Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
15. apríl 2020
0
1388

Maľba roka 2020

Otvára sa jubilejný 15. ročník prestížnej súťaže Maľba roka pre mladých umelcov.
Vyhlásenie15.4.2020
10:00
Odovzdanie návrhov15.6.2020
19:00
VyhlasovateľNadácia VÚB
AdresaMlynské nivy 1,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaSúťaž
KontaktNadácia VÚB
info@nadaciavub.sk

Súťaž „Maľba - Cena Nadácie VÚB za maliarske dielo pre mladých umelcov“ funguje už od roku 2006 ako jedna z najstabilnejších platforiem pre oceňovanie profesionálnych maliarov na Slovensku. A tento rok, kedy je morálna aj finančná podpora práce umelcov ešte väčšmi opodstatnená, sa otvára už po 15-ty raz. Mladí výtvarníci, ktorí sa venujú maliarskej tvorbe, môžu opäť prostredníctvom stránky prihlasovať svoje diela, a to až do 15. júna 2020. Nadácia VÚB odmení na jeseň troch víťazov, ktorých vyberie medzinárodná odborná porota spomedzi 20 finalistov.

Iniciatíva Maľba je už dobre etablovanou príležitosťou pre talentovaných výtvarníkov, ktorú môžu využiť na to, aby zabojovali o pozornosť a uznanie expertov maliarskeho umenia a porástli na už začatej autorskej dráhe aj vďaka finančnej podpore. Za ostatných 14 rokov existencie súťaže Nadácia VÚB prerozdelila 280-tisíc eur spolu 37 maliarom, ktorých práce boli nezávisle a odborne posúdené ako víťazné. Súťaž sa stala významným impulzom pre zviditeľnenie umelcov ako napríklad Erik Šille, Ján Vasilko, Andrej Dúbravský, Monika Pascoe Mikyšková či Žofia Dubová.

„Podpora výtvarnej tvorby patrí medzi oblasti, v ktorej sa angažujeme ako nadácia najdlhšie. Sme hrdí na to, že už po pätnásty-krát môžeme vyzvať súčasných mladých umelcov k tomu, aby spojili sny o svojej maliarskej budúcnosti s našou iniciatívou. A hoci možno vstúpil v tomto období do životov niektorých z nich aj kúsok neistoty, chceme tak urobiť s o to väčšou zodpovednosťou. Veríme, že tvorba umenia je jedným zo spôsobov, ako šíriť medzi ľuďmi odkazy o perspektíve a nádeji. Tešíme sa na diela, ktoré vzídu z tohto tvorivého procesu,“ hovorí predseda správnej rady Nadácie VÚB Alexander Resch.  

Súťaž Maľba je už tradične určená pre aktívne pôsobiacich maliarov do 35 rokov. Prihláškou do súťaže je vyplnenie online formulára, vrátane odoslania ukážky diela v elektronickej forme s potvrdením jeho parametrov. Uzávierka prihlášok je 15. júna 2020.

O garanciu odborného a nezávislého rozhodnutia sa opäť postará medzinárodná porota zložená z popredných európskych výtvarných umelcov, teoretikov, kurátorov, galeristov a pedagógov. Jej zloženie bude známe v lete. Proces posudzovania prihlásených diel, ktoré splnia štatút súťaže, bude prebiehať v dvoch fázach. Experti vyselektujú najskôr spomedzi všetkých prihlásených diel 20 finalistov a následne v druhom kole vyberú troch víťazov. Nadácia VÚB ich predstaví v októbri a odovzdá im finančnú podporu vo výške spolu 20-tisíc eur. Všetky diela finálovej 20-ky budú sprístupnené bezplatne aj pre širokú verejnosť na výstave v bratislavskej galérii Nedbalka. 

 

 

 1.miesto-Lucia Oleňová-The Immense dept (2019)
1.miesto-Lucia Oleňová-The Immense dept (2019)
 2.miesto-Eva Hettmer-Seeking butterfiles (2019)
2.miesto-Eva Hettmer-Seeking butterfiles (2019)
 3.miesto-Jana Zatvarnická-Reflection (2019)
3.miesto-Jana Zatvarnická-Reflection (2019)

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím