Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
16. august 2022
0
428

Nominácie Národnej ceny za dizajn 2022 v kategórii Digitál

Najlepší slovenský komunikačný dizajn z posledných dvoch rokov, ocenený v rámci súťažnej prehliadky.
Nominácie Národnej ceny za dizajn 2022 v kategórii Digitál

13. júla sme v súhrnnom článku predstavili nominácie Národnej ceny za dizajn 2022. Najväčšia prehliadka slovenského komunikačného dizajnu pozná 43 diel, nominovaných v desiatich kategóriách

V nasledujúcej sérii článkov postupne podrobnejšie predstavíme nominované diela v jednotlivých kategóriách.

Nominácie Národnej ceny za dizajn 2022 v kategórii Digitál:

Soundwalk Longital (Juraj Behún)

Unikátny hudobný soundtrack vo forme mobilnej aplikácie. Soundwalk skomponovala slovenská kapela Longital k svojej obľúbenej hodinovej prechádzke pozdĺž Dunaja v Bratislave - zo sídliska Dlhé Diely až k Mostu SNP. Aplikácia obsahuje 10 skladieb v celkovej dĺžke takmer 70 minút. Každá skladba vymedzuje jeden úsek trasy pozdĺž Dunaja medzi Dlhými Dielmi a centrom Bratislavy. Okrem zvuku sa môžete orientovať aj pomocou mapy - otočením telefónu do horizontálnej polohy sa zobrazí schematická mapa trasy. Soundwalk začína na Jamnického ulici na Dlhých Dieloch v Bratislave a vedie dole cez Matejkovu ulicu k ramenu Dunaja, pokračuje dole prúdom cez Vodárenskú záhradu, Karloveskú zátoku a po nábreží vás dovedie až k Mostu SNP do centra mesta.

 

Ikony web-doc (Lucia Mlynčeková, Paweł Ratajczyk, Mateusz Słowakiewicz) /odkaz tu/

Web-doc dokumentárnej série Ikony chce interaktívnou a vizuálne pútavou formou nadchnúť dospelých i mládež pre tému slovenskej architektonickej moderny. Text webu sprevádza z archívov starostlivo vybraný, audiovizuálny obsah - zostrihané videá, archívne fotografie stavieb, ale aj fotografie zo súčasnosti a autorské koláže. Hlavnou inšpiráciou bol grafický dizajn obdobia modernizmu. Stránka funguje ako samostatné dielo, ale dá sa vnímať aj ako akýsi úvod do celého dokumentárneho cyklu. Web je kompletne preložený do anglického jazyka a spolu s otitulkovanými filmami dokumentárnej série umožňuje tak prezentáciu tejto “najlepšej hodiny” slovenskej architektúry aj širokému, zahraničnému publiku.

 

Curry Scores (Filip Šanta) /odkaz tu/

Curry Scores reaguje na komplikované tabuľky na NBA.com a zjednodušuje prístup k štatistikám Stephena Curryho, obľúbeného basketbalistu autora tohto projektu. Namiesto výsledku zápasu sa dáva dôraz na Curryho - najdôležitejšie číslo (koľko dal v zápase bodov) je obrovské, takže sa nedá prehliadnuť. Zvyšok jeho štatistík, mapa streľby a výsledok zápasu sú viditeľné až po scrollovaní. Farby sa menia podľa klubových farieb súpera. Myšlienka Curry Scores vznikla neskoro v noci na Facetime hovore počas Covid lockdownu a okrem vyriešenia vlastného problému bola cieľom experimentácia.

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím