Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
15. marec 2021
0
1611

Byt pre milovníkov umenia, Praha

Rekonštrukcia bytu vo Vršoviciach.
Byt pre milovníkov umenia, Praha
Ateliér: Markéta Bromová architektiAutori: Ing.arch. Markéta Bromová, Ing.arch. Dominika GalandováPodlažná plocha: 102m2Návrh: 2019 - 2019Realizácia: 2020 - 2020Adresa: Praha, Česká republikaPublikované: 5. apríl 2021

Mladšia generácia autoriek. Prestavba pražského bytu. Vysoké stropy. Riešenia podmienené miestom...

Viac slovami autoriek:

Hlavným zadaním rekonštrukcie bolo zvýšit všetky dvere a vymyslieť polohu spálne tak, aby zostali v rámci dispozície dve rovnako veľké detské izby. Po prvých schôdzach s klientmi bolo jasné, že zmena rozvrhnutia bytu bude väčšia než si na začiatku predstavovali. Klienti po niekoľkých predložených variantoch dospeli k názoru, že oni sami nepotrebujú štandardnú spálňu a postačí im nika na spanie a priestor so šatníkovou skriňou. 

Spálňa
SpálňaFoto: Veronika Raffajová
Kuchyňa
KuchyňaFoto: Veronika Raffajová

V novej spálni je tiež rozkladací stôl na šitie a plytká skriňa na látky. Pod vysokou posteľou je ďalší úložný priestor, práve na šijacie stroje. Vďaka tomuto rozhodnutiu o malej spálni sa dispozícia zjednodušila a zprehľadnila. 

Návrh
Návrh
Pôvodný stav
Pôvodný stav

Kuchyňa je samostatná miestnosť, avšak prepojená stavebným otvorom s obytnou časťou, kde je umiestnený jedálenský stôl. Ten má časť sedenia v nike, ktorá je súčasťou veľkej knižnice. Za posuvnými dvierkami je ukrytá televízia. 

Knižnica
KnižnicaFoto: Veronika Raffajová

Detské izby sú zariadené striedmo. Obe sú rovnaké iba s drobným rozdielom - jedna z niach má zelené dvere. Medzi kúpeľňou a toaletou je jednoduché zasklenie. Cez neho je viditeľná červená liatinová kanalizačná rúra. 

Neprašova červená
Neprašova červenáFoto: Veronika Raffajová

Dôležitou témou rekonštrukcie bol nábytok, ktorý sme do nového priestoru vkladali - primárne jeho farba a materiálová rôznorodosť. Zastúpené sú tri materiály - bielená preglejka, ktorej je vzhľadom k pôvodnej parketovej podlahe najviac, tmavá dyha (v kuchyni dub a v detských izbách kvôli posteli orech) a laminátová zelená šatníková skriňa.

Detská izba
Detská izbaFoto: Veronika Raffajová

Šatníková skriňa, spolu so zeleným náterom, vytvorila v priestore prstenec - farebný tunel, ktorý sa stal dominantným prvkom bytu. Nová dlažba v chodbe a kúpeľni s toaletou podčiarkuje výber materiálov nábytku. K svetlosivým veľkoformátovým dlaždiciam patrí bielená preglejka a zelené lamino dopĺňa antracitová dlažba v rovnakom dekore.

Zelená šatňa
Zelená šatňaFoto: Veronika Raffajová
Axonometria bytu
Axonometria bytu

Záverečná fotogaléria za článkom

 foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová foto: veronika raffajová

Poloha diela

Ing.arch. Markéta Bromová
Ing.arch. Dominika Galandová
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím