Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
25. február 2019
0
370

Salón drevostavieb 2019 – slovenská premiéra aktuálnej výstavy v Bratislave

V poradí 14. ročník Salónu drevostavieb predstaví v Rakúskom kultúrnom fóre v Bratislave od spolu 38 stavieb z dreva od architektov z Česka, Slovenska, Poľska a Rakúska.
Začiatok4.3.2019
14:00
Koniec22.3.2019
14:00
MiestoRakúske kultúrne fórum v Bratislave (Astoria Palace)
AdresaHodžovo nám 1A,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaVýstava
KontaktIng. arch. Ľubica Fábri, ArtD.

Rodinné domy, víkendové bývanie, kongresové centrum obradná sieň, oranžéria... Z dreva, s použitím moderných drevených materiálov a progresívnych technológií možno v súčasnosti stavať rýchlo, precízne a s minimálnou záťažou okolitého prostredia najrôznejšie typy budov.

V poradí 14. ročník česko-slovenskej nesúťažnej prehliadky moderných drevostavieb Salón drevostavieb 2019, predstaví na slovenskej premiére v Rakúskom kultúrnom fóre v Bratislave od 4. 3. (vernisáž 6. 3.) do 22. 3. 2019 spolu 38 inšpiratívnych realizovaných moderných stavieb z dreva od architektov z Česka, Slovenska, Poľska a Rakúska.

Sprievodný odborný prednáškový program k slovenskej premiére Salónu sa uskutoční 6. 3. 2019 od 15:00 v Rakúskom kultúrnom fóre (účasť len na základe registrácií na materio@archacentre.org) Na akcii, ktorá sa koná pod záštitou SKA a je súčasťou SVA SKA, vystúpia s prednáškami a prezentáciami realizovaných drevostavieb architekti zo štyroch stredoeurópskych krajín – Gerhard Haumer a ateliér Josep (AT), Bartolomiej Boratyn, B2 Architekci (PL), Martin Habina, Ateliér Habina (CZ), Pavel Horák , Prodesi/Domesi (CZ), Daniel Kubiš, KubisArchitekti (SK) a Jaroslav Pavle, LePhart (SK).

„Drevostavby – to nie sú iba rodinné a víkendové domy,“ vysvetľuje Ľubica Fábri, riaditeľka Salónu drevostavieb 2019. „Celosvetovým trendom je stavať čoraz viac verejných a viacpodlažných budov, ktoré využívajú drevo ako trvale obnoviteľný stavebný materiál, viažu CO2 a súčasne poskytujú ľuďom prostredie na prácu, vzdelávanie a život s vysokou pridanou hodnotou.“

Protagonisti výstavno-publikačného projektu Salón drevostavieb – architekti Pavel Horák (Prodesi/Domesi, Praha) a Ľubica Fábri (ARCHA, Bratislava) vystúpia s prednáškami o moderných viacpodlažných a verejných drevostavbách aj na pôde Fakulty architektúry STU v Bratislave – dňa 7. 3. 2019 o 14:00 (respírium ÚIV, 4. poschodie, vstup voľný, bez registrácie).

„Aj vďaka moderným technológiám poskytuje stavanie z dreva v súčasnosti tvorcom veľa možností, ako zužitkovať invenciu a tvoriť kvalitnú modernú architektúru,“ hovorí architekt Pavel Horák, zakladateľ Salónu drevostavieb, ktorý moderné drevostavby navrhuje aj stavia so svojím tímom architektov realizujúcich drevostavby Prodesi/Domesi. „Verím, že čoraz viac kolegov a obzvlášť mladá generácia objaví krásu a prednosti drevostavieb, pretože stavanie z dreva predstavuje perspektívny spôsob výstavby s mnohými prednosťami a prínosmi pre investorov, užívateľov i celú spoločnosť.“

Výstava Salón drevostavieb 2019 potrvá v Rakúskom kultúrnom fóre v Bratislave (Astoria Palace, Hodžovo nám. 1A) od 4. 3. do 22. 3. 2019, otvorené v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00, vstup zdarma.

Reinštalácia výstavy Salón drevostavieb 2019 na veľtrhu CONECO 2019 sa uskutoční 27. – 30. 3. 2019 na výstavisku Incheba Expo Bratislava.

V súčasnosti sa Salón drevostavieb etabloval na najväčšiu nesúťažnú prehliadku modernej architektúry z dreva v strednej Európe. Cieľom podujatia je propagovať modernú a kvalitnú drevenú architektúru ako formu udržateľnej výstavby. Každoročne predstavujú organizátori prostredníctvom výstavy a publikácie Ročenka drevostavieb vybrané diela, aktuálne postavené v Česku a na Slovensku. Súčasťou prehliadky bývajú pravidelne aj drevostavby zahraničných hostí – architektov z Rakúska, ale aj z ďalších európskych krajín ako škandinávske štáty či Nemecko, kde má stavanie z dreva dlhoročné tradície a pevné miesto v tvorbe súčasných architektov. V ČR organizuje Salón drevostavieb architektonicko-realizačná kancelária Prodes/Domesi Praha od roku 2005. V roku 2012 sa Salón stal česko-slovenskou aktivitou, keď sa spoluorganizátorom Salónu v SR stalo Centrum architektúry ARCHA Bratislava.


Foto: archív Salón drevostavieb 2019
Text / zdroj: OZ ARCHA – Salón drevostavieb 2019
www.salondrevostaveb.cz , www.admagazin.sk

Mapa podujatia

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím