak i vo fotografii.
Súčasťou Superdesignstudia bude výberová inštalácia medzinárodného dizajnu známych dizajnérov ako Arik Levy pre TON, dizajnéri Doshi Levien pre Moroso a Carlotta de Bevilacqua pre Artemide.

Ďalšim hlavným podujatím DAAD je Opendesignstudio – prehliadka tvorby mladých súčasných dizajnérov v historickom objekte na Laurinskej ulici 19. a PARTERGALLERY – prezentácia súčasného slovenského dizajnu vo výkladoch ulíc Laurinská / Panská.
Súčasťou DAAD sú aj sprievodné akcie ako dizajnérske trhy – Urban Market, výstavy, inštalácie, besedy, semináre, tvorivé workshopy. Budú sa konať na rôznych miestach v Bratislave – viď program na www.daad.sk.

Viac informácií na www.daad.sk alebo www.facebook.com/daad.sk

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím