Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
25. máj 2021
0
350

"WINDOWS IN SIGHT" - súťaž

Spoločnosť INTERNORM vyhlásila 6. ročník architektonickej súťaže "WINDOWS IN SIGHT".
Vyhlásenie25.5.2021
10:00
Odovzdanie návrhov15.8.2021
23:59
VyhlasovateľInternorm International GmbH
AdresaGanglgutstraße 131,
Traun,
Rakúsko
Druh podujatiaSúťaž
KontaktMag. Christian Klinger, BSc

 

Do súťaže môžete prihlasovať projekty v kategóriách „BYTOVÝ DOM“ a „OBČIANSKA BUDOVA“, pričom stavby musia obsahovať produkty Internorm.

Spoločnosť Internorm vyhlásila 6. ročník architektonickej súťaže pod názvom: Windows in sight. V letných mesiacoch budú hodnotené a nominované projekty v kategóriách bytový dom a občianska budova.

Hovorí sa: „Objekt samotný je najlepšou reklamou architekta“. Internorm Vám ponúka príležitosť na dosiahnutie tohto cieľa tým, že organizuje každoročnú súťaž s podtitulom „Windows in sight“. Súťaž odmeňuje všetky druhy nových alebo modernizovaných objektov v kategóriách „bytový dom“, ako aj „občianska budova“, ktoré využívajú produkty Internorm - či už ide o okná, dvere, ako aj technológie I-tec.

 

 

Projekt bol úspešne spustený v roku 2015 a rýchlo sa dostal do širokého povedomia. „Zámerne sme vybrali dvoch ocenených. Z nášho pohľadu sú súkromné ​​a komerčné budovy ťažko porovnateľné. Preto chceme oceniť víťaza v každej z kategórií,“ vysvetľuje Anette Klinger. Ocenené projekty sú publikované aj v odborných časopisoch a predstavené širokej verejnosti na webovej stránke Internorm architects. Súťaž stavia do popredia projekty, ktoré využívajú okná a dvere ako výnimočné prvky dizajnu.

TERMÍNY

  • Dátum vyhlásenia - máj 2021
  • Termín odovzdania - 15. august 2021
  • Zasadnutie poroty - 7. september 2021
  • Vyhlásenie víťazov - september 2021

OCENENIA

Odborná porota vyhodnotí a nominuje najlepšie projekty v dvoch kategóriách:

  • hlavná cena v kategórií „bytový dom“ s odmenou 2 000 €
  • hlavná cena v kategórií „občianska budova“ s odmenou 2 000 €

Nominované projekty budú zverejnené v rôznych médiách. Súťaž preto predstavuje jedinečnú príležitosť propagovať váš projekt.

ODBORNÁ POROTA

Víťazi piatej architektonickej súťaže Internorm

V piatom ročníku súťaže v roku 2019 bolo okrem dvoch hlavných cien udelené aj čestné uznanie.

Hlavnú cenu v kategórii súkromné ​​stavby získal "Svetlom zaplavený rodinný dom v súlade s prírodou" od maďarkých architektov Tóth Project Építésziroda Kft 

Hlavnú cenu v kategórii verejné stavby ​​stavby získal  „Stadtelefant“  od Franza a Sue ZT GmbH. Bola zrealizovaná budova s ​​priestorom na prácu na všetkých úrovniach, priestorom na výmenu odborných znalostí, verejným barom na prízemí, miestnostťami pre udalosti, ale aj obytnými priestormi.

Čestné uznanie bolo udelené architektovi Ing. Geraldovi Antonovi Steinerovi za úspešnú realizáciu rodinného domu na obzvlášť náročnom mieste.

Polyfunkčný objekt Stadtelefant Viedeň - víťaz súťaže v roku 2019
Polyfunkčný objekt Stadtelefant Viedeň - víťaz súťaže v roku 2019


„Architekti a projektanti sú pre Internorm dôležitými partnermi. Webová stránka pre architektov  zhromažďuje zaujímavé fakty o téme okien a dverí a orientuje sa najmä na otázky pre architektov a projektantov. Poskytujeme aktuálne informácie o materiáloch, zariadeniach a možnostiach kombinácií, konštrukčných detailoch, scenároch inštalácie a otázkach týkajúcich sa fyziky budov, až po odkazy, ktoré sú holisticky a architektonicky považované za zdroje inšpirácie. Jedná sa o priestor určený na podporu architektov pri ich práci. Investujeme preto dlhodobo do dobrých vzťahov s architektmi a projektantami, “ uzatvára Anette Klinger

Každoročne sa odovzdáva viac a viac projektov, čo ukazuje rastúcu popularitu súťaže. „Windows in sight“ je dobrou príležitosťou na vytvorenie povedomia o jedinečných architektonických projektoch a na to, aby boli prezentované tak, ako si to zaslúžia. Udržateľnosť a pokrok sú veľmi dôležitými faktormi v architektúre, ale aj v Internorme. Sme radi, že sme schopní spustiť šieste kolo tejto súťaže a dúfame, že udržíme platformu pre výnimočné projekty, ktorá vznikla pred niekoľkými rokmi.

Všetky relevantné informácie ako prihlasovací formulár a podklady nájdete nižšie, alebo na http://www.internorm-architecture.com/en/inspiration/architecture-competition/internorm-architecture-competition-2021/

Consentform architecturecompetition 2019
Consentform architecturecompetition 2019

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím