Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
7. apríl 2021
0
132

Podpora mladých umelcov pokračuje

Otvára sa ďalší ročník prestížnej súťaže Maľba
Začiatok7.4.2021
08:30
Koniec15.6.2021
17:00
Miestoonline
Adresa ,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktLucia Luptáková

Opäť po roku majú mladí profesionálni maliari novú šancu zažiariť a získať podporu pre rozbeh svojej umeleckej dráhy. Nadácia VÚB pokračuje v oceňovaní talentovaných tvorcov a vyhlasuje nový ročník súťaže Maľba, ktorá sa za 16 rokov svojej existencie stala vedúcou platformou pre zviditeľňovanie mladého výtvarného umenia na Slovensku. Svoje diela môžu záujemcovia prihlasovať cez stránku www.malbaroka.sk do 15. júna 2021. Trom víťazom, ktorých vyberie na jeseň medzinárodná porota, prerozdelí Nadácia VÚB celkovo 20-tisíc eur. 

Od vzniku súťaže Maľba - Cena Nadácie VÚB za maliarske dielo pre mladých umelcov získalo finančnú odmenu postupne spolu už 39 maliarov, a to v celkovej výške 300-tisíc eur. Cieľom súťaže je pritom nielen odmeňovať ale aj kontinuálne upriamovať pohľad odbornej a všeobecnej verejnosti na diela práve nastupujúcich výtvarných talentov. Súťaž bola v minulosti významným impulzom pre etablovanie sa umelcov ako napríklad Erik Šille, Ján Vasilko, Andrej Dúbravský, Monika Pascoe Mikyšková či Žofia Dubová.

„Súťaž Maľba patrí medzi najdlhšie realizované programy našej nadácie a minulý rok sme pri jej organizácii oslávili jubileum. Ľudia z umeleckej sféry si museli medzitým navyknúť na novú celospoločenskú situáciu, ktorá nastala. Našou iniciatívou im chceme ponúknuť určitú stabilitu. Preto ich opäť pozývame prihlásiť sa so svojou tvorbou, ktorú chcú ukázať svetu. My sa opäť postaráme o to, aby tie najvýraznejšie talenty neostali bez povšimnutia,“ hovorí predseda správnej rady Nadácie VÚB Alexander Resch.  

O záruku odborného a nezávislého rozhodnutia sa postará aj počas 16. ročníka súťaže medzinárodná porota, do ktorej zasadnú poprední európski výtvarní umelci, teoretici, kurátori, galeristi a pedagógovia. Jej zloženie bude známe v lete. Proces hodnotenia prihlásených diel bude prebiehať v dvoch fázach. Experti vyselektujú najskôr spomedzi všetkých prihlásených diel 20 finalistov a následne v druhom kole vyberú troch víťazov. Nadácia VÚB ich predstaví v septembri a odovzdá im finančnú podporu vo výške spolu 20-tisíc eur. Všetky diela finálovej 20-ky budú sprístupnené aj pre širokú verejnosť. Od začiatku októbra je plánovaná bezplatná výstava, ktorá sa bude konať už tradične v bratislavskej galérii Nedbalka. 

Súťaž Maľba je určená pre aktívne pôsobiacich maliarov do 35 rokov. Tí sa do nej môžu zapojiť vyplnením prihlášky na stránke www.malbaroka.sk. Podmienkou je aj odoslanie ukážky diela v elektronickej forme s potvrdením jeho parametrov. Uzávierka prihlášok je 15. júna 2021. 

Kontakt:

Lucia Luptáková, PR manažér VÚB,
Tel.: +421-2-5055 2130, 0903 500 480
Email: lluptakova1@vub.sk; press@vub.sk   

 

Mapa podujatia

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím