Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
31. október 2016
0
476

Štát zadotuje nákup elektromobilu sumou do 5000 eur

Dotáciu až päťtisíc eur dostanú ľudia, ktorí si budú chcieť v budúcnosti kúpiť nielen elektrické, ale aj hybridné auto. Na podporu elektromobilov chce ministerstvo hospodárstva minúť celkovo päť miliónov eur z Recyklačného fondu.
Štát zadotuje nákup elektromobilu sumou do 5000 eur

Minister hospodárstva pred pár dňami potvrdil, že na Slovensku bude k dispozícii 5-miliónový dotačný program. Informoval o tom server Energia.sk.

Žiga už v septembri avizoval, že počas nasledujúcich dní predstaví program priamej podpory nákupu elektrických vozidiel. Vlani sa ich na Slovensku predalo 70 kusov.

„Ide o jedinečnú príležitosť, lebo Recyklačný fond končí a je tam zostatok z platieb ZAP za jednotlivé automobilky,“ uviedol na schôdzi Komisie pre energetiku pri hospodárskom výbore NR SR.

Koncom augusta tohto roka správna rada Recyklačného fondu schválila projekt celoštátnej podpory na používanie vysoko ekologických nízkoemisných vozidiel, ktoré nie sú výhradne poháňané spaľovacím motorom.

Žiga tiež dodáva, že dotácie sú nesystémovým riešením a budú trvať len nejaký čas. Ak schvália dotácie na nákup elektromobil vo výške 5000 eur, tak balík vyčlenených peňazí bude stačiť len na 1000 vozidiel. Toto naozaj žiadnu významnú zmenu neprinesie. Ročne sa totiž u nás predá okolo 70 000 nových automobilov.

Najväčším spomaľovačom uvedenia dotácií je snaha zabrániť prípadným špekuláciám, napr. ak by sa elektroauto kúpené u nás s dotáciou na druhý deň nevyviezlo za hranice a tam nepredalo za vyššiu cenu.

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím