Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
12. január 2018
0
494

Dizajn, ktorý udáva trendy v odvetví

Dodávateľ hliníkových a plastových systémov pre okná, dvere a fasády spoločnosť Schüco až trikrát bodovala v medzinárodnej súťaži German Design Award 2018. Odborná jury zostavená zo špičkových odborníkov udeľuje ceny iba za priekopnícky a výnimočný dizajn, ktorý prispieva k rozvoju odvetvia.
Dizajn, ktorý udáva trendy v odvetví

V kategórii "Building and Elements" (Stavba a stavebné elementy) odborná medzinárodná porota zostavená zo 43 členov udelila zlatú cenu hliníkovému dverovému systému s dotykovým displejom Schüco ADS 90.SI SimplySmart Design Edition. Ocenenie Special Mention získal subtílny hliníkový fasádny systém Schüco FWS 35 PD. V kategórii "Energy" potom zvíťazil ventilačný systém Schüco VentoLife. Dôležité je spomenúť, že bolo hodnotených viac ako 5000 podaných žiadostí.

„Hliník je vďaka svojim vlastnostiam stále obľúbenejší materiál v segmente dizajnového rezidenčného bývania. Poskytuje vysokú stabilitu, dlhú životnosť a širokú variabilitu pri minimálnych pohľadových šírkach. Umožňuje realizáciu veľkoformátových okien a dverí s optimálnou tepelnou izoláciou a vytvára individuálny charakter bývania s dostatkom svetla,“ komentuje výsledky German Design Awards 2018 Peter Škvaril, vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku.

Vchodové dvere zo systému Schüco ADS 90.SI SimplySmart Design Edition s podsvietenou rukoväťou

Hliníkový systém napĺňa vysoké očakávania na estetickosť a funkčnosť dverných konštrukcií rezidenčného bývania. Atraktívne domové dvere určené pre stavebnú hĺbku 90 mm charakterizuje jednak osvetlená priehlbina madla, čisto zapustená do profilu dverného krídla, a jednak obojstranne prekrývajúca hliníková výplň. Dvere s rukoväťou vizuálne dokonale splývajú a pri vonkajšom pohľade tvoria jednoliatu plochu. Spracovanie nenarúša ani integrovaná modulárna jednotka Schüco Door Control System s dotykovým displejom pre inteligentné otváranie, zatváranie aj zabezpečenie vstupu. Užívateľ dvere ovláda intuitívne, podobne jednoducho ako smartfón. Okrem ovládania na 4-palcovom dotykovom displeji si tak dvere otvoríte a skontroluje aj na diaľku. Do ovládacieho panelu z čierneho skla, ktorý elegantne lícuje s dverovým profilom, sa na želania užívateľa objektu môže inštalovať numerická klávesnica, čítačka odtlačkov prstov, domové číslo, zvonček či menný zoznam obyvateľov na zvončeky alebo systém na dorozumievanie s video kamerou a otváračom dverí. Schüco má v portfóliu aj ďalšie možnosti otvorenia dverí bez použitia kľúčov, napríklad pomocou skenu tváre či s využitím bluetooth technológie.

Stĺpikovo-priečnikový hliníkový fasádny systém Schüco FWS 35 PD (panorama design) pre elegantné sklenené plochy

Štíhly puristický dizajn profilov s pohľadovou šírkou len 35 mm vytvára maximálne transparentné opláštenie. Konštrukcia je vybavená ventilačným a drenážnym systémom a zabezpečená proti vlámaniu až do triedy RC 3. Pre pasívne domy Schüco ponúka vysoko tepelne izolovaný variant "SI = Super Insulation", ktorý má certifikáciu od Passive House Institute v Darmstadte. Okrem fixných bezrámových "stien" táto štíhla fasáda umožňuje kombináciu s elektricky otváracími oknami a dverami s rovnakou pohľadovou šírkou či konštrukcii subtílneho štrukturálneho spoja v rohoch. Jediným limitujúcim faktorom pri projektovaní je statika. Elegantné veľkoplošné presklenie je vhodné pre výklady luxusných obchodov, opláštenie viacpodlažných administratívnych budov aj pre sklenené steny reprezentatívnych rezidencií. Minimalistické profily podľa charakteru objektu garantujú nerušený pohľad do interiéru a neobmedzený panoramatický výhľad do okolia.

Ventilačná jednotka Schüco VentoLife

Do okenného profilu integrovaný ventilačný systém disponuje viacúrovňovým vysoko výkonným vzduchovým filtrom, ktorý prichádzajúci vzduch zbavuje nežiaducich nečistôt - prachu a ďalších častíc, škodlivých pre ľudské zdravie a vyskytujúcich sa hlavne v mestách. Pri recirkulácii je vzduch vo vnútri miestnosti čistený tak kvalitne, že žiadne ďalšie filtračné jednotky nie sú potrebné. Najmenšie častice, alergény a škodlivé zlúčeniny pod jeden mikrometer sa zo vzduchu odfiltrujú s účinnosťou 99,5 %. Vysoko účinné čistenie vzduchu je dosiahnuté prostredníctvom tesne zloženej elektrostaticky nabitej polypropylénovej membrány, ktorá je mimoriadne odolná a výkonná. Vrstva vyrobená zo zmesi aktívneho uhlia a manganistanu draselného (KMnO4) eliminuje nepríjemné zápachy, baktérie a toxické látky. Filter, ktorého výmena je veľmi jednoduchá, sa v závislosti na prevádzke a úrovni znečistenia ovzdušia mení po šiestich až deviatich mesiacoch.

Prívod vonkajšieho vzduchu do miestnosti je zabezpečený operatívne skrz senzoricky riadenú vzduchovú klapku (monitoruje sa vlhkosť, úroveň znečistenia tuhými látkami, miera znečistenia prchavými organickými zlúčeninami). Elektricky ovládaná vzduchová / recirkulačná klapka chráni pred prievanom a dažďom aj v otvorenom stave. Zatvára sa automaticky, ak je kvalita vzduchu v miestnosti nevyhovujúca. Display s LED diódami poskytuje aktuálne informácie o prevádzkovom stave a kvalite okolitého vzduchu, v noci sa jeho svetlo automaticky zhasína. Jednotka, ktorú možno do vybraných okenných aj fasádnych systémov Schüco zabudovať zvnútra aj zvonku, horizontálne aj vertikálne, je vhodná pre komerčné aj rezidenčné projekty. Prevádzka prebieha s minimálnymi energetickými požiadavkami.

Autor článku

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím