Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
14. február 2016
0
721

Re-think Suburbs - VELUX Active House Award 2015/16 (študentská súťaž)

Spoločnosť VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. vyhlasuje nový ročník súťaže Active House Award pre študentov vysokých škôl. Medzinárodná súťaž je zameraná na vytvorenie návrhov udržateľných stavieb tak, aby spĺňali aktívne štandardy. Na víťaza čaká okrem uznania aj finančná odmena.
Vyhlásenie16.1.2016
00:00
Odovzdanie návrhov30.6.2016
00:00
VyhlasovateľVELUX Česká republika, VELUX Rakúsko, VELUX Švajčiarsko a VELUX Slovensko
AdresaVELUX SLOVENSKO spol. s r.o., Galvaniho 7/A,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaSúťaž
KontaktVELUX Schweiz
+421903176667
AHAward@velux.com

Priebeh súťaže
Dátumom 15. 1. 2016 bol odštartovaný nový ročník medzinárodnej študentskej súťaže ACTIVE HOUSE AWARD. Súťaž prebieha súčasne v 4 krajinách: Rakúsko, Česká Republika, Švajčiarsko a Slovensko, takže od tohto dňa môžu jednotliví študenti alebo skupiny zaregistrovať svoje projekty do súťaže. Súťaž je rozdelená na dve kolá: čiže maximálne 10 najlepších projektov z národného kola bude vybraných a postúpi do medzinárodného kola súťaže. Súťažným jazykom je angličtina.

Súťaž Active House Award s témou „Rethink Suburbs“ je zameraná na kreovanie konceptov, ktoré by podporili udržateľný rozvoj obcí v prímestských oblastiach. Návrhy majú zároveň poukázať na iné možnosti využitia už existujúcej sídelnej infraštruktúry ako alternatívy k novým, umelo vytvoreným sídelným celkom. Ďalším zámerom je tiež ozrejmiť rôzne možnosti využitia už jestvujúcich obývateľných štruktúr, ako aj možnosť zúročiť ich v prípade rekonštrukcie rodinného domu v rakúskom Wolkersdorfe.

 

Návrh rekonštrukcie má vychádzať zo štandardu aktívneho domu – príznačné preň budú kvalitné vnútorné prostredie, šetrnosť k životnému prostrediu a energetická efektívnosť. Svoj projekt môžu prihlásiť nielen jednotlivci, ale aj skupiny.
Medzinárodná porota rozdelí medzi postupujúcich a víťazné projekty čiastku 5600 eur.

Ceny súťaže
V rámci súťaže budú rozdelené aj ceny v celkovej hodnote 5 600 eur. Autori maximálne 10 najlepších projektov z národného kola budú odmenení sumou 200 eur a zároveň pozvaní k účasti do medzinárodného kola s názvom „Workshop for Winners“.

Ceny medzinárodného kola súťaže:
• 1. cena 1 800 eur + účasť na dvojdňovom sympóziu Daylight Symposium 2017
• 2. cena 1 000 eur + účasť na dvojdňovom sympóziu Daylight Symposium 2017
• 3. cena 800 eur + účasť na dvojdňovom sympóziu Daylight Symposium 2017

COMPETITION KICK OFF – bezplatný seminár pre záujemcov
Súťaž začne bezplatným seminárom pre záujemcov COMPETITION KICK OFF, ktorý prebehne dňa 7. marca 2016 vo Veľkej sále zámku Wolkersdorf v Rakúsku. Seminár s celodenným programom zoznámi študentov s podmienkami súťaže. Okrem toho im ponúkne aj prednášky, ktoré sa vzťahujú k téme aktívneho domu a denného svetla. Účastníci tiež majú možnosť navštíviť zmienenú lokalitu (rodinný dom vo Wolkersdorfe).

Študenti, ktorí sa zaregistrujú na www.activehouseaward.velux.com do medzinárodnej súťaže, majú možnosť zúčastniť sa tohto seminára bezplatne. Spoločnosť VELUX tiež zabezpečí bezplatnú dopravu pre súťažiacich z Bratislavy.

Kompletné informácie o zadaní súťaže a spôsobu registrácie nájdete tu:

http://activehouseaward.velux.com/assets/files/AHA_conditions.pdf

http://up-net.cz/velux/aha/assets/files/AHA_brief.pdf

V rámci súťaže sa uskutoční dňa 7. 3. 2016 celodenný zájazd s bližším predstavením podmienok súťaže a navštívením miesta rekonštruovaného domu. Všetky informácie o zájazde sú na stránke http://activehouseaward.velux.com/

Medzinárodná odborná porota bude aj tento rok hodnotiť súťažné návrhy, prihlásené do súťaže Active House Award. (fotografia z Active House Award 2013)
Medzinárodná odborná porota bude aj tento rok hodnotiť súťažné návrhy, prihlásené do súťaže Active House Award. (fotografia z Active House Award 2013)

Mapa podujatia

Súvisiace články

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.SKPrinášame Vám svetlo
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím