Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
30. máj 2022
0
42

Salón výtvarníkov 2022

Kolektívna výstava 77 umelcov Bratislavského kraja.
Začiatok17.6.2022
11:30
Koniec18.9.2022
18:30
MiestoElesko Wine Park, Zoya Museum
AdresaPartizánska 2275,
Modra,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktJán Honza
0905777968
honza@moska.sk

V ľahkosti bytia je podstata žitia, plynie z nej radosť, tryská z nej krása, vyviera tvorba.

17. 6. – 18. 9. 2022, Zoya Museum – ELESKO Wine Park, Partizánska 2275, Modra

Salón výtvarníkov sa už po dvadsiaty šiesty krát zrodí do svojej trojmesačnej etapy bytia v moderných priestoroch galérie Zoya Museum – ELESKO Wine Park v Modre. Každým rokom je iný, obohatený o nové diela i nových autorov, drží sa však jedného - ostáva tradične mimoriadnou kultúrno-umeleckou príležitosťou pre výtvarníkov spod Malých Karpát, Bratislavy a z Bratislavského kraja, na ktorej prezentujú svoju tvorbu v rámci kolektívnej výstavy. Organizátorom podujatia je Malokarpatské osvetové stredisko v Modre v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Hlavným partnerom tohto výnimočného podujatia je Fond na podporu umenia, ktorý ho z verejných zdrojov podporil.

V tomto ročníku sa Vám opätovne predstavia zvučné mená profesionálov, ktorým budú kontrovať vyzretí amatéri. Strohé biele steny a pohľadový betón minimalistického interiéru galérie sa na deväťdesiatštyri dní odejú do pestrého šatu z obrazov Igora Piačku, Ladislava Černého, Jána Fekete, Mariána Komáčka, Martina Kellenbergera, Igiho Brezo, Ľubice Emy Mazik, či Miroslava Dzura a desiatok ďalších autorov. Svoj priestor tu zaujmú aj umelecké fotografie z tvorby Michala Šebeňu, Petra Brenkusa, Dušana Křísteka, Stana Jendeka, Jána Strieša, Evly Vlašičovej či Richarda Gottschalla. Očarí Vás nádhera prírodou inšpirovaných šperkov Márie Špánikovej, alebo Lucie Svobodovej, doplnená krehkými a hravými miniobjektami Soni Ďatel Kozákovej. Vzdušné priestory galérie vyplnia sochy, objekty a plastiky Víta Bojňanského, Martina Dzureka, Františka Hubeka, Andreja Friča, alebo Ivany Golianovej. Nebude chýbať ani umelecký textil z dielne Dariny Lichnerovej a Silvie Stránskej. Portfólio techník a žánrov výtvarného umenia, či zástup autorov, ktorí vystavujú na tohoročnej výstave, je veľmi dlhý – 77 autorov bude prezentovať svoju tvorbu prostredníctvom 130 umeleckých prác. A v polovici júna sa všetky dieliky tejto veľkej mozaiky spoja v jedno spoločné výtvarné dielo pod názvom Salón výtvarníkov 2022.

V rámci expozície výstavy môžete vzhliadnuť aj kolektívne dielo autorov Salónu výtvarníkov 2022 pod názvom „V ľahkosti bytia“.

Kurátorom výstavy a súbežne vystavujúcim autorom je Mgr. Pavol Šima-Juriček.
O všetkých výtvarníkoch sa dočítate v krátkych anotáciách v prehľadnom katalógu Salón výtvarníkov 2022.

Výstava Salón výtvarníkov v Zoya Museum – ELESKO Wine Park v Modre je pre verejnosť prístupná od 17. júna do 18. septembra 2022, počas návštevných hodín - od stredy do nedele, v čase od 11.30 do 18.30. Viac informácií o možnosti jej návštevy nájdete na stránke www.elesko.sk

Zoznam vystavujúcich autorov:
Andrea Pistl Andrášová, Anita Bartoš, Katarína Bencová, Jana Blašková, Denisa Olexa Bogdalíková, Peter Böhm, Katarína Böhmová, Vít Bojňanský, Peter Brenkus, Sylvia Brezianská, Igi Brezo, Kazimír Cséfalvay - hosť Salónu, Zuzana Csögleiová, Viera Čapková, Ladislav Černý, Libuša Čtveráková, Martina Čupková, Karol Drexler, Martin Dzurek, Dávid Dzurňák, Miroslav Dzuro, Ján Fekete, Andrej Frič, Ingrid Mária Gábor, Ivana Golianová, Richard Gottschall, Pavol Hammel, Mária Hanúsková, Vlasta Hlôšková, Emília Hodasová, Helena Hrbatá, František Hubek, Vlasta Hubková, Artur Jamnický, Stano Jendek, Norbert Judt, Oliver Judt, Edita Kallová, Martin Kellenberger, Marcela Meka Klimeková, Ružena Klimková, Barbora Kočišová, Denisa Kolářová, Noémi Kolčáková Szakállová, Marián Komáček, Soňa Ďatel Kozáková, Dušan Křístek, Darina Lichnerová, Michal Mach, Ivana Máleková, Josef Mann - čestný hosť, Mária Matúšková, Ľubica Ema Mazik, Miroslav Motyčík, Robert (Viktor) Němeček, Jaroslav Orlíček, Igor Piačka, Júlia Piačková, Dana Poláková, Katarina Polgary, Danica Púry, Ľudmila Rogovská, Veronika Rusňáková, Nora Samuel, Bedrich Schreiber, Kristína Schreiberová, Silvia Stránska, Ján Strieš, Lucia Svobodová, Michal Šebeňa, Pavol Šima-Juriček, Mária Špániková, Michal Tejgi, Danica Tyková, Agneša Vavrinová, Evla Vlašičová, Michal Zdravecký

Populárnym podujatím, ktoré nadväzuje na Salón výtvarníkov je Deň otvorených ateliérov® , ktoré sa uskutoční 24. 9. 2022. Počas tejto septembrovej soboty, od 10.00 do 21.00, môžete nahliadnuť do ateliérov a výtvarných dielní nielen autorov, ktorí vystavujú na salóne, ale aj mnohých ďalších s pôsobiskom v Bratislavskom samosprávnom kraji.
Už teraz môžete sledovať krátke filmové nahliadnutia do dielní autorov participujúcich na podujatí na www.vimeo.com/moskamodra, www.facebook.com/Moska.sk/, alebo na www.youtube.com - kanál Moska.sk
Deň otvorených ateliérov® 2022 sa organizuje v súlade s projektom „Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií“ (Heritage SK-AT), ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko.

 

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím